Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 14:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 sceny Menu w Workshop-ie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sceny Menu w Workshop-ie
Mam pytanie:
Jestem na poziomie robienia menu, łapie za film i przeciągam do okna przechodzę do zakładki Finish i przeglądam projekt - pytanie co trzeba zrobić by sceny znajdujące się w menu nie były odtwarzane chodzi o to by obrazek w scenie był nieruchomy Np. 12 klatka z danej sceny
Z tego co udało mi się zrobić to by czas odtwarzanej sceny powtarzał się co 1 sekundę ale nie oto chodzi.
[/url]

poniedziałek, 6 września 2004, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest tam opcja add curret frame to library. Czyl klatka na której jesteś ( okno edit) masz mozliwość zaznaczenia na niej chaptera lub dodania do biblioteki. Nastepnie dajesz ją na menu i nakładasz chapter .

poniedziałek, 6 września 2004, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam jeszcze 2 pytania:
1. czy można w Workshop-ie zrobić sceny filmowe plus pokaz zdjęć (slajdy) jeżali tak to jak to zrobić.

2. jak zmienić czas wyświetlania planszy powitalnej, u mnie jak wstawie zdjącie automatycznie wskakuje 10 sekund

wtorek, 7 września 2004, 09:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki - wszystko gra.

Mam jeszcze 2 pytania:
1. czy można w Workshop-ie zrobić sceny filmowe plus pokaz zdjęć (slajdy) jeżali tak to jak to zrobić.

2. jak zmienić czas wyświetlania planszy powitalnej, u mnie jak wstawie zdjącie automatycznie wskakuje 10 sekund

1. Nie wiem - sorry
2.menu Time Acction jak klikniesz masz do wyboru do 90 sek, a po odhaczeniu no limit

wtorek, 7 września 2004, 11:44
Moderator
Moderator

Widać jesteś zwolennikiem martwych obrazów, najczęściej pytania są o to, jak zrobić to w drugą stronę, czyli tak, by menu jednak animowało się zarówno tło jak i chaptery :)
Jeśli chodzi o czas trwania menu, jak też o to czy ma ono pracować w pętli, czy jednak po upływie pewnego czasu automatycznie uruchomić wskazany jako domyślny link, wszystkie te funkcje mają możliwość regulowania wprowadzając konkretną wartość czasową (mowa o Workshop 2).
Ulead na swoim serwerze FTP umieścił filmy tutoriale po programie, które świetnie obrazują zasadę posługiwania się aplikacją Workshop2, polecam:

ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch1.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch2.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch3.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch4.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch5.zip

Pozdrawiam gorąco.

wtorek, 7 września 2004, 13:03
Moderator
Moderator

Widać jesteś zwolennikiem martwych obrazów, najczęściej pytania są o to, jak zrobić to w drugą stronę, czyli tak, by menu jednak animowało się zarówno tło jak i chaptery :) aby menu nie było ruchome wystarczyło ściągnąć ptaszka z pola animate menu, nie ma potrzeby dodawania obrazkłów do library, równie łatwo możemy po prawej stronie na tej kliszy wskazać jakiż to kadr nie zależy od uruchamianej sekwencji ma widnieć w chapterze.
Jeśli chodzi o czas trwania menu, jak też o to czy ma ono pracować w pętli, czy jednak po upływie pewnego czasu automatycznie uruchomić wskazany jako domyślny link, wszystkie te funkcje mają możliwość regulowania wprowadzając konkretną wartość czasową (mowa o Workshop 2).
Ulead na swoim serwerze FTP umieścił filmy tutoriale po programie, które świetnie obrazują zasadę posługiwania się aplikacją Workshop2, polecam:

ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch1.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch2.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch3.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch4.zip
ftp://ftp.ulead.com/pub/goodies/dws2/dv ... _e_ch5.zip

Pozdrawiam gorąco.

wtorek, 7 września 2004, 13:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]