Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 05:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Efekt specjalny ... ale dla Was fachowcy to pestka 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Efekt specjalny ... ale dla Was fachowcy to pestka
Witam !! Od niedwana bawię się filmami i nie mam przez to zbyt wielkiego doświadczenia jak narazie robie je prostą kamera DIGITAL8 z niej ściągam VIDEO przez FireWire potem robie całość w Ulead Video Studio i wszystko jest ok ale .. nie umiem za nic zrobić przejscia typu otwiera sie kurtynka czy album i jest tam czarne tło a w nim chciałbym mieć uruchamiający się następny film albo mam np. lecący bocian i tylko jego nałożyć na film jaaaak bo jak go nakładam na drugą ścieżkkę video to nakłada mi się jego oryginalne tło niebieskie :( w pinnacle 9 też mi to nie wychodziło ma ktoś może prostąinstrukcję naprowadzającą co z tym mogę zrobić ... HELPP

PROSZĘ !!
POZDRAWIAM !!
>>> GREGUŚ <<<

poniedziałek, 21 marca 2005, 10:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W Ulead Video Studio 8 przejścia nie nakłada się na drugą ścieżkę wideo a pomiędzy dwie sceny na lini edycyjnej w trybie Storyboard (przeciągasz odpowiednie przejście).
Pozdrawiam.

poniedziałek, 21 marca 2005, 10:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co napisałeś domyślam się, że chodzi o nałożenie przejścia animowanego (kurtynka) lub całej animacji na gotowy obraz (bocian). Musisz w programie montażowym wykluczowac kolor użyty w animacji (czarny lub niebieski) i wtedy efekt lub animacja nabiorą "przeźroczystości". Jak to się robi w UVS niestety nie wiem, bo nigdy nie używałem tego programu. Poszukaj w helpie.
Pozdrawiam.
Sławek

poniedziałek, 21 marca 2005, 13:57
Nowy
Nowy

Z tego co napisałeś domyślam się, że chodzi o nałożenie przejścia animowanego (kurtynka) lub całej animacji na gotowy obraz (bocian). Musisz w programie montażowym wykluczowac kolor użyty w animacji (czarny lub niebieski) i wtedy efekt lub animacja nabiorą "przeźroczystości". Jak to się robi w UVS niestety nie wiem, bo nigdy nie używałem tego programu. Poszukaj w helpie.
Pozdrawiam.
Sławek

Dokładnie idzie mi właśnie o to ale kurde w takim razie jak się zabrać do tego np. w Pinnacle 9 jakaś literaturka w formie elektronicznej acha i po polsku :( chociaż tylko o tym ..

PROSZĘ !!
POZDRAWIAM !!
>>> GREGUŚ <<<

poniedziałek, 21 marca 2005, 14:22
Bywalec
Bywalec

GREGUS, podaj maila mam instrukcję do Pinnacle 9 to Ci wyślę

poniedziałek, 21 marca 2005, 14:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GREGUS : Nie zrozumiałem Cię. Zasugerowałem się tym albumem i dlatego napisałem, że są takie przejścia wideo właśnie w postaci albumu. Natomiast jak nakłada się na drugą ścieżkę (Overlay) to są jeszcze dekoracyjne Frame - obrazki typu *.tif ale tego jeszcze nie robiłem.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 21 marca 2005, 15:52
Bywalec
Bywalec

GREGUS do tego typu efektow polecam Ulead Visual Studio 7 lub 8.
Ja posiadam 8.0 i nie wiem czym sie rozni od 7.0 poniewaz starszej wersji nie mialem.
Albo moze na GG do mnie zagadac to Ci podpowiem jak to sie robi albo na stronie producenta sa filmiki instruktarzowe. To z nich sie nauczylem tego robic.
Prawde mowiac jak posiedzisz z tym programem godzinke to intuicyjnie sam to zrobic.
A przejsc tam jest od groma, m in. wlasnie tzw. album (pionowy, poziomy, w lewo, w prawo, gora, dol, szybko, wolno, kolorowo, itd.).
1740663

czwartek, 24 marca 2005, 08:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]