Teraz jest sobota, 26 września 2020, 00:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Bardzo prosze o ocene eksperymentalnego filmiku 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Bardzo prosze o ocene eksperymentalnego filmiku
Witam.

Jako, że na Forum Foto, nie doczekałem i raczej nie doczekam się odblokowania pisania z nieznanych mi przyczyn, pomyślałem, że wstawię tutaj filmik ale będzie to filmik z ruchomych zdjęć, więc pod pewnym względem czuje się że mogę tutaj coś takiego wrzucić. Dopóki nie zrobię sobie nowego konta na Forum Foto ( ostatnio miałem z tym problemy techniczne ) to wrzucę tutaj ten film.

W filmie tym chodziło mi o pokazanie jak bardzo można przybliżyć cyfrowo zdjęcie zrobione na matrycy FF w sumie bez straty jakości ( prawie ).

Myślę że dobrze jest posiadać FF z tego względu że potem w postprodukcji można trochę przybliżyć i skadrować bezstratnię zdjęcie.

Wiem że wielu z Was robi tak używając 4K. Filmowcy tak robią, np Nolan kręci w 6K albo w 8K żeby potem swobodnie manipulować obrazem.

Ja nie mam w moim Sony a 7 II funkcji 4K ani nawet więcej klatek na sek niż 50 progresywnych, no ale będę starał się zrobić dobre filmy tym sprzętem używając tylko statywu . {{ ciekawostka - Willowa nakręcono tylko ze statywu i przez cały film tzn w 95% w ogóle nie ruszali kamerą - sami sobie obejrzyjcie ten film pod tym kontem. Owszem było tam kilka ujęć z ręki gdzie kamera bardziej się ruszała ( sceny walki ) ale to było 5% całości }}.

Dobrze, wrzucam link do mojego filmu ze zdjęć.

https://www.youtube.com/watch?v=JVW91IYXIKs

Jestem ciekaw Waszych opinii.

środa, 8 lipca 2020, 21:14
Moderator
Moderator

Dawno, dawno temu, w tej samej galaktyce, gdy nie znano jeszcze HD, a Full kojarzył się raczej z piwem, był program Ulead DVD Moviefactory. Robił z automatu bardzo podobny efekt jak Ty zastosowałeś. Nie umniejsza to Twojej koncepcji, to tylko wspomnienia. :D Cały film, bo ten pokaz zdjęć można przecież i tak nazwać(?) ogląda się z przyjemnością. Mały zgrzyt był tylko z BMW. Nie z powodu marki, którą cenię, a nie chwyciłem idei. W innych zdjęciach przybliżenie służy zmianie kompozycji zdjęcia, czasem nawet zwraca naszą uwagę na coś konkretnego, a tu? Tracimy z oczu okoliczności przyrody, na rzecz samochodu, którego i tak nie widać. Po co? - Pytanie serio, dla pobudzenia, ale generalnie mi się raczej podoba. :D

czwartek, 9 lipca 2020, 10:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Już tłumaczę mój pomysł z tym BMW.

Na pierwszym planie jest ładnie wyostrzona ucięta kłoda grubego drzewa. Na ostatnim planie auto wyjeżdżające zza zakrętu. Przybliżając zdjęcie na BMW starałem się zachować je w tej samej pozycji na zdjęciu, zwracając na nie specjalnie uwagę. W domyśle odbiorca miał odczuć że to auto może za chwile uderzyć w kłodę albo jeszcze bardziej wyobrażeniowo, że kłoda nie jest ucięta, i ....

Choć nie ukrywam że jak zrobiłem to zdjęcie to pomyślałem że wygląda troche jak z folderu o BMW tylko że wtedy głębia ostrości musiała by być na BMW a kłoda lekko rozmyta. Dlatego finalnie przybliżyłem na BMW bez zmiany jego pozycji.

czwartek, 9 lipca 2020, 14:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5