Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 21:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 odpowiednik forum dla pro-userow 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post odpowiednik forum dla pro-userow
co myslicie o odpaleniu takiego forum
http://www.helpdesk-video.com/forumvideo/index.php

przeznaczonego tylko dla zaawansowanych uzytkownikow, tzn goscie moga sobie poczytac, a rejestracja wymaga znajomosci/polecenia, jest weryfikowana telefonicznie albo przez strone firmowa uzytkownika

cos takiego na wzor COW-a gdzie kazdy podpisuje sie imieniem i nazwiskiem , awatar to rzeczywista twarz uzytkownika a w stopce sa linki do strony czy materialow i dane firmy do ktorej mozna uderzyc z robota ?

mozna pod to podpiac ftepa, jakas strone youtube/vimeo gdzie mozna by wrzucac raz tutoriale a dwa swoje produkcje czy to do oceny czy do reklamy

środa, 27 lutego 2013, 14:08
Moderator
Moderator

Post Re: odpowiednik forum dla pro-userow
To bardzo dobry pomysł. Tym działem może być istniejący już dział Wideofilmowiec, "wystarczy" (to sporo pracy dla administratora), zmienić w nim jedynie uprawnienia.
Przy okazji można uporządkować inne działy:

W DV.SwiatObrazu.pl zmianą było by jeszcze połączenie obydwu działów dotyczących kamer w jeden i zlikwidowanie działy DIVX, przez włączenie jego istniejacych wątków w dział Kompresja.

W Systemy Edycyjne proponuję pozostawić działy Canopus, z co najwyżej zmienioną nazwą na Grass Valley, oraz Adobe, Avid, Sony, Apple.

Pod głosowanie poddał bym czy "amatorskie" (w najlepszym tego słowa znaczeniu oczywiście) programy, takie jak Pinnacle Studio, Corel Studio (dawny Ulead), Magix, czy Cyberlink, umieścić w jednym dziale, czy rozbić na każdy z osobna. Pozostać musi siłą rzeczy dział Inne Programy.
Bardzo proszę zainteresujcie się pomysłem @Degenerado. Moim zdaniem na prawdę warto odświeżyć już układ i formę naszego forum.

środa, 27 lutego 2013, 15:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mi to obojętne ale osobiście tam się nie pokażę bo pro-userem nie jestem. Z drugiej strony pytanie/a ma określić moją wiedzę ? Można specjalizować się w wąskiej dziedzinie i co wtedy ? Indywidualna rozmowa czy cuś ? Generalnie życzę powodzenia. Z plusów pomysłu to to, że goście mogą sobie poczytać pro-userów tylko czy im tematów na dyskusje starczy :wink:

ps. Pytanie do bazy dla nowych użytkowników - co to jest przeplot :mrgreen:

środa, 27 lutego 2013, 15:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety fora padają. Popatrz Degenerado tylko na to forum. Kilka lat temu jak nie czytałem kilka dni to sporo czasu trzeba było poświęcić aby nadrobić. W tej chwili i po miesiącu nie ma dużo czytania. A pisać głównie piszą nowicjusze jak coś potrzebują.
Uczestniczę w pewnym forum zamkniętym które założyliśmy kilka lat temu. Na początku jakoś szło. W tej chwili prawie zamarło. Ożywa jedynie w okresie targów jak chcemy się spotkać, a i tak jeden z kolegów przeciąga nas na facebooka ...
Pomysł dobry jakby byli ludzie którzy chcieliby pisać.

środa, 27 lutego 2013, 16:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

siedze na kilku forach i widze tez ze padaja ale wszedzie jest ta sama kwestia, tona syfu przez ktora trzeba sie przekopac zeby znalezc sensowna informacje, zadajesz pytanie i dostajesz stek bzdur w wiekszosci przypadkow, do tego spam albo logowanie sie z paru kont zeby sobie samemu przyznac racje czy zareklamowac swoj produkt itp itd

portale spolecznosciowe sa na topie poki co ale to jeden ruch w stanach, pieciu celebrytow powie ze rezygnuje i sie wszystko posypie albo przeniesie na rownie debilne rozwiazanie

mowicie ze malo ludzie pisza, bo wiekszosc sie nie chce ladowac w klotnie czy komentowac porady rodem z tylka a wystarczyloby zeby kazdy sie podpisywal imnieniem , nazwiskiem i swoja firma i od razu 90% banialuk zniknie a tak
ciekawe zagadnienia po prostu gina w natloku smieci typu project-x i ciaglych pytan o przeplot

środa, 27 lutego 2013, 16:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
wystarczyloby zeby kazdy sie podpisywal imnieniem , nazwiskiem i swoja firma i od razu 90% banialuk zniknie a tak
ciekawe zagadnienia po prostu gina w natloku smieci typu project-x i ciaglych pytan o przeplot

Pierwsze forum w jakim uczestniczyłem to było forum KSK (chyba coś tak 1998-2000) . Tam dużo osób łącznie ze mną podpisywało się imieniem i nazwiskiem. Bardzo mile wspominam to forum, niestety zostało zamknięte. Później na KSK powstał jakiś twór ale to już nie to co było. Jeszcze w tej chwili jak wpiszę swoje nazwisko w Google to wyskakują posty z "Filmowca" z 2000 roku :)
Moim zdaniem fora mają mniejszą aktywność bo wiele informacji można znaleźć w sieci bez zadawania pytań i czekania aż ktoś odpowie. W 2000 roku na forach naprawdę można było dużo wiedzy zdobyć, której w necie nie było.
No i ludzie jacyś życzliwsi byli ...

środa, 27 lutego 2013, 18:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
mowicie ze malo ludzie pisza, bo wiekszosc sie nie chce ladowac w klotnie czy komentowac porady rodem z tylka a wystarczyloby zeby kazdy sie podpisywal imnieniem , nazwiskiem i swoja firma i od razu 90% banialuk zniknie a tak

Ależ kolego! Próbowałem podpisywać się i mieć link do własnej strony w podpisie, aby było wiarygodnie i co?
viewtopic.php?f=29&t=38018

Zostałem oskarżony o spamowanie forum, mój podpis został wycięty i opisany, jako "niezgodny z regulaminem". Jeśli właściciele tak się zachowują i zarzynają własne strony, to czemu jeszcze można się dziwić?
Ja obiema rękami jestem za! Deklaruję wszelką możliwą pomoc.

Jakieś pomysły co do tego, gdzie jak i kiedy?

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 27 lutego 2013, 19:47
Moderator
Moderator

MKmagic napisał(a):
Ja obiema rękami jestem za! Deklaruję wszelką możliwą pomoc.

Jakieś pomysły co do tego, gdzie jak i kiedy?

Tak. Pomysł dojrzał, więc zgłaszam potrzebę utworzenia takiego działu administratorowi. Myślę że tworząc z Wami ten dział, zbierze o wiele lepsze recenzje swojej działalności. :wink:

środa, 27 lutego 2013, 21:31
Administrator
Administrator

Witam,

Jeżeli mogę to proponuje założy dział:
- pro-user lub coś podobnego - proszę o propozycje
- założyć grupę "administrator działów" i uprawieniami do tej kategorii, aby odpowiedni użytkownicy mogłi tworzyć i zarządzać działem wg uznania
- dać uprawnienia osobą, które chcą się tym zająć - proszę o propozycje
- i co tam jeszcze będziecie potrzebowali

Przy okazji proponuje abyście zrobili sobie Regulamin tego forum co można czego nie.
Ja nie jestem dobry w te bierki, nie @MKmagic :)

Pozdrawiam,

środa, 27 lutego 2013, 22:24
Moderator
Moderator

Witajcie Kochani ! (bez głupich domysłów :) )
Praktycznie, gdyby nie Twoja @kotin wiadomość na pw. nie dowiedział bym się o tym bardzo fajnym pomyśle.
Forum zamieniło się w przedszkole, łaknących gotowych odpowiedzi leniwych cwaniaczków i już od dawna zaczęło brakować czegoś w rodzaju zamkniętej grupy seniorów video.
Wyraźnie odczuwalna była gasnąca inicjatywa działania ze strony tych, którzy "myślą", brak wdzięczności i poczucia zobowiązania ze strony korzystających sprawiał, że nie warto było już udzielać się w imię idei.

Podpisuję się oburącz pod wspaniałym pomysłem i potrzebą powstania takiego działu.

środa, 27 lutego 2013, 23:55
Moderator
Moderator

saaper napisał(a):
Witam,

Jeżeli mogę to proponuje założy dział:
...
Pozdrawiam,

Proponuję wstępnie taki układ działów, jaki podałem w drugim poscie tego wątku.
Uprawnienia i zasady rządzące nowym działem pro / Wideofilmowiec, czy jak tam go nazwiemy, faktycznie dopiero musimy wspólnie ustalić.

Darku bardzo się cieszę z odzewu, a przy okazji napisałem też rano do Grassa, bo dopiero teraz zauważyłem że sam mógł nie doczytać akurat.

czwartek, 28 lutego 2013, 09:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

JESTEM! :)

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 28 lutego 2013, 20:35
Administrator
Administrator

Witam,

kotin napisał(a):
To bardzo dobry pomysł. Tym działem może być istniejący już dział Wideofilmowiec, "wystarczy" (to sporo pracy dla administratora), zmienić w nim jedynie uprawnienia.
Na pewno? nie lepiej utworzyć inny dział dla Pro i zobaczyć co z tego wyjdzie.

kotin napisał(a):
W DV.SwiatObrazu.pl zmianą było by jeszcze połączenie obydwu działów dotyczących kamer w jeden
A które? :) Bo chyba widzę tylko jeden.
kotin napisał(a):
zlikwidowanie działy DIVX, przez włączenie jego istniejacych wątków w dział Kompresja.
Gotowe. Proszę sprawdzić.

Proszę także o bardziej dokładne informacje i potwierdzenie przynajmniej kilku użytkowników że tak ma być. Odwrócenie usunięcia lub połączenia działów może być trochę kłopotliwe po fakcie. :)

Pozdrawiam,

czwartek, 28 lutego 2013, 21:04
Moderator
Moderator

saaper napisał(a):
Witam,

kotin napisał(a):
Na pewno? nie lepiej utworzyć inny dział dla Pro i zobaczyć co z tego wyjdzie.

kotin napisał(a):
W DV.SwiatObrazu.pl zmianą było by jeszcze połączenie obydwu działów dotyczących kamer w jeden
A które? :) Bo chyba widzę tylko jeden.
kotin napisał(a):
zlikwidowanie działy DIVX, przez włączenie jego istniejacych wątków w dział Kompresja.
Gotowe. Proszę sprawdzić.

Pozdrawiam,

Jeżeli tak wygodniej i bezpieczniej, to tak. Nowy dział Pro, który widza wszyscy, ale tylko uczestnicy z rozszerzonymi uprawnieniami tam piszą.

To może poczekać.

Super.

Teraz poproszę od wszystkich zainteresowanych potwierdzenia czy dobrze zrozumiałem pomysł @Degenerado:

Rejestracja do tego działu, w porównaniu do reszty forum, jest ręczna. Osoba rejestrujaca zasięga zdania kilku najstarszych użytkowników tego działu / polega na rekomendacji.

Użytkownicy zarejestrowani na forum, ale z rozszerzoną opcja na dział Pro, mogą w stopce zamieszczać linki do powiązanych ze swoja pracą komercyjnych stron, FTP, yutube, Vimeo itd...

Czy coś jeszcze?

@saaper jakie są techniczne trudności i uwarunkowania spełnienia tych postulatów, ewentualnie tych co sie jeszcze pojawią?

czwartek, 28 lutego 2013, 21:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jestem za...
Oczywiście jeśli mogę nazwać się "PRO"
Proponował bym też stworzyć dział dla After Effect.

czwartek, 28 lutego 2013, 21:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona