Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 20:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 jaki program do zgrywania AVI -> DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jaki program do zgrywania AVI -> DVD
Hej

Chciale zgrac DV na DVD. Myslalem ze sprawe zalatwie Pinnacle Studio - zupelnie mi odpowiada jesli chodzi o mozliwosci i latwosc obslugi. ALE, zawsze wywala mi sie na DVD. AVI, MPEG, VCD cokolwiek - no problemo, ale DVD nie dziala. Uprzedzajac - nie mam zamiaru przeinstalowywac systemu - podobno pomaga, ale dziekuje, postoje...
Pomyslalem sobie wiec ze po obrobce zapisze material jako MPEG 2 (to o ile sie nie myle jest standard DVD) i zgram na DVD. Ale chcialbym miec MENU, aby moc wybierac sceny. Moglibyscie mi jakis programik do tego polecic?

Inna sprawa - jaki bitrate musze wybrac dla tego MPEGa? Kierowac sie tylko i wylacznie rozmiarem filmu, tak aby wypelnil cala plytke? Pytam bo nie wiem jaki bitrate ma oryginalnie plik AVI zgrany z DV, wiec nie wiem czy 6000 kb/s dla MPEGa to pogorszenie czy "poprawienie" jakosci z DV?

z gory dziekuje,
Koen

piątek, 9 lipca 2004, 16:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Podobną prostotą obsługi jak Pinnacle, cechuje się Ulead DVD MovieFactory. A co do konwersji AVI>DVD, zawsze będzie ona stratna. Nigdy nie uda ci się polepszyć jakości materiału źródłowego, nawet jakbyś dokonał komputerowej konwersji AVI(pal)>AVI (HD).

piątek, 9 lipca 2004, 17:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
do do Unlead'a - nie znam. Moze mu sie przyjze.

Co do konwersji - domyslam sie ze jakosci poprawic sie nie da, dlatego napisalem ja w cudzyslowie. Ale chodzi mi bardziej o to jak 6000 bitrate MPEG2 ma sie do oryginalnie zgranego AVI z kamery DV. innymi slowy - jaki bitrate jest na tyle dobry by mozna bylo mowic o jakosci DVD lub podobnej.

Jeszcze jedno co do Unlead i innych programow - jest sens kombinaowac z nim czy to samo osiagne uzywajac Pinnacla plus jakis program do robienia DVD i Menusow (wlasnie - JAKI!?!?! ;-)

Koen

piątek, 9 lipca 2004, 19:36
Moderator
Moderator

Do kompresji pliku AVI DV polecam Procoder Expres - tan sam dobierze bitrate optymalnie do wypełnienia płytki. Jeśli chodzi zaś o menu płytki DVD czyli authoring zdecydowanie ostatnią wersję Ulead Workshop 2, wersja trialowa jest do pobrania ze strony Ulead.

sobota, 10 lipca 2004, 02:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja do przekodowania do MPEG-2 polecam Cinema Craft Encodera, niesamowicie szybki. Do zrobienia menu całkiem przyzwoity jest TMPEG DVD Author, prosty w obsłudze, a efekty całkiem całkiem

sobota, 10 lipca 2004, 07:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]