Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 20:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 jak zarejestrować w US filmowanie 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post jak zarejestrować w US filmowanie
Chodzi mi o rozwiązania jakie stosują filmujący jeśli chodzi o rejestrację tej działalności w urzędzie skarbowym. Niektórzy poprostu mają zarejestrowaną działalność gospodarczą. Filmowanie impreż jako wiadomo jest zajęciem, które raz jest a raz go nie ma i to z rózną częstotliwością . Czy działalność w takim wypADKU JEST KONIECZNA. Ja obecnie pracuję na umowie o pracę i wiem, że są jakieś możliwości np. rozwiązanie tej kwestii umową o dzieło. Czy ktoś mi może doradzić coś w tej kwestii?

poniedziałek, 22 listopada 2004, 17:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sadzę, że problem tutaj nie tkwi, jaka formę podatkową przyjąć: czy książka, czy ryczałt, a może karta podatkowa?
Przy książce piszesz po lewej dochody, po prawej przychody, płacisz za różnicę.
W ryczałcie płacisz od obrotu: zrobiłeś usługę, to płacisz w/g stałego procentu. Przy karcie (nie zawsze dają), płacisz stałą stawkę (można spróbować się targować), co miesiąc niezależnie od obrotu i nie prowadzisz żadnej księgowość. Ostatnia forma jest dobra, jeśli nie chcesz zatrudniać dodatkowo księgowego (dodatkowy koszt), a masz dużo zleceń.
Ryczałt wydaje się być najbardziej odpowiedni. Masz zlecenia, to płacisz, nie masz, to nie płacisz.
A teraz najważniejsze: wrócę do pierwszego mojego zdania: problem tkwi w Zusie!!! Jest bardzo wysoki i trzeba go płacić niezależnie od osiągniętego dochodu we wszystkich trzech formach opodatkowania, które opisałem wcześniej. Jest to suma rzędu ok. 700zl miesięcznie. Pozostaje więc umowa o dzieło, albo praca na czarno...
:oops:

wtorek, 23 listopada 2004, 15:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze dwa słowa, gdyż ciągle mnie rozłącza z tego forum i muszę pisać ponownie, a pewne myśli uciekają:
w Urzędzie Skarbowym nie rejestrujesz swojej działalności (robisz to w Urzędzie Miejskim, czyli tam najpierw musisz się udać), tylko zgłaszasz formę opodatkowania.
Życzę powodzenia!
:lol:

wtorek, 23 listopada 2004, 15:54
Stały bywalec
Stały bywalec

O ile mi wiadomo to działalnośc związana z produkcją filmów video może być opodatkowana tylko w formie książki przychodów i rozchodów.Na ryczałcie czy karcie podatkowej nie można wykonywać tego rodzaju działalności.Dowiedz się w swoim US.

wtorek, 23 listopada 2004, 16:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeśli Juhas pracujesz na umowę o pracę, to pracodawca odprowadza za Ciebie składki na ubezpieczenia społeczne, tak więc nie musisz tego robić dodatkowo z tytułu wideorejestracji. Musisz natomiast odprowadzać do ZUS składki na ubezpieczenie zdrowotne nawet wówczas, jeśli przez pół roku nie miałeś przychodu.Jest to koszt około 140 zł miesięcznie
Pozdrawiam

wtorek, 23 listopada 2004, 19:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]