Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 20:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Encore 1.5 Bardzo dziwna sytuacja????!!!!!!!! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Encore 1.5 Bardzo dziwna sytuacja????!!!!!!!!
Mam nagrywarke Pioneera 105 4x. Gdy nagrywam plyte w Nero to zajmuje jej to okolo 15 minut natomiast jesli chce stworzyc wlasne menu do filmu w programie Encore czas sie wydluza do 1 godziny.
Wie ktos moze co z tym zrobic???
Prosze o pomoc ludzi co siedza w temacie :D
Pozdrawiam

wtorek, 17 sierpnia 2004, 00:05
Moderator
Moderator

Nie znam Encore, ale jestem niemal pewien, że utworzenie menu musi wyrenderować i skompresować gotowe klipy składowe tego menu. Czas zapisu krążków zależy tylko od ilości materiału i prędkości zapisu, nie ma znaczenia co znajduje się na nich i pewnie ten dodatkowy czas to własnie tworzenie bardziej złożonej kompilacji gotowego DVD.
Pozdrawiam gorąco.

wtorek, 17 sierpnia 2004, 01:02
Bywalec
Bywalec

Napewno nie. Ta sama nagrywarka u mojego kolegi pali 15 minut w tym samym programie. Mowie o samym procesie wypalania. Wiem kiedy zaczyna palic bo sie zapala zielona dioda i od tego czasu wyskakuje 58 minut a u innych 15 na tym samym sprzecie(nagrywarce).
Czyzby ustawienia byly jakos pokopane???
Jest to wogole mozliwe zeby program spowolnil nagrywanie skoro wybieram predkosc zapisu 4x to powinien z taka szybkoscia wypalic!!!! :D
A tu lipa mozna isc na miasto na zakupy, przyjsc zrobic sobie obiad, zjesc, przyjsc do kompa, poczekac jeszcze 5 minut i moze sie wypali wkoncu :wink:

wtorek, 17 sierpnia 2004, 02:39
Nowy
Nowy

A nie pomyslales ze moze twoje plytki nie dadza sie wypalic szybciej. Noname'sy albo jakies super tanie? Tylko sugestia...

wtorek, 17 sierpnia 2004, 05:03
Moderator
Moderator

A.., skoro to dokładnie sam proces zapisu wydłuża się, to nie pozostaje nic innego jak klasał płytek, no chyba, że jakaś błędna instalacja samego Nero, który źle to rozpoznaje.

wtorek, 17 sierpnia 2004, 12:19
Bywalec
Bywalec

Nie kupuje Verbatimki 4x. Jest promocja w Media Markt i sa sprzedawane za 3,4zl w dziesieciopakach :) . Takze powinno byc ok. Ale to cos innego musi nawalac.
Ale dzieki za sugestie.

środa, 18 sierpnia 2004, 00:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam ten sam problem co autor i zapewniam wszystkich nie jest to wina płyt. A wypalam na Teac x4. Nieważne czy to TDK, Verbatim, Esperanza ..... Zawsze czas wypalania to blisko 1 godz. Dlaczego tak jest - pewnie znów adobe coś zawaliło jak zawsze coś musi niegrać żeby modz wypuścić update za jakieś 600zł :) Czy to nie logiczne. pozdrawiam

niedziela, 21 listopada 2004, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam ten sam problem co autor i zapewniam wszystkich nie jest to wina płyt. A wypalam na Teac x4. Nieważne czy to TDK, Verbatim, Esperanza ..... Zawsze czas wypalania to blisko 1 godz. Dlaczego tak jest - pewnie znów adobe coś zawaliło jak zawsze coś musi niegrać żeby modz wypuścić update za jakieś 600zł :) Czy to nie logiczne. pozdrawiam

niedziela, 21 listopada 2004, 12:51
Nowy
Nowy

Mam dokładnie do samo!! Adobe Encore 1.0 nagrywał mi w 15 min. Natomiast Encore 1.5 okolo godziny. Sprawdzałem na dwóch nagrywarkach (Sony i Pionier) i na dwóch płykach Esperanza i Hit obie x4.

poniedziałek, 22 listopada 2004, 17:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja do nagrywania w Encore zraziłem sie już w wersji 1.0, problemy z nagraniem płyt rw, nieczytelne płyty przy nagraniu małej ilości danych (jakieś 2-3 min filmu). Obecnie zapisuje katalog video_ts i nagrywam go w Nero i żadnych problemów.

poniedziałek, 22 listopada 2004, 20:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mam Encora 1.0 i żadnych problemów, w pracy mamy Encora 1,5 i też żadnych problemów z tym że płytki minusa pali dłużej ze wzgędu na ich prędkość, poza tym defoltowo płytki minus Encore 1,5 traktuje 1x i trzeba przestawić prędkość do widocznej na płytce, ale minusówki lepiej wypalać wolniej ze względu na dokładność zapisu.Osobiście od ok 3 lat mam nagrywrkę soniaka plusa i jestem bardzo zadowolony.W porównaniu z minusami nie do pobicia. Wiem bo kumple klną na minusa, i być może "tu leży pies pogrzebany".

poniedziałek, 22 listopada 2004, 22:02
Nowy
Nowy

Ja do nagrywania w Encore zraziłem sie już w wersji 1.0, problemy z nagraniem płyt rw, nieczytelne płyty przy nagraniu małej ilości danych (jakieś 2-3 min filmu). Obecnie zapisuje katalog video_ts i nagrywam go w Nero i żadnych problemów.

Ja też tak zrobiłem i rzeczywiście jest to o wiele szybszy sposób. Tylko, że po nagraniu przez Nero odtwarzacz DVD nie czyta płytek, natomiast nagrywarka Dvd na komputerze tak. Ma ktoś pomysł dlaczego tak się dzieje??

środa, 24 listopada 2004, 12:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Z AE zrzucamy DVD Image na dysk (3-5 min)
W ten sposób można zrobić kilka projektów w krótkim czasie.
Potem DVDDecrypterem (program free) wypalamy płytki wykonując w tym czasie inne ważne czynności na kompie, bo nie bardzo obciąża procesor. Radzę spróbować. Bardzo duża oszczędność w czasie.

Pozdrawiam

czwartek, 25 listopada 2004, 03:12
Nowy
Nowy

Myślę że jest na to prostszy sposób.
Z AE zrzucamy DVD Image na dysk (3-5 min)
W ten sposób można zrobić kilka projektów w krótkim czasie.
Potem DVDDecrypterem (program free) wypalamy płytki wykonując w tym czasie inne ważne czynności na kompie, bo nie bardzo obciąża procesor. Radzę spróbować. Bardzo duża oszczędność w czasie.

Pozdrawiam

Dzięki. Rzeczywiście teraz odtwarzacz już czyta płytki. Pozdrawiam

piątek, 26 listopada 2004, 14:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]