Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 16:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 "Przetarg" studniówkowy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post "Przetarg" studniówkowy
Poproszono nas o kontakt z rodzicami studniówkowiczów na zebraniu. Gdy przyjechaliśmy okazało się, że mamy rywali, których ktoś inny polecił. Nie wiele się przejmując przystąpiliśmy do prezentacji, ponieważ tajemniczy gościowie konkurenci nie chcieli za nic jako pierwsi dokonać prezentacji, chociaż mieli do tego prawo bo pierwsi byli na miejscu, ale nie przywiązując do tego większej wagi, zaczęliśmy prezentację, podczas której konkurenci nie chcieli przebywać na sali, dając do zrozumienia, że i oni nie życzą sobie naszej obecności podczas ich zmagań z rodzicami. Oczywiście nie przejęliśmy się tym i robiliśmy swoje. Pokazane materiały oczywiście nikt nie zakwestionował, że się nie podoba, a nawet wzbudziły (u niektórych) duże zainteresowanie a nasza oferta dla nich to montaż 3- kamerowy z realizacją dźwięku (obsługa 4 osobowa) oczywiście największym zainteresowaniem okazała się cena. Ustaliliśmy cenę kasety na 35 zł, co przy takiej produkcji chyba nie jest wygórowaną ceną a cenę płytki również na tę kwotę, a po przekroczeniu 70 % zainteresowania daliśmy nadzieję na obniżkę związaną z większym nakładem dystrybucyjnym. Podaliśmy model kamer jaki zostanie użyty (wszystkie jednakowe VX 2100) oczywiście zastrzegając, że nie obniżamy poziomu i nie "obcinamy" z wymienionego "arsenału sprzętowego" (na samą perkusję 5 mikrofonów, 2 miksery dźwiękowe połączone z liniami od zespołu "digeja szkolnego" i wzmacniacza od przemówień, nad którymi czuwa nieustannie facet odpowiedzialny za dźwięk). W innej szkole (mniejszej liczebnie o połowę) ta sama cena za realizację przez 1 kamermana została zaakceptowana. Okazało się że po naszym wystąpieniu nasi konkurenci wystawili: 25 zł kaseta i 10- 15 zł płytka i wygrali głosowaniem ten śmieszny przetarg. Wniosek? Czy warto się gimnastykować z jakością jak i tak wygrywa niska cena? A swoją drogą ciekawe jak im się to opłaci skoro nasza oferta balansowała na granicy opłacalności? (Nie chcieliśmy spłoszyć biednych ludzi i równocześnie złamać stereotyp "kręciołstwa pospolitego"). Chyba jednak trzebaby się takimi ofertami zainteresować od innej strony. Co o tym sądzicie koledzy? :)

piątek, 26 listopada 2004, 08:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czasy sie zmieniaja bo konkurencji przybywa a wraz z konkurencja niskie ceny nie zawsze idace w parze z jakoscia !! ;]
Ludzie patrza bardziej na cene i oplacalnosc nie biarac pod uwage tego ze ich dzieciom to sie nie spodoba :]

Wniosek:
Żyjac w tych ciezkich czasach kazdy patrzy na kieszen dlatego olac jakosc (wniosek kilienta) im taniej tym lepiej.

A swoja droga to ciekawy jestem jak wygladala ta Wasza prezentacja ? Mieslicie rzutnik ? Czy bazowaliscie na przekazaniu informacji ustnie ?

Pozdrawiam
thorg

piątek, 26 listopada 2004, 09:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 26 listopada 2004, 09:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ludzie sami jesteście winni, ten kto robi studniówkę poniżj 50 zł za sztukę(obojętnie kaseta czy DVD) jest kręciołem goniącym za kasą . Przecież to wymaga więcej pracy niż przeciętne wesele. Ile bierzecie za wesela 550 zł. Jeszcze angażowanie takiego sprzętu - dźwiękowego bo kamerki to normalne wyposażenie pro-amatorskiego -wideofilmowca.Całkowity brak szacunku dla swojej pracy i nic dziwnego ze prestiż wideofilmowca równy jest zeru.

piątek, 26 listopada 2004, 09:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mirek44
Gość nie masz do końca racji, bo w przypadku odbiorcy masowego można sobie pozwolić na obniżenie ceny pod warunkiem, że wszyscy kupią i wtedy wszyscy są zadowoleni, bo koszt rozkłada się na wszystkich. Co innego gdy spada on na jednego odbiorcę w przypadku ślubu. W naszym przypadku brutto przekroczyłoby grubo 10 tys. co nawet po odliczeniu wszystkich kosztów utrzymania przychodu i amortyzacji i tak jest co dzielić nawet na czteroosobową ekipę. Gdybym krzyknął 50 zł to nawet by mnie nie wpuścili za próg a oni mnie nawet sami zawołali ale nie przewidziałem, że zawołali kogoś tam jeszcze, bo nawet bym tam nie poszedł gdybym wiedział.

piątek, 26 listopada 2004, 10:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy ja wiem, może faktycznie masz rację, zależy na co się nastawiasz . Ja robię raczej dla klientów indywidualnych którzy płacą więcej-dużo więcej bo otrzymują odpowiedni do oczekiwań towar. Są tanie sklepy dla ubogich i drogie dla bogatych, porównując czysty zysk wychodzi się na jedno. Tylko tanie sklepy dają zatrudnienie większej ilosci osób a w drogich jest mniej pracy. Jestem chyba zbyt leniwy by zbyt dużo pracować, cenię swoją pracę i wychodzę na tym dobrze. Czasy masówki i walki o klienta mam już za sobą. Zdobyłem swoją pozycję na rynku i teraz tylko ją utrzymuję. Po pewnym czasie jest to bardzo łatwe a nawet samonapędzające.

piątek, 26 listopada 2004, 11:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Swoja droga powinni powiadomic wczesniej ze to bedzie konkurs :] Proste ze druga firma wchodza po Was pyta jak bylo, jaka cena i stara sie obnizyc chocby minimalnie swoja cene :] A jeszcze zapytam: ile osob mialo by byc zainteresowanych ?

moj sprzet:
Atari 800 Xl monitor mono-chromatyczny
klawiatura, myszka i magnetowfon na kasetki :]

piątek, 26 listopada 2004, 11:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podoba mi się :twisted: dyskusja między Gościami - w sumie nie wiadomo czy to jeden Gość czy trzech.

Wnioskuję (po raz chyba setny na Forum) o blokadę wypowiedzi dla Gości. Czytać niech se czytają, ale co do wypowiedzi to powinno być konieczne zalogowanie. A że se ktoś utworzy kilkanaście kont to jego brocha, ale przynajmniej zablokowany zostanie dostęp dla nie-wiadomo-kogo...

sobota, 27 listopada 2004, 02:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
" przynajmniej zablokowany zostanie dostęp dla nie-wiadomo-kogo..."
Jasne dzięki logowaniu wzrośnie poziom dyskusji i będzie wiadomo kto co pisze, wprowadzić logowanie, wywalić ananimusów wszystko musi być wiadome. każdy powinien podać swoje wykształcenie, preferencje sex. NIP , REGON i numer prawego buta, tych co podadzą lewy wywalić.

sobota, 27 listopada 2004, 10:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do mojego przedmówcy - Gościa: Matrix ma dużo racji. Nie chodzi tutaj o to, byś podawał wszystkie swoje dane, bo po co one i komu? Ale wypowiadając się pod nazwą gość nie można Cię identyfikować z Twoja osobą w innej wypowiedzi nawet w tym samym temacie! To tak jakbyś otrzymał telefon i osoba dzwoniąca się nie przedstawiła, a głosu byś nie poznał, bo zniekształcony i za każdym razem to samo. W końcu można zbaranieć! I o to właśnie chodzi Matrixowi. Nie o Twoje prawdziwe dane, tylko o identyfikację rozmówcy. Jest wiele tematów poruszanych na tym forum i nie wiadomo tak naprawdę czy następny Gość to ten sam czy inny? A może to nieważne? A może cała Twoja wypowiedź jest nieważna?

sobota, 27 listopada 2004, 12:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A mnie się zdaje ze liczy się treść wypowiedzi, zasadność argumentów a nie podpis. Bo taki autorytet z dużą ilością dobrych wypowiedzi też czasami fanzoli głupoty , takiemu anonimowemu gościowi każdy się moze przeciwstawić a przed autorytetami ma się respekt. Ja tak uważam i dlatego najczęściej piszę jako gość.Również w związku z nagminnym brakiem kultury, wzajemnymi wyzwiskami anonim czuje się bezpieczniej, wypowiedzi są bardziej szczere.

sobota, 27 listopada 2004, 17:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]