Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 03:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Liteon 5005 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Liteon 5005
Ave,

czy na tym forum jest ktos kto posiada dana nagrywarke i ma starsze biosy(firmware) do niej ?
Jesli tak to prosilbym o kontakt na email
zelazny@qdnet.p

Żelaznyl

czwartek, 7 października 2004, 17:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Liteon 5005
Żelazny napisał(a):
Ave,

czy na tym forum jest ktos kto posiada dana nagrywarke i ma starsze biosy(firmware) do niej ?
Jesli tak to prosilbym o kontakt na email
zelazny@qdnet.p

Żelaznyl

poniewaz zjadlem gdzies jedna litere podaje jeszcze raz swoj adres:

zelazny@qdnet.pl

piątek, 8 października 2004, 12:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Posiadam taką. Nie wiem o jakich biosach piszesz.
A może wiesz jak przesyłać sygnał z kompa do 5005?
Adam

piątek, 8 października 2004, 17:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmmmmmmmmm kilka dni temu opisalem problem z moim Liteonem ale jak widze gdzies go wcielo :evil:

no nic sprobuje opisac go jeszcze raz jak bede mial chwile czasu !

Ale uwaga nie wgrywajcie narazie najnowszego biosu ze strony Liteona o numerze :

LNFB2063

piątek, 29 października 2004, 14:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chciałbym poznac opinie uzytkowników Liteona 5005, czy warty jest swej ceny 1400 (np na Allegro), jak z jakoscia i komatybilnoscia filmików na niej nagranych...?
pozdówka
Adam

wtorek, 2 listopada 2004, 00:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poniewaz udzielam sie na kilkunastu innych forumach to bardzo zadko tu zagladam.

Ukazal sie w ostatnich dniach nowy firname do Liteona 5005B:

Lnfb2076.dsu

choc moim zdaniem jest poprawiony w stosunku do poprzedniego"Lnfb2063.d00" to jednak osobom ktore maja w swojej nagrywarce wczesniejszy firname niz powyzszy (Lnfb2063.d00) radze pozostac przy nim !!! - jest z nim najmniej problemow !
Wiecej bede mogl na ten temat powiedziec jak zakoncze proby na nim.

Ale uprzedzam po wgraniu "Lnfb2076.dsu" nie mozna juz wgrac wczesniejszego !!!
(Moim skromnym zdaniem najbardziej udany byl firname 2043)

Poniewaz jak widze zainteresowanie tym tematem jest spore to mam propozycje do admina tego forum o zalozenie oddzielnej grupy: "Nagrywarki stacjonarne" ewentualnie jakby to nie bylo mozliwe moge taka grupe zalozyc u siebie na forum (co prawda poswiecone jest calkowicie innemu tematowi ale ze dany temat mnie interesuje to bym to zrobil). A wogole uwazam ze powinno powstac jedno miejsce gdzie mozna by bylo na takie tematy porozmawiac i powymieniac sie doswiadczeniami nie tylko dotyczacym Liteona ale takze i nagrywarkami stacjonarnymi innych producentow !

Dostalem sporo emaili z roznymi pytaniami dotyczacymi nagrywarek Liteon a zwlaszcza modelu 5005. Sprobuje tu (w jednym miejscu) na nie odpowiedziec choc nie na wszystkie bo niestety nie znam sie na tym (jestem tylko uzytkownikiem).

Sprobowalem poruszane pytania pogrupowac w grupy aby latwiej sie odpowiadalo i zeby sie nie powtarzac :roll:

a.) - Czy warto zakupic nagrywarke Liteona ?
b.) - skad pobrac nowy bios ?
c.) - po czym poznac która wersje biosu mam w nagrywarce ?
d.) - jak go zainstalowac na nagrywarce?
e.)- czy mozna zdjac regionalizacje?
f.) - macrovision?
g.) - tiuner TV?
h.) - ilosc urzadzen podlanczanych do portu 1394 w nagrywarce?
i.) - polaczenia z zewnetrznymi magnetowidami?
j.) - podlaczenie do komputera?

Poniewaz czas nie pozwala mi juz dzis dalej zaimowac sie tym tematem to postaram sie w najblizszym czasie na nie odpowiedziec.
Jesli by byly jeszcze jakies inne pytania to prosze je pisac w tym watku.

Żelazny

Ostatnio edytowano sobota, 18 grudnia 2004, 01:46 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 5 grudnia 2004, 17:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post liteon 5005
Czy już doszedłeś jak podłączyć do pracy z kompem?
Adam

piątek, 17 grudnia 2004, 12:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: liteon 5005
Ave,

Anonymous napisał(a):
Czy już doszedłeś jak podłączyć do pracy z kompem?
Adam

(oraz punkt "j.)" )

na dzisiejszym etapie prob musze ze smutkiem stwierdzic ze sie nie da podlaczyc nagrywarki do komputera :evil:
(niestety proby ida bardzo powoli bo zanim do nich przystapie musze byc przekonany ze niczego nie zwale :roll: )

W tej materii wyczerpalem prawie wszystkie pomysly.
Probowalem z roznymi kontrolerami i sterownikami ale niestety w zadnym przypadku komp nie widzial zadnego urzadzenia zewnetrznego.
Przynajmniej w teorii port 1394 w nagrywarce jest dwukierunkowy bo przyjmuje dane z urzadzen zewnetrznych (strumien video do nagrania) i steruje kamera czy magnetowidem stacjonarnym DV wiec wyprowadza sygnaly sterujace ale niestety nie udalo mi sie wyslac strumienia video na zewnatrz.

A moze Ty masz jakies doswiadczenia w tym temacie albo jakies sugestie ?

Żelazny

sobota, 18 grudnia 2004, 02:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post liteon 5005
Liteon widzi kamerę która wysyła synał ,lecz nie widzi kompa.Może sprawić aby komp wysyłał sygnał taki jak kamera?Tylko za pomocą jakiego programu?

sobota, 18 grudnia 2004, 15:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post LNFB2076.DSU
Wgralem ten BIOS i teraz moja nagrywarka nie nagrywa na plytach R tylko na RW. Nie moge przywrocic starszego oprogramowania.
Prawdopodobnie pomaga zmiana nazwy na numer wyzszy od poprzedniego.
Kupilem teraz jeszcze jednego Liteona 5045 z dyskiem twardym i juz nastepnego dnia zareklamowalem. Odebralem w zamian drugi i jest to samo !!!!!!!!!!!!!
Mianowicie przy nagrywaniu na twardziela okolo 30 % nagran musze powtarzac gdyz urzadzenie zawiesza sie. Pomaga wyjecie wtyczki i restart. Nagranie trzeba powtarzac az do skutku. Prawdziwa loteria. Na stronie Liteona znalazlem nowy bios i po probie wgrania BLAD i brak wiekszosci funkcji oraz awaria napedu DVD. MARTWY !!!. Boje sie teraz wgrywac nowy BIOS do nastepnego urzadzenia. Zabawa w kotka i myszke mnie nie bawi. Urzadzenie kupilem w Media Markcie w jednym z niemieckich miast.
Moze ktos wie jak sklonowac dysk twardy w FAT 32 tak aby zabezpieczyc swoje filmy w wypadku ponownej wymiany urzadzenia ???

czwartek, 30 grudnia 2004, 23:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no coz dawno mnie tu nie bylo :evil: ale niestety nie starczalo mi czasu :evil: na wszystko.

Wiec teraz moge powiedziec ze Liteona 5005 nie da rady polaczyc z kompem chyba zeby zaingerowac w firname i hardware !
Po prostu z nagrywarki nie sa wyprowadzone sygnaly wyjsciowe video.

Choc juz od pierwszej zmiany biosu (po pierwszej zmianie wyszlo kilka nastepnych) to niestety dalej twierdze ze najlepszy byl ten pierwszy ze stycznia 2004 (bodajrze 2043)

A teraz mam pytanie do "Andi52"

Poniewaz przymiezam sie do kupna modelu 5045 z hdd to jestem ciekaw jak potoczyly sie dalej jego boje z tym modelem. Czy udalo Ci sie uporac z problemami o ktorych pisales a moze wyszly jeszcze jakies inne ?

Żelazny

niedziela, 20 marca 2005, 03:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Moje nproblemy skonczyly sie. Mam teraz 2 sztuki. Prawdopodobnie winowajca byl dysk twardy. Sklonowalem go na inny tego samego producenta. Tez 160 GB . Typu dokladnie nie pamietam ale w oznaczeniu ....21. Sklonowalem za pomoca bezplatnego programy DISK CLONE 2.0. Jest to niemiecki program, ktory mam na plycie botowalnej. Klonowanie trwalo okolo 30 godzin. Teraz jest OK. Ten drugi jest tez OK. W firmie, ktora dokonuje napraw PRO TOOL w Essen poinformowano mnie, ze jest blad we wgrywaniu nowego firmware. W trakcie flashowania jest podawany komunikat, ze flashowanie sie nie powiodlo, i ze trzeba zrestartowac system. Nalezy to zignorowac i czekac az wysunie sie szufladka.W przeciwnym wypadku ulegnie uszkodzeniu nagrywarka.
Nalezy zwrocic uwage, kupujac 5045 w Niemczech, ze wiekszosc tycch urzadzen sprzedawana np. w Media Mar... to sa naprawiane egzemplarze. Stwierdzilem to na 3 egzemplarzach. Na jednej palecie byly sztuki rozniace sie budowa wewnetrzna. W jednym z nich po podlaczeniu dysku twardego do komputera i ODZYSKANIU danych i dopisaniu rozszerzenia .VOB odnalazlem cudze fragmenty filmow. Na poczatku kupilem jedna sztuke za 459 euro i po nieudanym flaschowaniu wymienilem nA DRUGI EGZEMPLARZ.Uszkodzila sie nagrywarka.W drugim egzemplarzu stalo sie to samo,Gdy wyjmowalem plytki stwierdzilem roznice mechaniczne pomiedzy dwoma egzemplarzami.
Miesiac temu kupilem jeszcze jeden egzemparz do swojego uzytku. Ten kosztowal juz tylko 395 euro. Sprzedawca w MM oczywiscie zapewnial mnie, ze to nowe urzadzenie, ale pokazalem mu w sklepie, ze sa wyrazne slady ponownego pakowania. Polamany styropian i slady ponownego zaklejania gabkowej wykladziny. Nie chcialo mi sie juz robic ODZYSKANIA DANYCH z dysku gdyz pewnie bym znalazl cudze filmy. MOZE BYLOBY TAM COS CIEKAWEGO.
Nauczylem sie tym urzadzeniem poslugiwac i radze sobie w razie problemow. Dodam jeszcze, ze dysku nie daje sie skopiowac w klasyczny sposob nawet wczesniej partycjonujac nowy dysk w FAT 32. Koniecznie trzebo go sklonowac.Rowniez radze ewentualnym posiadaczom skopiowanie zawartosci dziewiczego dysku !!!
Prawdopodobnie przyda sie w przyszlosci i pomoze uniknac wizyty w serwisie.

wtorek, 22 marca 2005, 22:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]