Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 20:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jaki wstęp do filmu ze studniówki? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaki wstęp do filmu ze studniówki?
Witam!

Kolega przyniosl mi film ze stydniowki mówiąc zrób coś z tym.
Znam sie na porządnym montażu ale calkiem nie wiem co sie teraz daje na wstep do studniowki zeby szczeniaki sie cieszyly i nie bylo kiczu.

Jesli ktoś może prosze o pomysly na wstęp lub linki do przykladowych filmikow - ale nie takich kiczowatych jak z HDP lub ArtGraphic

Janek

środa, 2 lutego 2005, 11:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gotowca byś chciał?? Leniuszek. Jeśli znasz się na montażu jak piszesz, to sądzę, że po obejrzeniu filmu bedziesz miał już jakiś pomysł, nawet jeśli teraz go nie masz.

Mogę Ci napisać, jakie w tym roku widziałem czołówki ze studniówek (moja ślubna jest nauczycielką). Jak do tej pory widziałem cztery filmy, robione przez firmy w stylu "Wideofilmowanie". W trzech przypadkach na początku jakieś totalnie koszmarne animacje:
1) najazd na budynek, podjazd na szczyt budynku, a tam napis Studniówka 2005,
2) latające kółka, balony, przelatujący kieliszek szampana, z którego lecą kulki a'la bombelki i tak po dwóch minutach latania wszystkiego co pod ręka miał montażysta wyłonił się napis Studniówka 2005
3) już nawet nie pamiętam :oops:
Czwarta czołówka była najlepsza - film zaczął sie od połowy poloneza - żenada.
W poprzednich latach zresztą też nie było lepiej.

Oczywiście nie sugeruję korzystania z podanych wyżej sposobów, a wręcz przeciwnie - błagam Cię nie rób tego !!!

Jeśli dostałeś materiał od kogoś to wiele nie zrobisz możesz jedynie na początku zmontować jakiegoś zgrabnego klipa z całosci studniówki, z podaniem gdzie i kiedy się odbyła, po czym przejść poprostu do samej imprezki.

Gdybyś miał możliwość dokręcenia czegoś (przed lub po studniówce) to miałbyś szersze pole do popisu.

środa, 2 lutego 2005, 12:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 2 lutego 2005, 14:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mnie to też męczyło, ale wreszcie zrobiłem tę czołówkę. Muszę się przyznać że zrobienie pierwszych 6 minut filmu stuniówkowego zajęło mi ponad 3 :!: dni. Ale jest czołówka i to chyba nie sztampowa, choć też mam wieżowiec z najazdem z dołu do góry ( ale to było faktyczne miejsce studniówki - hotel) i jest to w tępie pierwszego "oooooo" z Let's get loud J.Lopes. Szybki przejazd przez kilkanaście pięter, a potem kilkusekundowe migawki z całości z dość długimi przejściami (3sek)typu slajdy ale poruszające się w 3d na kolorowym tle, tak że sumarycznie klip w całości na ekranie jest tylko 1 sek. natępnie szkoła, na jej tle widok klasy i przentacja osób teraz i kiedyś w 2 wyzumowanych oknach, w jednym aktualne ujęcia w drugim zdjęcie z dzieciństwa. Ale długo z tym walczyłem żeby dostać zadawalający efekt, to taka moja propozycja, może innym oczywiście wydać się badziewna ale ja ją zaakceptowałem a co najważniejsze też pozytywnie ją odebrał mój syn, który też jest tegorocznym maturzystą (ale go kręcił kto inny). Może ci to w czymś pomoże, powodzenia :D

środa, 2 lutego 2005, 16:22
Moderator
Moderator

http://members.lycos.co.uk/peaceant/s2005divx.avi

pozdrawiam

P.S. to tylko I i III czesc wstepu. pomiedzy jest nastrojowy montarz z ludzmi w klasie a na koniec wygłypy klasy w parku. wszystko pod muzyke.

P.S.2 czy mozesz zamiescic gdzies ta twoja czolowke? chetnie zobacze :D

środa, 2 lutego 2005, 18:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]