Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 02:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 TMPEG Enc Author 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post TMPEG Enc Author
Mam następujący problem. Film DVD, który wypaliłem troszkę skacze w momentach szybkich przejść, najazdów - taki lekki stoboskop. Przy capturingu nic mi nie gubiło i wydawało się wszysto ok. Po obórbce i wyeskoprotwaniu (Canopusem) zrobiłem swój pierwszy w życiu authoring w TMPEG Enc Author, gdyż triala unleada (którego wszyscy wychwalają) coś nie mogę ściągnąć, a DVD architecta na razie nie mogę pojąć.
Moje pytanie: czy jest możliwe by wina leżała po stronie TMPEG Enc Author'a, gdyż on w chwili obecnej najbardziej mi podpada.
Jeśli tak to czy ktos życzliwy byłby mi w trzech zadaniach wskazać jak w architect'cie zrobic najprostszy w świcie authoring.
Z góry dziękuje i liczę na wyrozumiałość jeśli coś pokręciłem ale jestem lajkonikiem w tych sprawach.

piątek, 5 listopada 2004, 11:44
Stały bywalec
Stały bywalec

masz ustawioną złą kolejność półobrazów przy przechwytywaniu. Jesli przechwytujesz do DV to musisz ustawic jedna z tych nazw (stosuje sie 3): lower/bottom/Field order A. Jesli przechwytujesz do MPG2 to ustaw upper/top/Field order B.

czwartek, 11 listopada 2004, 20:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Program TMPEG Enc Author jest OK, problem więc pojawia się podczas eksportu filmu. :lol:

czwartek, 11 listopada 2004, 21:59
Stały bywalec
Stały bywalec

napisz czym przechwytujesz, jaką kartą i do jakiego formatu. Zła kolejnosc półobr. moze byc faktycznie tez zle ustawiona przy eksporcie.jak i przy przechwycie.

czwartek, 11 listopada 2004, 23:40
Nowy
Nowy

Przechwytuję w AP 6.0 za pomocą zwykłego kontrolera IDEE1394 FW. Materiał zrzucam do DV i w takim formacie go obrabiam.

Po dokonaniu obróbki materiał eksportuję Procoderem Canopusa, jakimś starszym 1x. Ponieważ jak pisałem dopiero zagłębiam się w tajniki sztuki, używałem jakiegoś wizarda (nie pamiętam jak to się w tym programie nazywa w każdym razie coś dla dummies) w którym zaznaczałem DVD PAL i miejsce gdzie ma zapisać plik i nic nie zmieniałem żeby nie namieszać.

Spróbuje sprawdzić przy capuringu jak miałem ustawione (jak wrócę do domu:-) proszę o ewentualne info jak ustawić parametry eksportu.

I jeszcze jedno pytanie: czy w TMPEG Enc Author można ustawić ścieżkę dźwiękową pod menu? Jak?
Dzięki za dotychczasową pomoc i proszę o jeszcze.

poniedziałek, 15 listopada 2004, 08:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Niestety, ja ci nie poradze jesli chodzi o AP, bo na nim nie pracuje i nie pracowalem.

TMPG DVD author nie ma mozliwosci podkladania dziwieku.

poniedziałek, 15 listopada 2004, 12:29
Nowy
Nowy

Ponieważ po uzyskanych informacjach troszkę mi się rozjaśnia lecz chciałbym wiedzieć w którym kośicele dzwwonią to proszę o odpowiedź na nast. pytanie:
Jeśli zrzucam materiał do DV i zaznaczam w związku z tym lower, co mam zaznaczać przy eksplorcie (w procoderze) zmontowanego materiału do mpeg? lower czy upper?

poniedziałek, 15 listopada 2004, 15:52
Bywalec
Bywalec

Post problem w wersji procodera.

Sprawdz jaką massz wersję Procodera ,wiem tylko że wersja towarzyska o numerze 1.01.35.0 nadaje się do śmietnika bo właśnie w tej wersji możesz sobie po sto razy kombinować dolny półobraz czy górny i tak bedzie efekt który opisujesz.błąd w programie. :evil: wina ewidentna Procodera ,program do authoringu niewinny,bo oczywiście rozumiem że mówimy o finalnym exporcie do DVD.
Nowsze wersje Procodera nie mają takej przypadłości. :)

poniedziałek, 15 listopada 2004, 18:49
Stały bywalec
Stały bywalec

>Norma przemysłowa DV PAL to "Field order A", czyli "Lower field first", czyli "Bottom" - żeby wyczerpać wszelkie odmiany nazewnictwa. Natomiast obraz z wejść analogowych w formacie YUV jest "Field order B", czyli "Upper field first", czyli "Top".<

poniedziałek, 15 listopada 2004, 18:53
Nowy
Nowy

:D O ile dobrze kojarze to chyba rzeczywiście mam tą tzw towarzyską wersję procodera. Mam jeszcze jakiegość LSX'a więc spróbuję nim.

Mam również TMPGEnc, ale on nie funkcjonuje jako wtyczka do AP więc do eksportu filmu zmontowanego w AP chyba mi się nie przyda, chyba że się mylę - jeśli tak to prosze o post.

wtorek, 16 listopada 2004, 15:25
Nowy
Nowy

Wczoraj spróbowałem zgodnie z zaleceniami przekodować wszystko innym koderem (zrobiłem to LSXem) i moje problemy zniknęły jak ręka odjął.
Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli mi rozwiązać problem i rozjaśnić umysł. Pozdrawiam licząc na pomoc w moich kolejnych zmaganiach:-)

środa, 17 listopada 2004, 08:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]