Teraz jest środa, 16 października 2019, 19:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Modyfikacja biedronkowej kamery Samsung HMX-T10 

Czy podoba ci się modyfikacja?
Czy warto? 0%  0%  [ 0 ]
Czy jest to trudne do wykonania? 0%  0%  [ 0 ]
Czy wykonam modyfikację? 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 0

Modyfikacja biedronkowej kamery Samsung HMX-T10 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Modyfikacja biedronkowej kamery Samsung HMX-T10
Kupiłem kamerę w Bed...ce :) Zresztą kamery w rzeczonym sklepie i tak się już nie kupi, bo skończyła się promocja. HMX-T10 sprzedawali za ok 550PLN czyli kamerki rozeszły się jak woda. Ale wróćmy "do rzeczy".

Urządzenie daje dobrą jakość obrazu, gdy jest jasno, w rozdzielczości FullHD i sygnał zapisany na karcie SD w codec-u h.264, kontenerze mp4, który daje się natywnie montować w Final Cut Pro 7. Dla mnie ta kamera jest szansą na poręczny notatnik wideo, służący do zbierania wywiadów i robienia dokumentacji do filmów. Niestety, jakość dźwięku w kamerce okazała się niewystarczająca. Postanowiłem to zmienić montując dodatkowe wejście dla zewnętrznego mikrofonu. Dodatkowo dodałem gniazdo mikrofonu do kontroli dźwięku w trakcie nagrywania wypowiedzi. Na płycie główne znalazłem, jak widać, piny niezbędne do podlutowania gniazda minijack

Obrazek

Tak wygląda kamera prawie gotowa:

Obrazek

A tak wygląda gotowa kamera która jest przerobiona:

Obrazek

Tu jest dostępny cały opis i więcej zdjęć z procesu przeróbki, która jest bardzo prosta:

http://dl.dropbox.com/u/501983/Kalwin%20HMXT10%20MOD/connections_for_heaphones_MODKalwin_MOD/KALWIN_T10_Mod.html

Dzięki tej modyfikacji udało mi się zwiększyć wartość kamery czterokrotnie, bo ok 2400PLN (lub więcej!), bo tyle kosztują podobne kamerki z wejściem "mic in"

Tu jest link do nagrania gdzie jeden kanał jest podpięty do klipsa z Allegro za 12 PLN :) a drugi kanał nagrany jest z wbudowanego fabrycznie mikrofonu

http://www.youtube.com/watch?v=A0r_8Ft6aV8

Polecam zabawę, bo warto!

czwartek, 28 lipca 2011, 19:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]