Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 06:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Powstaje nowa firma... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Powstaje nowa firma...
Witam,
zamierzam zainwestować "nieco" i ruszyć z firmą specjalizującą się w realizacji imprez weselnych, komunii itp. Filmować będę Sony 150 PD i montować w Premierze Pro. Mieszkam w Warszawie i tu będę szukał zleceń. W związku z powyższym proszę o informacje na temat rynku warszawskiego - może to naiwne ale liczę na opinie, sugestie i spostrzerzenia "Wideooperatorów" tych, którzy są długo w branży i tych którzy działają od niedawna. Dodam nieskromnie, że mam pojęcie o sztuce operatorskiej...

niedziela, 15 maja 2005, 23:51
Bywalec
Bywalec

Post Zapchany, ale duży rynek
Jakieś 15 lat za późno wchodzisz, Marcel. Zobacz sobie strony warszawskich firm przez książkę tel, ogłoszenia w prasie i i portale/wortale ślubne. Na początku będzie ciężko bez kontaktów, jeśli jesteś z (miasta) Łodzi, no chyba, że wracasz po studiach do rodziny... Na początek przyjmij, że żadnej firmy nie utrzymasz, chyba, że masz z czego dokładać do biznesu.

poniedziałek, 16 maja 2005, 17:42
Nowy
Nowy

No cóż firm jest dużo ale znajdzie się miejsce na jeszcze jedną. Ja mam stałą pracę i mogę sobie pozwolić na brak stałych zleceń. Czasy są jednak ciężkie i trzeba się jakoś kombinować...

wtorek, 17 maja 2005, 06:39
Bywalec
Bywalec

Jak masz etat i nie musisz sam płacić ZUS - u to ma sens. Parę weekendów zajętych i kasa do kieszonki. Tak można działać i wielu tak robi.

wtorek, 17 maja 2005, 17:46
Nowy
Nowy

Etatu nie mam. Pracuję na umowę o dzieło.W tym roku jeszcze nie ruszam, dopiero w przyszłym sezonie ale wkrótce będę dysponował dobrą kamerą więc może któryś z Panów Wideofilmowców będzie miał dla mnie jakąś "chałturkę". Dodam że jestem zmotoryzowany. Jeśli chodzi o realizację filmu weselnego to "popełniłem" kilka sztuk kiedyś...ale nacodzień współpracuję jako operator obrazu przy produkcjach telewizyjnych.

wtorek, 17 maja 2005, 21:57
Nowy
Nowy

Ja pracuje w Lodzi i w Warszawie w TV jako operator i montażysta , jeśli będziesz szukał podwykonawców chętnie przyjme zlecenie.
PZDR

piątek, 20 maja 2005, 11:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Słyszałem , że umowę o dzieło magą zawierać tylko podmioty gospodarcze z innymi podmiotami gospodarczymi lub osobami fizycznymi.A osoby fizyczne z osobami fizycznymi umów o dzieło nie mogą zawierać. Czy to prawda?

piątek, 3 czerwca 2005, 14:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]