Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 09:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 VHS, DV i DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post VHS, DV i DVD
Zbliza sie moje wesele i chcialbym miec z tego pamiatke w postaci filmu. Znalazlem firme co sie wydaje profesjonalna. Zaproponowali mi: albo nagranie na kamerze VHS lub DV - roznica w cenie za nagranie minimalna.

Natomiast spore roznice sa w nosnikach. Tzn. musze oprocz nagrania i montazu zaplacic za nosniki jakie od nich zabiore.

Oczywiscie najtansze sa kasety VHS. Potem DV a DVD wychodzi najdrozej. Ale kasety DV w domu nie odtworze (slyszalem ze magnetowidy kosztuja ok. 8 tys zł ?) - przynajmniej na razie. VHS na pewno od nich wezme, ale mam pytanie:

Czy jest sens brac DV czy DVD? DVD ma podobno nieco gorsza jakosc i wychodzi drozej (bo na 1 kasete wchodza 2h a kosztuje tyle co 3h DV), ale za to moge je odtworzyc na kompie.

Ale jesli za kilka lat DV bedzie normalnym standardem to bede zalowal?

Prosze o porade.

czwartek, 19 grudnia 2002, 13:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: VHS, DV i DVD
Jeżeli różnica w cenie nagrania jest minimalna to nie ma się nad czym zastanawiać - tylko kamera DV.
Niech film zmontują na kasetę DV (uwaga! - tutaj niektórzy ściemniają i chcą więcej kasy za obróbkę materiału DV, mimo że to mniej roboty niż przy montowaniu materiału VHS).
Zabrać kasetę DV na pamiątkę i kazać przegrać jej zawartość na VHS (kosztuje grosze).
Jak VHS się zużyje operację można powtórzyć.
Istotne jest, że materiał DV praktycznie niezniszczalny i o idealnej jakości obrazu będzie w przyszłości materiałem wyjściowym do dalszych nagrań (Czy to na inną kasetę DV czy na DVD czy też na Bóg wie co jeszcze kiedyś wymyślą).

W przeciwnym wypadku oryginalna kaseta VHS po kilku pokazach się zużyje, pogorszy się jakość obrazu (to z czasem na pewno) i już nie da się odzyskać pamiątki. Zresztą za 10-15 lat nikt już chyba nie będzie używał VHS-u.

Jeśli chodzi o DVD to chodzi oczywiście o płytę a nie kasetę - też dobre rozwiązanie (może nawet lepsze niż kaseta DV). Raczej nie ma mowy o utracie jakości. Pozostaje tylko kwestia ceny za nagranie.

I jeszcze jedno DV już jest standardem (nawet normalnym).

sobota, 21 grudnia 2002, 02:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zdecydowanie zażycz sobie nagrywanie kamerą DV. Film też weź na DV. To jest nośnik o zdecydowanie najlepszej jakości obrazu, zresztą nie ma sensu nagrywać kamerą DV jeśli potem dostaniesz tylko VHS. Kasetę DV możesz potem przegrać na VHS, VideoCD, DVD lub na co tam sobie jeszcze będziesz chciał. Ja np. mogę Ci przegrać 120 min filmu z DV na DVD za 50 zł (razem z płytą). DV jest już standardem, ale nie domowym i nie sądzę żeby magnetowidy DV przyjęły się jako urządzenia domowe.

środa, 15 stycznia 2003, 22:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post nagranie DVD
Stanek napisał(a):
Zdecydowanie zażycz sobie nagrywanie kamerą DV. Film też weź na DV. To jest nośnik o zdecydowanie najlepszej jakości obrazu, zresztą nie ma sensu nagrywać kamerą DV jeśli potem dostaniesz tylko VHS. Kasetę DV możesz potem przegrać na VHS, VideoCD, DVD lub na co tam sobie jeszcze będziesz chciał. Ja np. mogę Ci przegrać 120 min filmu z DV na DVD za 50 zł (razem z płytą). DV jest już standardem, ale nie domowym i nie sądzę żeby magnetowidy DV przyjęły się jako urządzenia domowe.
:) odpisz mi prosze dwa słowa na adres burdzyp@wp.pl chciałbym żebyś mi przegrał 30 min filmiku z kasetki DV na płytkę DVD masz nagrywarkę DVD więc zobacze jaka "wychodzi" jakość z góry dzięki

sobota, 2 sierpnia 2003, 21:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Zdecydowanie zażycz sobie nagrywanie kamerą DV. Film też weź na DV.
Święta racja, ale podejrzewam , że zapłaci dodatkowo za kasetę DV.

zresztą nie ma sensu nagrywać kamerą DV jeśli potem dostaniesz tylko VHS.

Niestety jakość z kamery DV nawet 1 przetwornikowej po skopiowawaniu na VHS jest lepsza od jakości obrazu z kamery VHS po tej samej operacji(odwzorowwanie kolorów, ostrość obrazu, zakłócenia spowodowane niedoskonałością zapisu anologowego np. dropy, nierównomierne prowadzenie taśmy i cała reszta zakłóceń).

Ja np. mogę Ci przegrać 120 min filmu z DV na DVD za 50 zł (razem z płytą).
Czyli standard 100zł za wesele :lol:

środa, 20 sierpnia 2003, 00:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post hurra optymizm
Tak czytam i się zastanawiam od kiedy nośnik decyduje ojakości obrazu zarejestrowanego kamerą.Uważam że wiele cyfrowych kamer nie dorównuje pogardzanemu analogowi w wydaniu ;MS 5 lub SONY 3200;.Doprowadziło to do frustracji posiadacza cyfrowej kamery jvc (nie najtańszej)gdy podczas montażu zobaczył materiał z analogu była to druga kamera na tej samej imprezie.

poniedziałek, 13 października 2003, 00:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]