Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 12:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Mróz a wideofilmowanie. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Mróz a wideofilmowanie.
Witam wszystkich czy filmowanie na mrozie kamerą mini DV jest możliwe, czy ją nie uszkodzi jak postępować proszę o radę.POZDRAWIAM.

niedziela, 22 stycznia 2006, 08:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja młodym mówię że poniżej -5C na zewnątrz nie filmuję. Dobrze ze w Sylwestra było w miarę ciepło (filmowałem wesele). Mam ochraniacz do kamery (z Fotonu), ale myślę że pomaga tylko na kilkanaście minut filmowania przy niskich temperaturach. Przy -20C nie odważyłbym się wynosić mojego soniaka na dłuższe kręcenie.

niedziela, 22 stycznia 2006, 11:18
Nowy
Nowy

Miras13 dzięki to z filmowania dzisiejszego spaceru nici ?

niedziela, 22 stycznia 2006, 11:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak całkiem to niemażna powiedzieć. Ogłądam transmisje ze skoków i kamery chodzą. Myślę że trzeba dobrze opatulić kamerkę i filmować można. Sądzę że kamera nie powinna się uszkodzić. Po wejściu do pomieszczenia to co najmniej godzinkę musi poleżeć.

niedziela, 22 stycznia 2006, 12:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Problem nie z filmowaniem na mrozie lecz z właśnie przejściem do cieplejszego pomieszczenie gdzie jest również inna wilgotność.Kamere należy zapakować w szczelną folię i poczekać aż "nabieże" temperatury pomieszczenia i dopiero wyjąć.W innym przypadku woda skropli sie nawet w środku kamery.Osobiście miałem taki przypadek.Głowica kamery z kropelkami wody, pieknie wygląda :)

niedziela, 22 stycznia 2006, 13:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z filmowaniem na solidnym mrozie (-20) jest juz delikatny problem z mechanika. W takich sytyacjach ja uzywam chemicznych ogrzewaczy (po zlamaniu grzeja przez jakies 4 godziny - koszt 10 zlotych) do ogrzania obiektywu i baterii. W taki sposob zabezpieczono kamery (panasonic agdvx100a) podczas krecenia na antarktydzie. Kamerom nic sie nie stalo :)

Trzeba tylko zabezpieczyc sie na moment wejscia do pomieszczenia i wyjscia z niego. Nie krecic z 30 minut po wyjsciu na dwor i po powrocie zostawic otwarta kamere az sie ogrzsje.

niedziela, 22 stycznia 2006, 14:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jedynym problemem jest żywotność baterii. Niestety doskonałe baterie litowo-jonowe bardzo szybko "kończą swój żywot" pracując w niskich temperaturach.To jest największa wada tych akumulatorów. Oczywiście nie ulegną uszkodzeniu ale praca z nimi zostanie skrócona o nawet 2/3 czasu normalnego użytkowania. Pozostałe podzespoły będą działały bez zastrzeżeń. Nie obawiaj się uszkodzeń.Pozdrawiam.abb

sobota, 28 stycznia 2006, 20:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
... i jeszcze jedno.Ustosunkowując się do wcześniejszych wypowiedzi chcę dodać, że praca kamery TV nie nic wspólnego poza optyką, z kamerowidem. Kamera TV przenosi sygnał video i audio do wozu transmisyjnego. Jest również b.często zasilana z wozu. abb

sobota, 28 stycznia 2006, 21:05
Stały bywalec
Stały bywalec

W Sylwestra filmowałem ślub i wesele. Temperatura nieco poniżej zera. Delikatnie sypiący śnieg. Wcześniej sam zadawałem pytanie o bezpieczeństwo termiczne. Na całe szczęście mój sprzęt nic nie ucierpiał. W kościele i na zewnątrz używałem ciepłej "kurteczki" na kamerę z Fotonu. Bardzo fajnie wypadły sfilmowane fajerwerki, chociaż nie czułem się zbyt pewnie, gdy nisko nad głową latały mi te "pociski". Natomiast przy mrozach syberyjskich, których niedawno doświadczaliśmy w najjaśniejszej Rzplitej za żadne skarby nie zgodziłbym się na narażanie sprzętu.

poniedziałek, 6 lutego 2006, 02:08
Nowy
Nowy

Post Re: Mróz a wideofilmowanie.
Ja brałam ślub zimą, na początku grudnia i pan kamerzysta nie mia problemów z filmowaniem. Polecam naprawdę świetnie się spisał.

niedziela, 21 sierpnia 2016, 08:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Mróz a wideofilmowanie.
ewelka754 napisał(a):
Ja brałam ślub zimą, na początku grudnia i pan kamerzysta nie mia problemów z filmowaniem. Polecam naprawdę świetnie się spisał.

super! dzięki za info

niedziela, 21 sierpnia 2016, 16:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]