Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 03:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jak Zrobic blizniakow 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak Zrobic blizniakow
Mam takie pytanie :) jak zrobic blizniakow ?
Czyli ,czy mozna podzielic jakims programem obraz ze na jednej polowce jestem np ja w czerwonej bluzce i gadam do "mojego blizniaka" z drugiej polowki obrazu ? czyli tez ja?

wtorek, 3 maja 2005, 10:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jak Zrobic blizniakow
Mateusz22 napisał(a):
Mam takie pytanie :) jak zrobic blizniakow ?

Generalnie potrzeba do tego kobiety i mężczyzny, choć szansa jest mała, zazwyczaj wychodzi jedynak. Jeśli sumienie ci pozwala możesz się posłużyć genetyką.:D
Cytuj:
Czyli ,czy mozna podzielic jakims programem obraz ze na jednej polowce jestem np ja w czerwonej bluzce i gadam do "mojego blizniaka" z drugiej polowki obrazu ? czyli tez ja?
Wybór jest szeroki, praktycznie chyba wszystko oprócz programów pokroju UVS czy Pinnacle Studio. Kamera oczywiście nieruchomo na statywie.
I jeszcze jedno, to nie będzie bliźniak, tylko klon.

wtorek, 3 maja 2005, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w zaleznosci w jakim programie robisz mozliwe ze efekt ten uzyskasz w 3dpictrue ! pozdro

wtorek, 3 maja 2005, 12:30
Nowy
Nowy

wtorek, 3 maja 2005, 13:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Proponuję Pinnacle Studio 9 Plus. Efekt - obraz w obrazie. Po załadowaniu filmu na linię czasu ciągniesz (myszą) drugi film na miejsce, gdzie normalnie wstawia się napisy, i nagle okazuje się, że masz możliwość wstawienia drugiego filmu. Ten drugi film ustawiasz jako "PEŁNY EKRAN" i następnie przycinasz z jednej strony. Odpowiednio trzeba przesunąc względem podstawowego filmu, aby trik był w miarę realistyczny. Robiłem tak, efekt w miarę OK :D

Kilka wskazuwek:
- bezwględnie filmowanie ze statywu
- po włączeniu kamery nie dotykamy jej nawet aż do nagrania ostatniego ujęcia, wszystko nagrywaj non-stop, niepotrzebne fragmenty filmu powycinasz w Studio 9 PLUS
- dopuszczalne użycie START - STOP w czasie kręcenia tylko za pomocą pilota, jeżeli kamera takowy posiada
- w plenerze bardzo trudna trudna sprawa - jakikolwiek ptaszek, piesek (itp.) przebiegający przez filmowaną sceną niweczy efekt - po zmiksowaniu będzie nagle niknął lub pojawiał się w połowie obrazu !!!
- ciąg dalszy odnośnie pleneru - wiatr, jeżeli masz w tle drzewa, zmienny wiatr może spowodować, że część drzewa będzie się ruszać , a druga nie - ogólnie poza mieszkaniem może być 100 tysięcy różnych komplikacji :(
- jednakowe natężenie światła - robiłem raz coś takiego i osoba obserwująca moje poczynania, stojąca obok lampy doświetlającej minimalnie przysłoniła strumień tego światła w czasie kręcenia materiału na nakładkę, było to potem bardzo zauważalne, 1/2 sceny była ciutkę jaśniejsza od pozostałej 1/2 sceny

Ogólnie skoro zabierasz sie za coś takiego to zapewne wiesz mniej więcej o co chodzi .

wtorek, 3 maja 2005, 16:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]