Teraz jest środa, 17 lipca 2019, 07:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 przedszkole czy co...? 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post przedszkole czy co...?
witam!

moze by koledzy odpowiedzialni za to forum wykazując troche inicjatywy spróbowali stworzyć jakiś dział jak w tytule i chociażby skopiować kilka poruszanych stale tematów? podejrzewam, że nie tylko mnie wkurzają tak prozaiczne, banalne i tendencyjne tematy, które istnieją tylko dlatego, że kolesiom sie nie chce poszukać, może nie potrafią, nie wnikam. ale to już jest deprymujące. a tak na pierwszym miejscu w tabelce byłoby przedszkole i może przestaliby sie ludzie doklejać z przeplotem i fire-wire. prosze, zróbcie coś, bo w końcu zmuszony będę popełnić wirtualne samobójstwo... :evil:

pozdrawiam 8)

PS. spróbujcie dodać może również inne działy. kolega proponował dźwięk. można również 3D, osobiscie proponowałem dema, ale ludzie chyba nie łykają tego :( trzeba ruszyć to forum troche, bo sami przyznacie, troche buractwem już zajeżdża...

wtorek, 12 lipca 2005, 20:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sami jesteście sobie winni.Zgłasza młodzian problem,jak podłączyć telewizor do gniazdka,a wy wykładacie kawę na ławę aż do bólu!Młodzież jest leniwa,a skoro są chętni i odpowiadają na wszystko jak leci to pytają o różne bzdety.

wtorek, 12 lipca 2005, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zupełnie się z tym zgadzam... nawet bliźniacze forum foto posiada info POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ
U góryproponuję dać link do strony filmsite, jest co prawda nie aktualizowana od 2 lat ale i tak zawiera odpowiedzi na większość pytań zadawanych przez początkujących userów...

Cuć trza zrobić bo bida bedzie :(

wtorek, 12 lipca 2005, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dorobimy analogiczna funkcje wyszukiwarki od razu z glownej strony aby byla latwiej widoczna.

wtorek, 12 lipca 2005, 22:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może też wzorem, forum FOTO zrobić coś na wzór tamtej galerii, ludziska mogliby wstawiać swoje wypocinki, jak i profesjonalne nagrania...
Początkujący miałby pokazówke jak nagrywa dana kamera(nie do końca obiektwną) a profesjonaliści porównać swoje prace...

wtorek, 12 lipca 2005, 22:58
Moderator
Moderator

to forum ma szansę żyć. z ulgą przyjąłem zainteresowanie ;)

pomysłów było i jest wiele.
-jako zaproponowane miejsce z przykładami można zrobić strone tylko z linkiem i wybranym przez usera obrazkiem. to chyba dziecinnie proste.
-proste tutoriale wielu forumowiczów na pewno z chęcią by wykonało, trzebaby właściwie tylko "ustalić zasady"
-dział "zanim zaczniesz pytać" może składać sie z porządnie opisanych linków do wartościowych wątków
itd. itp...
myślę, że to dobry i prosty sposób na poprawienie funkcjonalności forum.
Cytuj:
Może też wzorem, forum FOTO zrobić coś na wzór tamtej galerii, ludziska mogliby wstawiać swoje wypocinki, jak i profesjonalne nagrania...
Początkujący miałby pokazówke jak nagrywa dana kamera(nie do końca obiektwną) a profesjonaliści porównać swoje prace...

nie wiem czy pamiętasz siwyyy, ale był np. taki jeden wątek, gdzie ludzie mogli sobie wystawiać swoje prace. no i jak to wyszło...???
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... highlight=

pozdrawiam

wtorek, 12 lipca 2005, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przy linkach do przykładowych etiud filmowych proponuję umieszczać typ kamery którą je realizowano - możnaby wówczas wyrobić sobie bardziej wiarygodne opinie na temat możliwości poszczególnych kamer, aniżeli ma to miejsce w testach porównawczych stopklatek na automacie.
Pozdrawiam

środa, 13 lipca 2005, 08:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: przedszkole czy co...?
GrassHoppeR napisał(a):
PS. spróbujcie dodać może również inne działy. kolega proponował dźwięk. można również 3D, osobiscie proponowałem dema, ale ludzie chyba nie łykają tego
Mi by się marzył dział compositing, ale powiedzmy szczerze ile osób tutaj zna chociażby jeden soft tego typu w stopniu pozwalającym ciekwie podyskutować. Z 3D jest jeszcze gorzej.
Cytuj:
proste tutoriale wielu forumowiczów na pewno z chęcią by wykonało, trzebaby właściwie tylko "ustalić zasady"
Jeżeliby dzięki temu skończyły się powtrzać ciągle te same banalne pytania, to mogę zaraz coś napisać

środa, 13 lipca 2005, 09:42
Moderator
Moderator

Wiem jednak, że choćby na stronie głównej umieścić wielki przycisk SZUKAJ i tak większość zainteresowanych, szybciej znajdzie ukryty głęboko przycisk NOWY TEMAT :-(

Jak GrassHoppeR napisał młodzież jest strasznie leniwa. I skoro im się nie chce nawet sprawdzić tego co napisali i walą takie błędy, unikają interpunkcji itp. to ciężko mieć nadzieję, że będą wertowali tysiące stron Forum w poszukiwaniu informacji.

Z drugiej strony, gdyby każdy korzystał z tego co tu się już napisało to dziennie przybywałby może jeden post :-)
Pozdrawiam

środa, 13 lipca 2005, 10:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z drugiej strony, gdyby każdy korzystał z tego co tu się już napisało to dziennie przybywałby może jeden post :-)
W końcu liczy się jakość, nie ilość

środa, 13 lipca 2005, 10:36
Moderator
Moderator

no i w ciągu ostatniego tygodnia znowu przybyło kilka postów, które dobrze scharakteryzował papa:
Cytuj:
Sami jesteście sobie winni.Zgłasza młodzian problem,jak podłączyć telewizor do gniazdka,a wy wykładacie kawę na ławę aż do bólu!Młodzież jest leniwa,a skoro są chętni i odpowiadają na wszystko jak leci to pytają o różne bzdety.

dla przykładu
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... highlight=
kolega kozi (pozdrawiam!) bardzo ładnie opisał zielonemu o co chodzi z kompresją. jak myślisz kozi, za ile dni pojawi się następny post z identycznym problemem, tylko innym nickiem pytającego? ile razy odpowiadałeś już na takie pytanie i ile jeszcze razy odpowiesz?

ostatnio, ponieważ szlag mnie już trafia i wszystkich do Szukaj odsyłam, postanowiłem sprawdzić sam co można znaleźć. kiedyś, kiedy potrzebowałem informacji i trafilem na to forum, pamiętam że znalazłem wszystko, czego potrzebowałem. teraz okazuje się, że ciężko przebić się przez śmiecia. większość stanowią posty zielonych o kompresje czy przeplot po raz setny i odpowiedziami "poszukaj se"... forum przestało spełniac rolę edukacyjną dla początkujących.
w trosce nie tylko o zielonych, ale i o własne nerwy postuluję o zrobienie działu dla początkujących i chociażby powklejać linki do starych odpowiedzi, kiedy jeszcze chciało nam sie odpowiadać...

pozdrawiam

Ostatnio edytowano czwartek, 21 lipca 2005, 09:52 przez GrassHoppeR, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 21 lipca 2005, 09:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gorąco popieram :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :twisted:

czwartek, 21 lipca 2005, 09:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Są jednak tacy co lubią odpowiadać na pytania typu; jak włączyć kamere, bo instrukcja jest gruba i na dodatek po polsku :lol:

czwartek, 21 lipca 2005, 11:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dorobimy analogiczna funkcje wyszukiwarki od razu z glownej strony aby byla latwiej widoczna.

To fajnie. A za ile miesięcy?

niedziela, 25 września 2005, 17:29
Moderator
Moderator

"...nie dzieje się nic i nie stanie się nic aż do końca"...

wtorek, 15 listopada 2005, 02:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona