Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 18:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 kto wrszcie ma opłacić ZAiKS 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kto wrszcie ma opłacić ZAiKS
poruszyłem temat na forum fotonu ale nie uzyskałem zadowalającej odpowiedzi może wy mi coś poradzicie.
pytanie...
zaiks kto powinien płacić ten co zamawia zespół muzyczny (czyli ja), zespół muzyczny(uiszczając opłatę z tytułu prowadzonej działalności) a może gość który wynajmuje lokal czy restaurację. Skąd to pytanie? zamawiałem kapele na swoje wesele i powiedziała mi że muszę im dać wiecej na zaiks-dałem. poszedłem do goscia od sali(wcześniej zarezerwowany termin) uiścić opłatę wstępną i powiedział że on jako (organizator) bo użycza lokal opłacony ma zaiks. kto kłamie powiedzcie jak to jest?

odpowiedzi:

1. Płaci organizator, tj. TY

2. Dodam jeszcze że nie dla kapeli ani knajpy ale kasę odprowadzasz bezpośrednio do ZAiKS-u.

3.i robisz wykaz utworów granych przez kapelę, bzdura. zaiks płaci kapela za wykorzystanie (granie) utworów muzycznych innych autorów, ewentualnie własciciel lokalu za kapelę.

4.O ile pamięta przepisy to przy organizowaniu imprez zbiorowych koszty związane z ZAiKS ponosi organizator. Jestem tego pewien na 99%.

5.Tu akuratnie troszeczkę się mylicie Ryszard Dlugosz ZAIKS. poproszone żebym sklecil pare słaow . rozglosnie radiowe i TV oraz sprzedawcy płyt kaset - nisnikow z muzyką ktora jest wlasnoscią ( autor powiezyl pelne prawa do utworów) Zaiksowi Biem sa to koszty w tych nosnikach dla ZAiKsu ale jeżeli bedziesz je wykozystywał w kazdej postaci do nagrań Video czy nawet rozglosni internetowych kazdo razowo powinieneś za wykozystanie utworu po wyżej 1 min zaplacić .obojentnie czy to Bach czy Eleni czy .. to jest czyjś utwów i ktoś go też wykonywal Prakycznie wszysko powino być opłacone globalnie umownie 200 zł rocznie no niektórzy 50 zł rocznie . A kto ci udowodni że wykożystaleś 1,10 - 2 min są srodki ale nikt nikomu niechce świnstwa robić . Zresztą to jest inna materia Slub praktycznie rozpowszechnianie publiczne niejest za to niema kary ale za kopiowanie i piractwo to tak .

wiec jak to jest ?

No dobra ale ja zapłaciłem jesdnorazowo 200zł bo tyle powiedzieli że trzeba zapłacić za zaiks. Ile tak naprawde powinienem zapłacić zespołowi skoro opłata roczna to 200zł i czy zespół z tytułu wykonywanej działalności nie powinien tej opłaty sam uiszczać. Bo wydaje mi się że nabili mnie w butelkę żądając 200zł za jedną noc!!!

Co o tym sądzicie? jak to jest ? czy faktycznie nabili mnie w butelkę?

środa, 5 stycznia 2005, 12:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]