Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 03:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Czy to normalne? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czy to normalne?
Ile czasu trwa u was stworzenie dvd z mpeg. Wrzuciłem do TMPGEnc 50 minutowy film, zaznaczyłem opcję dvd pal no i poszła konwersja. Wyskoczył mi czas do zakończenia konwersji 12 godzin. Czy to normale?

środa, 8 września 2004, 21:30
Bywalec
Bywalec

tak ! to normalne mi dzisiaj przewalał AVI na MPEG-2 prawie 3 godziny

środa, 8 września 2004, 23:20
Moderator
Moderator

Szybkość konwersji, kompresji, czy jak kto woli dekompresji zależy od wielu czynników. Oczywiście pierwszy, to:
parametry komputera,
czas trwania filmu,
jego format wejściowy zdecydowanie szybciej na mpeg2 przekonweruje wsadowy avi, niż jak w wypadku Pikusia mpeg na mpeg2 wszystko zależy jednak od zgodności formatów i ich podobieństwa,
czas ten wielokrotni się w kompresji kilkuprzebiegowej,
zależy on też z nacznej mierze od tzw. stopnia trudności scen, mówiąc prościej od dynamiki ruchu obrazu.
Warto dodać, że programów do tego zadania jest cała gama, można by polemizować: który szybszy, ktory lepszy itp. oczywiście każdy będzie chwalił ten, na którym sam pracuje, jednak TPPGEnc jest programikiem powiedział bym "zabawką" więc nie powinno dziwieć jego błędne wskazanie pozostałego czasu, czy też faktycznie tak długi czas wykonywania tego zadania.
Pozdrawiam gorąco

czwartek, 9 września 2004, 09:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zgrałem materiał UVS 7, obrobiłem sobie w nim materiał i zapisałem go na dysk w postaci mpeg2. Potem zaplayowałem TMPGEnc 3.0 Xpress i zadałem mu DVD pal. Dziś rano ujrzałem efekty swojego dzieła. 50 minutowy filmik w postaci mgeg 2 po wyjściu z UVS miał 2 GB a po konwersji w TMPGEnc do DVD PAL 2.8 GB. Jeśli chodzi o jakość to nie jestem zbytnio zadowolony. Jestem początkujący i do wszystkiego dochodzę sam więc proszę o rady co mogę poprawić w swoich działaniach. Czy Ulead DVD Workshop to dobry program? Słyszałem że można nim zgrać materiał z kamery do kompa od razu do mpeg 2. Wtedy zostaje sporo miejsca na dysku. A może ktoś wskaże inne, lepsze metody tego całego procesu od kamery do DVD? Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.
Dziękuję Montażyście i wszystkim zainteresowanym

czwartek, 9 września 2004, 20:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]