Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 12:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wyżywienie na Studniówce 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Wyżywienie na Studniówce
Ostatni raz filmowałem studniówkę pod koniec lat 80-tych. Wtedy z reguły studniówki były w szkołach. W ogóle to nie lubię studniówek dlatego długo ich nie kręciłem, ale w tym roku rodzice jednej ze szkół bardzo nalegali żebym im nakręcił studniówkę ( znali moje komunie i śluby). I teraz mam pytanie do kolegów którzy kręcą je co rok. Jak wygląda sprawa jakiegos posiłku dla kamerzysty, czas pracy zblizony do wesela jakieś 6-7 godzin minimum. Czy bierzecie ze sobą kanapki czy jakoś dogadujecie się z klasą? Wiadomo że aktualnie studniówki są w ekskluzywnych lokalach gdzie dzieciaki słono płacą za bal bo muszą też opłacić miejsca nauczycieli

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ciekawe, zajrzało tu już 38 osób i nikt nie odpowiedział. Może uczestnicy tego forum nie bywają na studniówkach ??? Tylko ciekawe że na inne tematy studniówkowe to zabierają głos - ale może są to tylko informacje ze słyszenia ..... :(

środa, 19 stycznia 2005, 12:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Stódniówkę miałem w 2001 r. i zapewniam cię że kanapek to nie musisz brać, osoby które kręciły siadały przy stole razem z nauczycielami i tam się posiłkowali. No ale teraz to bywa różnie :lol:

środa, 19 stycznia 2005, 13:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

U mnie w tym roku w klasach, które robiłem sami mi przygotowywali miejsce i posiłek.

Pozdrawiam

środa, 19 stycznia 2005, 15:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

wyjątkowym buractwem było by gdybyś musiał brać kanapki i nikt nie zaproponował ci czegoś do jedzenia.aczkolwiek nie wykluczam że tak może być - niestety ..................... nic nie wiadomo w tym kraju ........... :x

środa, 19 stycznia 2005, 17:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W 2003r filmowalem w Novotelu w centrum stolicy i nie dostałem nawet małej coli.Tak też się zdaża.

czwartek, 20 stycznia 2005, 00:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A jakie ma to znaczenie dla dobrze wykonanej pracy ??To czy dostaniesz czy nie to po pierwsze od Ciebie nie zależy (o ile nie zawarłeś takiej klauzuli w umowie) a po drugie świadczy o klasie rodziców a nie dzieciaków. :)

czwartek, 20 stycznia 2005, 01:36
Moderator
Moderator

Dlaczego nikt tu nie wspomniał po za kix5, o tak zprecyzowanej umowie operatora, w której to jednym z punktów jest, że usługobiorca (najmujący operatora) zobowązany jest zagwarantować przynajmniej jeden ciepły posiłek w czasie jego pracy. Tak zprecyzowane umowy to normalka wśród zespołów muzycznych grających po weselach, operatorów filmujących, czy też fotografów. Przyznam się, że gdybym spotkał się z takim zlekceważeniem zadzwonił bym po pitzę i kazał ją sobie wnieść przez całą sale siedząc po przekątnej od wejścia, a ciekawe komu było by bardziej głupio, czy mi, czy też ludziom, którzy mnie wynajęli. Co ciekawe: tam można wątpić w posiłek, gdzie z większą pompą robiona jest uroczystość. Nie wolno pozwolić by zrobiono z nas tylko operatorów, mamy być AŻ operatorami! Osobiście nie filmuję już studniówek, gdyż raz, że jest to najczęściej wiec zozszalałej szarańczy, a dwa najczęściej warunki świetlne jakiech domaga się młodzież podczas zabawy nie odpowiadają mi przy łapaniu zdjęć, nie wspominając o tym że tego typu usługa to czyste dorzynanie sprzętu za najczęściej zbyt małe pieniądze.
Pozdrawiam gorąco

czwartek, 20 stycznia 2005, 04:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam! Monatazysta Darek ma racje - jesli sie o swoje nie upomnisz to mało kto o tobie bedzie pamietał. Ale z drugiej strony stódniówka to nie wesele - zupełnie inne klimaty!!!! A tak swoja drogą czy wy idac do pracy do biura, fabryki czy gdzie tam jeszcze pracujecie to też zawsze liczycie na to, ze wasz pracodawca zafunduje wam śniadanie, obiad itd??????
A co do przemarszu z pizza przez sale weselną to w wyzszych klasach knajp we Wrocławiu to norma i nikt sie tym nie przejmuje nawet na weselu gdzie po imprezie masę żarcia i tak wyrzuca sie dla trzody chlewnej a w takim przypdku sami wyciagnijcie wnioski, kto dla gospodarzy imprezy jest cenniejszy i ważniejszy. Ja tam zawsze mam pod reka numery telefonów do knajp z żarciem z dowozem do klienta - kilka razy sie przydało:))) SMACZNEGO:))))))))))))))

czwartek, 20 stycznia 2005, 22:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No jestem już po. Studniówka odbyła się w środę w jednym z luksusowych hoteli w centrum Szczecina. W związku z tym że był szwedzki stół a impreza na jakieś 300 osób, nie było problemu z wyżywieniem kilku kamerzystów. Miejsce miałem przy stole z rodzicami. A co najciekawsze nawet obsługa przyszła i namawiała do jedzenia i pokazywała miejsca do zajęcia ( a żadko się to zdarza w ekskluzywnych knajpach, z reguły kapela i karzysta dla obsługi to tylko dodatkowy kłopot).
Swoją drogą jest to moja pierwsza studniówka od ponad 10 lat i nie jestem zadowolony że dałem się na nią namówić. Spęd pijanych małolatów, około 10 kamerzystów ( każda klasa ma swojego) tłok, wzajemne świecenie po obiektywach, wszędze na pierwszym planie kamerzyści z innych klas. No a wyłuskanie z tłumu tej swojej 30 dzieciaków do swilmowania to też akrobatyka. Więcej nie dam się na to namówić. Wolę swoje chałtury slubo komunijne i jakiś kocercik czy reklamka raz na jakiś czas.
Uffff. Już dawno takiego długiego postu nie napisałem :lol:

piątek, 21 stycznia 2005, 09:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nagrywalem studniowke 15 stycznia w szkole a wyzywienie mialem w sali z rodzicami ;] bylo milo :]

thorg

piątek, 21 stycznia 2005, 16:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A tak swoja drogą czy wy idac do pracy do biura, fabryki czy gdzie tam jeszcze pracujecie to też zawsze liczycie na to, ze wasz pracodawca zafunduje wam śniadanie, obiad itd??????

ale porównałeś ................... :?

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 03:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 03:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ludzie o co wam chodzi?? lata 80- te gdy kiełbasa była na kartki?
Idziecie do pracy, zarabiacie jakies pieniądze, kanapka kosztuje 2 zł
Pytać o posiłek a jeszcze umieszczać to w umowie i powaznym forum żenada!!!
...smacznego

wtorek, 25 stycznia 2005, 13:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ludzie o co wam chodzi?? lata 80- te gdy kiełbasa była na kartki?
Idziecie do pracy, zarabiacie jakies pieniądze, kanapka kosztuje 2 zł
Pytać o posiłek a jeszcze umieszczać to w umowie i powaznym forum żenada!!!
...smacznego

sam jesteś żenada.towarzystwo które dla filmującego imprezę poskąpiło by czegoś do "przegryzienia" jest buraczanym towarzystwem.i wstyd by było przynajmniej dla mnie żeby na mojej imprezie filmowiec siedział z kanapkami - smacznego

wtorek, 25 stycznia 2005, 20:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona