Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 00:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kamera cyfrowa 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kamera cyfrowa
Witam!

Czy kamera cyfrowa nadaje się do filmowania wesel? Słyszałem opinie, że "nie". Jest za mała i wygląda "mało poważnie". Mam Canon MV 630i. Pozdrowienia
Jurek

środa, 1 grudnia 2004, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a co i jak sie filmuje to zalezy od operatora

środa, 1 grudnia 2004, 12:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
... a szczególnie niepowaznie wygląda gdy któryś z gości weselnych ma kamerke dużo lepszą.... :) (a o to nietrudno). Jednak są tacy co filmuja takimi kamerami jednak do zapewnienia odpowiedniego oświetlenia potrzebne jest troche Watów a do zasilania mała elektrownia. ...

środa, 1 grudnia 2004, 12:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś była długa dyskusja na temat kamery Panasonic NV- GS400.
Większość z osób dyskutujących dopiero zamierzała ją kupić, albo miała
ją za krótko, by się dobrze wypowiedzieć. Nie brałem dyskusji w tamtej chwili. Przeczytałem wszystkie posty dot. tego tematu i interesuje mnie wypowiedź kogoś, kto już na tej kamerce popracował w boju, wie, co by w niej poprawił, a co go mile zaskoczyło na plus i do tej pory dobrze działa.
Nie chcę otwierać nowego tematu. Może być tutaj. Temat dobry: kamera cyfrowa.
Czy byłby ktoś skłonny coś napisać?

środa, 1 grudnia 2004, 13:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam tą kamerkę od paru tygodni (z Beiksu). Krąciłem w bardzo ciemnym kościele z kolegą który kręcił VX2100. W słabym oświetleniu widać różnicę. Przy ołtarzu gdzie było parę światełek różnic w obrazie nie było (znacznych). Poza tym jak załozyłem lampkę (35Wat) to w ciemnych miejscach było dobrze. Sony ma efektywnych pikseli coś ok.500tyś a GS400 690tyś. Nie przekłada to się jednak na jakość obrazu. Na sali weselnej przy niewielkim doświetleniu obraz jest bardzo dobry. Wiem że kamera nie jest do robienia zdjęć to jednak 400-tka robi bardzo ładne fotki. Można je robić w trakcie filmowania z zapisem na kartę pamieci. Ważne że nie daje smug swietlnych. W kościele leciałem z balansem bieli na automacie i było ok. Wcześniej miałem JVC GR DV 4000 i dla mnie jak na razie jest to dość duży przeskok w jakości obrazu. Kto miał 4000-czkę to wie o czym piszę (smugi, gubienie ostrości itp.)

czwartek, 2 grudnia 2004, 11:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Kamera cyfrowa
Jerzy Jaworski napisał(a):
Czy kamera cyfrowa nadaje się do filmowania wesel? Słyszałem opinie, że "nie". Jest za mała i wygląda "mało poważnie".

Ciekawe spostrzeżenie :D
Kolega @jam3 dobrze napisał, to od Ciebie zależy jak zrobiony zostanie reportaż. Niestety trochę racji w tej "powadze" większych kamer jest i nie zawsze chodzi tylko o wygląd. "Poważne" kamery oprócz lepszych parametrów obrazu mają też lepszy dźwięk. Ale za wynajęcie kamerzysty z "poważną" kamerą, płaci się też "poważne" pieniądze.

Pozdrawiam
Krzysztof Falcman

czwartek, 2 grudnia 2004, 13:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post trv 900
witam
nie chcąc zakładać podobnego tematu mam pytanko mam okazję nabyć kamerkę sony trv 900 fakt że trochę wyeksplowatowana pracowała prz weselach właściciel przechodzi na lepszy sprzęt, czy kamerka warta jest aby się na nią skusić? (serwisowana) czy zakup takiej kamerki nie pociągnie za sobą dodatkowych ukrytych kosztów jaką cenę warto zapłacić jeśli już za takie "cudo" przyznam widziałem efekt nagranego materiału wygląda ok
pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

sobota, 4 grudnia 2004, 13:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Czas pracy głowicy wizyjnej to ok. 1000 godzin, a więc sobie oblicz, ile pracowała ta kamerka kręcąc wesela, potem do jej ceny dodaj kwotę za wymianę głowicy ( a serwisy SONY sa drooogie), zastanów się, czy stać Cię na awarię podczas rejestracji jakiejś uroczystości.
Zsumuj sobie to wszystko i podejmij decyzję.

Dodam jeszcze na pocieszenie, że poczciwa guma używana w wałku dociskowym z upływem czasu starzeje sie i traci swoją elastyczność.

Wnioski wyciągnij sam... to tak, jak z kupnem uzywanego samochodu.
Jak mawiał Forrest Gump - "życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo, jaką się wyciągnie"

Pozdrawiam myślących

Janusz B.

niedziela, 5 grudnia 2004, 23:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za odpowiedz. jesli chodzi o mnie to nie myslę o filmowaniu wesel przynajmniej na razie interesuje mnie bardziej użytek domowy od czasu do pory jakaś sfilmowana impreza u znajomych, chodzi mi o jakiś początek może kiedyś coś bardziej zarobkowego . Tak na marginesie jakiego żędu kasy warty jest ten sprzęt ( sony trv900 ) i jak droga byłaby operacja ewentualnej wymiany głowicy czy też rolek?
dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam
marek

sobota, 11 grudnia 2004, 02:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]