Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 11:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 jakosc DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jakosc DVD
Dlaczego jakosc obrazu filmu nagranego kamera minDV na komputerowym DVD i ogladaniu tego na komputerze jest tak kiepska?
Nawet w najwyzszej jakosci przy bitrate 8 MB/s detale obrazu sa zamazane,obraz jest nieostry a nawet gorszy od VHS-u.Na telewizorze wyglada to lepiej ale nadal daje sie zauwazyc straty na jakosci obrazu przy kompresji.Skad bierze sie ten szum powodujacy rozmycie ostrosci.Obraz jest pynny ale brak mu ostosci.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 09:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: jakosc DVD

Ostatnio edytowano sobota, 2 października 2004, 20:01 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 09:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też mnie to zastanawiało do póki nie zmieniłem kamery na 3ccd. Przy kompresji do DVD niestety wychodziły wszystkie braki jakościowe kamery, które na VHS nie były jeszcze tak uwypuklone.
Nie wiem z jakiej kamery masz materiał ale u mnie to była przyczyna słabej jakośći DVD.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 12:49
Moderator
Moderator

Napisz może w jaki sposób tworzysz swoje filmy DVD. Jakim programem ?

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Uzywam programu Power Producer Gold i Pinnacle 8.Ta sama jakosc jest nawet przy bezposrednim capturingu z kamery na plyte DVD.
Mam kamere Canon miniDV600 (800 tys. pikseli).
Zauwazylem ,ze plik VOB jest okolo trzy razy mniejszy niz plik zrodlowy.Wiec moze ta kompresja jest przyczyną?
Obraz z kamery na telewizorze jest idealny.A z plyty odtwarzanej na stacjonarnym DVD i telewizorze jest o niebo lepszy niz monitorze komputera ,ale daje sie zauwazyc efekty kompresji i brak detali w obrazie.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 07:55
Moderator
Moderator

A może spróbuj innymi programami. Użyj np ProCodera, który konwertuje pliki AVI DV do DVD/SVCD/VCD a później użyj tych gotowych plików do autoringu DVD. Użyj też takich programów jak CinemaCraft Encoder - ponoć daje najlepszą jakość lub TEMPEeg (nigdy nie wiem jak się pisze nazwę tego programu ...wrrrrr...) Pamiętaj, że im więcej "miłości" włożysz w tworzenie DVD tym więcej "miłości" zobaczysz potem na ekranie TV :-D
Pozdrowienia

wtorek, 31 sierpnia 2004, 08:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Przyczyną złej jakości napewno nie jest kamera 1ccd. Robię DVD z kamery 1ccd, mało tego - robię DVD zgrane z VHS i obraz jest bardzo dobra nawet na dużym TV panoramicznym. Wykonawcą plików .vob jest UWorkshop 1.3, pliki .avi robię w APremier 6.5, natomiast nigdy nie mieszczę na płycie więcej niż 90 minut przy zmiennym biterate i transferze 5,9 do 6,0 Mb/s. zresztą robię tak jak chyba wszyscy.......
Pozdrawiam

poniedziałek, 20 września 2004, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedys w łapki wpadł mi ten Power Producer w wersji Trial. Wynik kompresji z niego był tragiczny, nie wiem jaki siedzi tam endkoder mpeg-2, ale to co wyczynia, to po prostu żart. Zmień program (i enkoder), jaki? chyba każdy będzie lepszy od tego.

Pozdrawiam
Ulv

poniedziałek, 20 września 2004, 18:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przyczyną złej jakości napewno nie jest kamera 1ccd. Robię DVD z kamery 1ccd, mało tego - robię DVD zgrane z VHS i obraz jest bardzo dobra nawet na dużym TV panoramicznym. Wykonawcą plików .vob jest UWorkshop 1.3, pliki .avi robię w APremier 6.5, natomiast nigdy nie mieszczę na płycie więcej niż 90 minut przy zmiennym biterate i transferze 5,9 do 6,0 Mb/s. zresztą robię tak jak chyba wszyscy.......
Pozdrawiam

Też tak sądziłem zanim nie przesiadłem się na 3ccd.
A swoją drogą kopia VHS na DVD jakość będzie miała dalej VHS - jezeli Cię to zadawala to o.k.

wtorek, 21 września 2004, 09:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
na pewno 3ccd jest lepsza mniej szumow obraz bardziej plastyczny itd. ale bez przesady obraz z 1ccd jest ostry i po zabiegu na dvd ja mialem podobne odczucia ale okazalo sie ze moj TV sony 29" slabo radzil sobie z sygnalem RGB niby powinno byc lepiej a jednak nie, obraz byl "zamulony" , brak np. regulacji kolorow, po przejsciu na pal krysztal jak to Sony moze masz podobny problem.
Jak nie ma mozliwosci przestawienia RGB na PAL programowo mozna przeciac we wtyku euro przewod status RGB nr 16

piątek, 1 października 2004, 12:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obraz z kamery na telewizorze jest idealny.A z plyty odtwarzanej na stacjonarnym DVD i telewizorze jest o niebo lepszy niz monitorze komputera ,ale daje sie zauwazyc efekty kompresji i brak detali w obrazie.

No bo telewizor ma dużo mniejszą rozdzielczość niż monitor komputera przez co widać na nim mniej szczegołów.
Napewno nie uzyskasz amatorskim sprzętem jakości obrazu jaką widzisz oglądając film z orginalnej płyty DVD.

piątek, 1 października 2004, 13:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]