Teraz jest piątek, 18 października 2019, 03:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 dziwny pasek na zdjęciach!? KM Z10 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dziwny pasek na zdjęciach!? KM Z10
witam. ostatnio zauważyłem dziwny pasek na zdjęciach (ciągle w tym samym miejscu).
dzieje sie tak na dość ostrym słońcu (jak robie fotke "przez szybe " tego paska nie ma!) i tylko przy ustawieniu manualnym, z lampą błyskową i najkrótszą migawką 1/2000. gdy zmniejsze szybkość migawki na 1/1600 ten pasek już się nie pojawia.

mam nakręcony filtr UV firmy VITACON
(bez fitru nie próbowałem robić i teraz nie mam jak bo słońce jest schowane za chmurami)

nie jest to wina matrycy gdyż dzieje się to tylko przy takich ustawieniach jak wyżej napisałem.

wstawiam 2 fotki. na 1 jest bardzo widoczny, na drugiej dość słabo (na wysokości końca dachu)

1. Obrazek (zdjęcie obrócone o 90° w lewo)

2. Obrazek

może nie jest to strasznie uciążliwe ale bardzo dziwne i zastanawiające...

może ktoś miał podobny problem.... albo wie dlaczego tak sie dzieje?

proszę o każdą sugestię w tym temacie za co z góry dziękuje :)

***************************************************************************************************************************
******************************************************************************************************
[ Dodano: Nie Lut 19, 2006 4:25 pm ]

:!: :!: :!:

:idea:   po wspólnej naradzie z innym użytkownikiem KM Z10 doszliśmy do wniosku że to już jest wada fabryczna tego aparatu (obije mamy made in Japan 8) a nie mady in Korea :lol: .

u niego występuje ten sam efekt.

wydaje nam się ze jest to spowodowane minimalnym skokiem napięcia w czasie gdy błyska lampa ponieważ kadr jest zdejmowany nie jako cały obraz na raz tylko po linii aż cały zostanie zczytany. Lampa odpala właśnie w tym momencie i następuje delikatna zmiana w odczytach...... :mrgreen:

niedziela, 19 lutego 2006, 13:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]