Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 06:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Movie Maker 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Movie Maker
Przy zaimportowaniu z kamery analogowej (Hi8) do Movie Maker -obcje- kreator przechwytywania w ustawieniach wideo – inne ustawienia –wideo o wysokiej jakości (duże) 640x480 pikseli w ten sposób stworzony plik filmowy (wmv) przez pierwsze 3minuty odtwarzania jest OK potem zaczyna się "przycinać" to znaczy co 5 sekund zatrzymuje się obraz na 0,5 sekundy.Mimo całkiem zadawalającej jakości i dobrej kompresji 8MB/min nie da się oglądać z powodu tych przycięć. Co jest?Może procesor jest za mały ? AMD Athlon(tm)1800+ 1,53GHz 256MB RAM

piątek, 23 kwietnia 2004, 11:31
Bywalec
Bywalec

Wydaje mi się, że po tych 3 minutach wyczerpał Ci sie bufor w pamięci RAM i system zaczął uzywać pliku wymiany do buforowania zgrywanego mateiału - stąd utrata klatek. Zwiększenie RAMu nie wiele tu pomoże (jeśli dasz 2x tyle, to "czkawka" wystąpi po prostu później). Trochę za bardzo wyśrubowałes paramety zgrywania i procesor nie wyrabia się w czasie rzeczywistym. Zmniejsz rozdzielczość lub bitrate. Inna możliwość to nie zgrywanie bezpośrednio do wmv (zgraj do pliku avi z kompresją np.DV z a potem ten pilik przerób na wmv). Pozdr!

piątek, 23 kwietnia 2004, 11:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
przy zmniejszeniu rozdzielczości w trakcie przechwytywania z kamery do movie maker nie mam wpływu na kompresje jest zbyt duża chyba że które z tych ustawień :

Najlepsza jakość odtwarz.dla mój komp. TO JEST ZBYT DUŻA KOMPRESJA nie mam wpływu na to . JAK NIE TO :

Inne ustaw.
Wideo dla urządz Poczet PC 218Kb/s TO JEST ZBYT DUŻA KOMPRESJA nie mam wpływu na to
Wideo dla urządz Poczet PC 140
pełny ekran 218
wideo o wysokiej jakości (duże) TO MI NAJBARDZIEJ PASUJE ale "czkawka"
wideo o wysokiej jakości (małe) TO JEST ZBYT DUŻA KOMPRESJA nie mam wpływu na to

są inne ustawienia nie wiem czy je testowć ?

piątek, 23 kwietnia 2004, 12:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]