Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 19:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Jaki program do DVD dla amatora 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaki program do DVD dla amatora
Szczerze to ja powinienem dać na to odpowiedź...
próbowałem UVS7, PinnacleStudio 9, MyDVD 4.0
TMPGenc DVD, Ulead DVD MF 3.0
i jestem w kropce
"Jak nie urok to sraczka" :lol:
Czy żaden z tych programów nie jest na tyle stabilny aby można spokojnie na nim pracować i jeszcze cos robic w tle?
a moze mieszanka tych programów w każdym coś innego....
ja tylko chcę nagrać materał miniDV na DVD !
Zrozpaczony :(

czwartek, 19 sierpnia 2004, 21:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano piątek, 22 października 2004, 09:23 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 19 sierpnia 2004, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panie Andrzeju. UDMF3 jest dobry. Pozostałymi nie próbowałem. Ale ja do authoringu uzywam Workshopa 2 i wydaje mi sie że jest bardzo stabilny.
A co do pracy w tle? Hmm..... jesli wciąga Pan jakiegoś avika i potem program go konwertuje na mpeg2 to niestety pochłania to znacznie zasoby kompa.

Pozdrawiam

czwartek, 19 sierpnia 2004, 22:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Jaki program do DVD dla amatora
AndrzejM napisał(a):
Szczerze to ja powinienem dać na to odpowiedź...
próbowałem UVS7, PinnacleStudio 9, MyDVD 4.0
TMPGenc DVD, Ulead DVD MF 3.0
i jestem w kropce
"Jak nie urok to sraczka" :lol:
Czy żaden z tych programów nie jest na tyle stabilny aby można spokojnie na nim pracować i jeszcze cos robic w tle?

Z powyzej wymienionych NIE !!!!
Zamien PC na Maca i bedziesz mial urok bez sraczki :) do tego bedziesz mogl robic to "cos"w tle .... :)

MacUsers

czwartek, 26 sierpnia 2004, 06:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Jaki program do DVD dla amatora
Z powyzej wymienionych NIE !!!!
Zamien PC na Maca i bedziesz mial urok bez sraczki :) do tego bedziesz mogl robic to "cos"w tle .... :)

MacUsers[/quote]

A ile ten urok mnie bedzie kosztował....
????

czwartek, 26 sierpnia 2004, 23:15
Bywalec
Bywalec

Też mam pytanie do tego tematu, dopiero od niedawna bawie sie kamerą cyfrową (JVC) chcialem zgrać z kamery z kasety (minidv) na kompa programem Ulead DVD Movie Factory 3 na dvd, w sumie idzie prosto, programik łatwy, wszystko ustawiam, wkładam płytke do napędu no i wciskam output, zeby nagrać na płytke no i zaczyna mi coś robić, procek na 100% pracuje, robiło mi tak sie ze 2-3 godz i nawet procent nie wyskoczył, dlaczego tak jest co robie źle. A inny problem to to że nie ma dźwięku w tych plikach co sie zgrywają, dlaczego ? zgrywam poprzez firewire.

Prosiłbym o odpowiedź jak ktoś wie co robie nie tak...

Próbowałem też zgrać na dvd poprzez ulead video studio, ale tam też zgrywało bez dźwieku, dopiero jak próbowałem na svcd lub vcd to dźwiek był normalnie a w movie factory nawet w svcd i vcd nei było, poradźcie co robić.

Dzięki

piątek, 27 sierpnia 2004, 10:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Do MacUser Czego ty uzywasz to znaczy chodzi mi o to jaki ty masz zestaw do robienia DVD.Jaki softwer i jaka nagrywarka? Bo ja mam maca i mam maly problem z tym .Pozdrowienia

wtorek, 31 sierpnia 2004, 16:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Skromne doświadczenia.
Scubii napisał(a):
Też mam pytanie do tego tematu, dopiero od niedawna bawie sie kamerą cyfrową (...)

Nie mam kamery cyfrowej... Materiał filmowy zrzucony z kamery analogowej (kodek Huffy'UV = kompresja bezstratna), przekonwertowuję na wysokiej jakości MJPEG-a, obrabiam nieliniowo na kompie. Cały czas mam pod kontrolą dźwięk do każdej części filmu... Przygotowuję pliki video finalne i dopiero wtedy zabieram się do authoringu DVD.

Trudno jest mi wypowiadać się na temat przyczyn omawiamych przez "Scubii" kłopotów. Może warto reinstalować kodeko obsługujące VIDEO i AUDIO podczas authoringu i generowania DVD-video?

Moje próby authoringu DVD-video rozpocząłem przy udziale programu SONY DVD Architect 1.0 (przejęte od SonicFoundry). Od razu wybrałem opcję przygotowywania całego materiału wyjściowego w wydzielonym katalogu na HD. Dla testowania procesu poprzestałem na dwóch króciutkich klipach filmowych, aby nie czekać na efekty zbyt długo. Na później odłożyłem sobie próby poważniejsze, np. z dwugodzinnym materiałem filmowym. Takie podejście okazało się być trafne. Stosunkowo prędko uporałem się z "niespodziankam" i doborem właściwych ustawień. MAteriał finalny można zgrać np. na płytkę DVD/-/+/R, albo już spodziewając się prawidłowych efektów - można od razu wybrać finalizację z poziomu DVD Creatora. Program ten ma dosyć intuicyjnie ustawioną obsługę. Sporo gotowych szblonów, ale pozostawione też możliwości edycyjne dla własnych projektów menu.

Pozdrawiam

poniedziałek, 13 września 2004, 11:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Skromne doświadczenia.
Scubii napisał(a):
Też mam pytanie do tego tematu, dopiero od niedawna bawie sie kamerą cyfrową (...)

Nie mam kamery cyfrowej... Materiał filmowy zrzucony z kamery analogowej (kodek Huffy'UV = kompresja bezstratna), przekonwertowuję na wysokiej jakości MJPEG-a, obrabiam nieliniowo na kompie. Cały czas mam pod kontrolą dźwięk do każdej części filmu... Przygotowuję pliki video finalne i dopiero wtedy zabieram się do authoringu DVD.

Trudno jest mi wypowiadać się na temat przyczyn omawiamych przez "Scubii" kłopotów. Może warto reinstalować kodeko obsługujące VIDEO i AUDIO podczas authoringu i generowania DVD-video?

Moje próby authoringu DVD-video rozpocząłem przy udziale programu SONY DVD Architect 1.0 (przejęte od SonicFoundry). Od razu wybrałem opcję przygotowywania całego materiału wyjściowego w wydzielonym katalogu na HD. Dla testowania procesu poprzestałem na dwóch króciutkich klipach filmowych, aby nie czekać na efekty zbyt długo. Na później odłożyłem sobie próby poważniejsze, np. z dwugodzinnym materiałem filmowym. Takie podejście okazało się być trafne. Stosunkowo prędko uporałem się z "niespodziankam" i doborem właściwych ustawień. MAteriał finalny można zgrać np. na płytkę DVD/-/+/R, albo już spodziewając się prawidłowych efektów - można od razu wybrać finalizację z poziomu DVD Creatora. Program ten ma dosyć intuicyjnie ustawioną obsługę. Sporo gotowych szblonów, ale pozostawione też możliwości edycyjne dla własnych projektów menu.

Pozdrawiam

poniedziałek, 13 września 2004, 11:04
Bywalec
Bywalec

sluchajcie mam za zadanie przerobic filmik avi *no shreka 2) na dvd i szukalem duzo a tu okazuje sie ze dvd movie factory 2 tworzy mi gotowe voby, ifo zupelnie jak na material dvd czy po kliknieciu na jednego voba otwiera sie film moze jakos nienajlpesza ale czy to jest wlasnie material na dvd czy jakiegos jeszcze progsa cztrzeba bo szukam a tu okazuje sie ze jednem progrma chyba wszystko robi?? mam racje??? nie znam sie na tym.

niedziela, 19 września 2004, 21:22
Bywalec
Bywalec

sluchajcie mam za zadanie przerobic filmik avi *no shreka 2) na dvd i szukalem duzo a tu okazuje sie ze dvd movie factory 2 tworzy mi gotowe voby, ifo zupelnie jak na material dvd czy po kliknieciu na jednego voba otwiera sie film moze jakos nienajlpesza ale czy to jest wlasnie material na dvd czy jakiegos jeszcze progsa cztrzeba bo szukam a tu okazuje sie ze jednem progrma chyba wszystko robi?? mam racje??? nie znam sie na tym. tworzy mi 2 foldery audio i video jak to jest?

niedziela, 19 września 2004, 21:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]