Teraz jest sobota, 22 września 2018, 17:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Odpowiedzialność filmowca... 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Odpowiedzialność filmowca...
Po przeczytaniu wątku Tragedia!!! XL1 nie nagrał mam pytanie do zawodowych filmowców...
Oto przykładowa sytuacja; filmujecie wesele, wszystko idzie jak po maśle materiał nagrany pięknie, jesteście bardzo zadowoleni, ale na drugi dzień okazuje się że coś nie tak z kasetkami; ktoś ukradł, zamoczone itp. (jednym słowem materiał nie do odzyskania).
Jaka jest wasza odpowiedzialność wobec klienta(młodej pary), czy macie w umowie wyszczególnione jakieś zadośćuczynienie na podobny wypadek... nie mówie o zwrocie zaliczki bo to oczywiste.
A czego mogą oczekiwać od was młodzi poza słowem przepraszam ???
Pewnie nikomu z was się taka sutuacja nie przytrafiła i nikomu tego nie życzę, ale powinno się brać taką ewentualność pod uwagę(chyba)...

Jak by ktoś był tak miły i mi odpowiedział, ciekawi mnie to.

Athlon XP 2600+
1GB TwinMos
GF5500 128MB
Maxtor 80GB +Samsung 160GB
liteon 851S

wtorek, 10 maja 2005, 16:21
Bywalec
Bywalec

No właśnie Szanowni Wideofilmowcy, co w takim przypadku robicie?Zawierając umowę z deweloperem na zakup mieszkania mam klauzulę, że w przypadku nie wywiązania się z umowy sprzedający zwraca sumę zawartą w umowie x2, a jak jest to w Państwa przypadku ? Przecież też sprzedajecie jakiś towar.
Uważam ,że jest to jeden z ciekawszych wątków na tym forum

środa, 11 maja 2005, 08:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla mnie nie nagranie ślubu młodej parze byłoby wielką porażką, horrorem - myślę,że wóczas zakończyłbym działalność. Dlatego też zabezpieczam się na taką ewentualność np. zabierając ze sobą rezerwową kamerę. Awaria sprzętu nie jest jednak jedynym z możliwych powodów nie wywiązania się z umowy - inne to np. jedziesz na filmowanie, a tu z drogi podporządkowanej wymusza pierwszeństwo inny samochód powodując wypadek - może się zdarzyć? może, albo też np. nagła choroba np. zawał serca - trudno jest wszystkie przypadki ujmować w umowie.
Dla mnie jest to sprawa honoru i ambicji, nie wybaczyłbym sobie takiego zdarzenia. Co do zadośćuczynienia młodej parze, to myślę, że nic nie zrekompensowałoby jej w pełni utraty takiej pamiątki, lecz oczywiście na ile to byłoby możliwe podjąłbym taką próbę . Jeśli chodzi o umowę, to gdyby którakolwiek młoda para chciała szczegółowo uregulować tę kwestię w umowie, to nie widziałbym oczywiście problemu, lecz z reguły w umowie zawieram kwestie zasadnicze, pozostałe zaś to sprawa wzajemnego zaufania. Wielu kwestii się w umowie się nie zawiera, mogą przecież zaistnieć okoliczności, które spowodują uszczerbek dla operatora kamery. Przykłady: mnie się to osobiście nie zdarzyło, lecz można sobie wyobrazić bójkę na weselu, w czasie której dochodzi do uszkodzenia sprzętu - kamery, można sobie wyobrazić również kradzież kamery - czy każdy z Was zabiera kamerę do ubikacji ? a kto wówczas jej pilnuje itd.
Niektórzy filmowcy w umowie zawierają również zapis dotyczący menu, aby zagwarantować sobie nie gorsze, niż dla gości. Ja nigdy tego nie robiłem, choć dwa razy zdarzyło mi się, że byłem przez obsługe lokalu olewany. Swoją drogą ciekaw jestem opinii innych, tak więc pozdrawiam i oddaję głos.

poniedziałek, 16 maja 2005, 08:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]