Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 11:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Jaki rozdzielacz SCART? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaki rozdzielacz SCART?
Mam telewizor PHILIPS'a (29PT8508) z 2 gniazdami SCART (RGB & S-Video). Ponieważ mam 2 urządzenia zewnętrzne (dekoder TV & odtwarzacz DVD) działające w trybie RGB chciałem je podłączyc jednocześnie do wejścia EURO-RGB z użyciem jednego z najtańszych i najprostszych rozdzielaczy, a mianowicie THOMSON'a AKC009a i tu zaczęły się schody...
Po pierwsze: występuje "efekt przebicia", który sprawia, że na obrazie z dekodera lub DVD pojawiają się kontury tego, co aktualnie jest emitowane w analogowej kablówce.
Po drugie: przy jednoczesnym podłączeniu DSTB i DVD do złącza RGB za pomocą rozdzielacza dekoder zawsze odbiera w trybie 16:9 (przy połączeniu bezpośrednim automatycznie ustawia się Pan-And-Scan i jest OK). Zmiana trybu w menu dekodera nie przynosi żadnych efektów.
Po trzecie: DVD mam podłączone do TV poprzez zwykły kabelek SCART-SCART, ale nie sądzę, by było to optymalne połączenie i w związku z tym czekam na propozycje odnośnie samego wariantu podłączenia DVD do TV (jakie kabelki i za ile - nie musi być super drogo;-).
Po czwarte: zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Tym, którzy odpowiedzą rzeczowo jeszcze dzisiaj, z góry wielkie dzięki :-D

środa, 18 sierpnia 2004, 17:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]