Teraz jest wtorek, 20 sierpnia 2019, 22:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 NICAM 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post NICAM
Dzień dobry! Czy może mi ktoś wyjaśnić, czy Polska TV nadaje programy w systemie NICAM. W instrukcji obsługi DVD jest napisane jak mogę to włączyć, aby sygnał odbierany był STEREO. Po włączeniu jednak, pojawia się ten napis tylko przy niektórych zaprogramowanych stacjach TV. O co tutaj chodzi???
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam

poniedziałek, 12 lipca 2004, 22:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak, niektóre polskie telewizje nadają w stereo nicam, podwarunkiem że odbierasz te programy z anteny naziemnej i masz wystarczająco dobry odbiór. ale nie wiem co na do tego dvd??

wtorek, 13 lipca 2004, 01:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post NICAM
Dziękuję za odpowiedź.
Pisząc DVD miałem na myśli kino domowe. CHodzi o to, że w niedzielę odbierałem poprzez tuner w kinie domowym kilka programów, które brzmiały stereo, a na ekranie podczas wyświetlania danych o programie miałem także komunikat o tym, że jest to NICAM STEREO. Obecnie, mimo, że w dalszym ciągu mam tę opcję włączoną, to takiego komunikatu nie mam, a i brzmienie audycji jest monofoniczne. Stąd moje pytanie, czy możliwe jest, że TV nadaje w systemie NICAM tylko "od święta".
Poza tym, czy wyłączenie funkcji NICAM w tunerze powoduje automatycznie odbiór monofoniczny?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek uwagi.
Pozdrawiam

czwartek, 15 lipca 2004, 17:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]