Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 19:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 przeplot - raz jeszcze 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post przeplot - raz jeszcze
Witam,

Mam pytanie związane z przeplotem. Czy jest jakieś urządzenie, które sprzętowo wspomaga usuwanie przeplotu (50 półobrazów w 25 całych klatek). Montażem zajmuję się już od dłuższego nawet czasu i oczywiście na swój sposób sobie z tym problemem poradziłem. Chodzi jednak o to, że kiedy przeplot usuwa się programowo – nawet w najlepszych programach (Premiere, Avid, Vegas itd.) to de facto on zostaje. Oczywiście w tych dobrych programach efekt uzyskany jest zazwyczaj w moim przypadku bardzo dobry – nie ma grzebieni, obraz się nie rozdwaja, jest klarowny itd. W co bardziej dynamicznych scenach jest jednak wrażenie charakterystycznego zezowania. Kiedy daje wtedy stop – obraz nie jest rozdwojony, co by wskazywało, że sygnał został zakodowany progresywnie, ale faktycznie przeplot pozostał, na co wskazuje ogląd filmu. Oczywiście mówię tu tylko o komputerze, przy czym dotyczy to nie tylko mojego średniego sprzętu, ale próbowałem też na w miarę wypasionych i to zezowanie pozostawało. Takich momentów jest w sumie bardzo mało i udało mi się dość do takiej wprawy, że nawet w szybkich scenach jest to rzadkie, ale jednak jest . I z ciekawości chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość nawet pozbycia się tego. Przeplot najczęściej teraz usuwam na Vegasie, co ciekawe nie w domyślnej funkcji blendingu, a interpolując. Chodzi mi więc o jakieś urządzenie, które być może pokonało by i te przeszkody. Oczywiście wiem, że są teraz świetne karty graficzne, które usuną przeplot w locie, na szybkich kompach zadziałają też odpowiednie funkcje w playerach. Mi jednak chodzi o urządzenie, które kodowało by skutecznie strumień danych bez przeplotu i dawało efekt, który potem mógłby być wyświetlany na średnim sprzęcie, bez konieczności usuwania przeplotu w locie. Po pierwsze więc czy są takie urządzenia? Po drugie, może w znanych powszechnie kartach np. Pinnacle są takie opcje, które umożliwiłby takie sprzętowe przetwarzanie 50 półobrazów na 25 całych klatek. Będę wdzięczy za odpowiedź.
Pozdrawiam,
kamczat

wtorek, 21 czerwca 2005, 15:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]