Teraz jest wtorek, 14 sierpnia 2018, 22:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Ile MB potrzebnych jest do stworzenia menu? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Ile MB potrzebnych jest do stworzenia menu?
Ile miejsca zostawiacie na płycie DVD do stworzenia menu? Pytam się o to, bo jak na razie nie mogę uzyskać rozmiaru, który pomieściłaby płyta. Czy są jakieś sposoby obliczenia na podstawie dobranego bitrate rozmiaru pliku wynikowego? Niestety kompresja pochłania dużo czasu i nie chcę po raz kolejny uzyskać zbyt dużego pliku. Jeśli możecie, podajcie w jakich granicach MB mieści się menu.
Dzięki!

wtorek, 12 października 2004, 17:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przykładowo moje menu dwustronne, na każdej stronie 3 animowane miniaturki po 60 sek. do tego muzyka w tle, zajmuje 119 MB

wtorek, 12 października 2004, 19:29
Moderator
Moderator

- tu nigdy nie będzie wiadomo ile miejsca na menu, bo to tak jak by pytać ile wlać paliwa do samochodu by dojechać tam czy tam bez tankowania. Zależy to od wielu czynników: od stopnia złożoności, od czasu trwania sekwencji menu (to też film) jak i od tych samych parametrów jakimi rządzi się normalny plik mpeg2, czyli rozdzielczość, bitrate, dźwięk itp. Poważniejsze programy do kompresji typu Procoder2 firmy Canopus i inne bardziej zaawansowane kompresory same dobierają stopień bitrate automatycznie dla wybranej wcześniej wielkości nośnika na którym wyląduje wynikowy plik, w założeniu tych programów jest to by taki plik "ważył" w przedziale maksymalnym 4.14 do 4.26GB zależy od aplikacji. Wyjście w wypadku uzyskania zbyt dużego w rozmiarach pliku jest takie, aby zmniejszyć czas pętli menu, podmieniamy na któtszą melodię w tle i pętlimy menu tuż po niej, wygląda to tak, że menu może trwać nawet jedyne kilka sekund, lecz zapętlone twa bez końca nie będąc jednocześnie dużym plikiem, oczywiście zbyt wiele podmenu głównego też stwarza zagrożenie braku miejsca, nie ma zaś znaczenia z ilu chapterów będzie się ono skłądało i tak menu jest jedną zespoloną sekwencją video posiadającą na sobie jak gdyby hiperłącza, co jedynie ich ilość - tych linków, zwiększa nieznacznie rozmiar.
Pozdrawiam gorąco.

środa, 13 października 2004, 15:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]