Teraz jest środa, 19 września 2018, 22:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Do pracownikow stacji TV (ale nie tylko :P) 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Do pracownikow stacji TV (ale nie tylko :P)
Witam serdecznie!

Bardzo interesuje mnie w jaki sposob dostac prace w takiej stacji telewizyjnej jak np. TVN? Konkretnie chodzi mi o stanowisko operatora kamery reporterskiej, jakie tzrebna miec wyksztalcenie, jakie doswiadczenie i w jaki sposob ubiegac sie o te prace? Znam sytuacje w TVP Regionalnej, w moim regionie prace na stanowisku operator kamery maja ludzie po kursach, nie po ludzkiej filmowce... wiec moze ktos pracujacy w tej branzy mi odpowie :) Jestem uczniem szkoly sredniej, chcem w przyszlosci pracowac jako operator i interesuje mnie to w jaki sposob przygotowac sie do pracy w TV.

PROSZE O ODPOWIEDZ

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 20:45
Bywalec
Bywalec

Czesc, mnie rowniez interesowala praca w TV (bardziej od strony technicznej chociaz operatorem tez chcialbym byc-posiadam pewne doswiadczenie), mialem nawet praktyki w TVN. Po ukonczeniu studiow technicznych zlozylem swoje podanie do Telewizji Krakow i do TVN (wrzesien 2004r.), niestety nikt nie raczyl sie odezwac.

Moim zdaniem trzeba miec dobre znajomosci i duzo szczescia.
Zycze powodzenia.

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 21:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No właśnie szcescia... ale czy tylko w taki sposb mozna zdobyc tam prace- szcesliwym zbiegiem okolicznosci i dzieki znajomoscia??

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 22:32
Bywalec
Bywalec

Nie znam się na tym i nigdy nie próbowałem dostać się do tv, ale wg. mnie pomyślcie o jakiś kursach 1-2 letnich po których dostaniecie jakieś papiery albo zróbcie sami jakiś film czy reportaż i pokażcie się z tej strony (działu) realizacji filmu, o którego się ubiegacie :) Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Prem

wtorek, 28 czerwca 2005, 00:25
Bywalec
Bywalec

Popieram przedmówcę. Trzeba dużo tworzyć swoich prac, czymś się wykazać. Bo sam papierek w dzisiejszych, polskich czasach słóży do wielu rzeczy... Żadna szkoła, ani kierunek nie dadzą nam pracy.

wtorek, 28 czerwca 2005, 21:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
E tam, kursy. W praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Nie ma oficjalnych naborów, przynajmniej już nie teraz. Takie rzeczy się robi tylko podczas tworzenia stacji. W obecnej chwili operatorami zostają często ludzie bez wykształcenia kierunkowego, ale np znajomi, czy też osoby, które współpracują przy czymś w TV i np z głupia frant zajmują się operatorstwem. Liczą się też referencje otrzymane przez dziennikarzy. Nie ma lekko- innymi słowy.

środa, 6 lipca 2005, 09:31
Nowy
Nowy

przedewszystkim trzeba tak jak mowili poprzednicy zrobic bardzo duzo swoich prac(ale nie na ilosc isz tylko na jakosc-ma ich byc duzo i maja byc super).
w przypadku edycji min wymagnia w przypadku TVN to premiere pro,avid,after effects, oraz photoshop(to jest MINIMUM)-dobrze tez jest znac final cuta ale kto w polsce ma mac'a:)

w przypadku operatorki trzeba umiec krecic:)miec doswiadczenie z kamerkami broadcast jak i mniejszymi handycam.
no i wszystko oczywiscie na manualu i czarno bialym wizjerze lampowym(nie zaden tam kolorowy lcd bo jest do niczego).
a skad to wiem?2 moich kolegow pracuje w TVN 1 pracuje w polsacie a ja nadal sie kisze w MTK:)

środa, 13 lipca 2005, 16:17
Nowy
Nowy

dodam jeszcze ze kolega zwany pokrotce Nalen jest moim,redakcji MTK,oraz stacji MTV Polska jesdnym z najlepszych operatorow i montazystow w kraju.a zaczynal jako zwykly nikt kto kamere trzymal tylko na imprezach.i jego pierwsza praca spotkala sie z polgodzinnym wykladem ktory byl co 2-3 sekundy przerywany przecinkiem zaczunajacym sie kur*****!!!.:)facet pracuje do dzisiaj od 12 lat.jest pprostu genialny.ale z tym sie nie urodzil-on sie tego NAUCZYL.takze nie podlamujcie sie.probujcie.uczcie sie.
a praca w tv nie jest jakims super zajeciem.chyba ze ktos ma takie ambicje.
ale ambicjami rodziny nie nakarmi a niestety praca w tv nie jest super dobrze platna(na posadzie operatora).ale za to ma inne kozysci:
!!ZNAJOMOSCI!!.a dzieki tym znajomosciom mozecie pozniej realizowac krotkie filmy dla jakiejs firmy albo krecic reklamy na wlasna reke.a w przyszlosci mozecie zalozyc nawet wlasne studio reklamy czy studio filmowe i trzepac kasiore jak sie patrzy.

w skrocie:
UCZCIE SIE!!!premiere 6.5,pro,after effects,avid,photoshop,itp a napewno wam sie uda.

pozdrawiam

środa, 13 lipca 2005, 16:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a skad to wiem?2 moich kolegow pracuje w TVN 1 pracuje w polsacie a ja nadal sie kisze w MTK:)
W związku z tym, że masz takie znajomości to mam pytanie. Kto przygotowuje grafikę dla TVN i Polsatu. Chodzi mi o wszelkiego rodzaju animacje zapowiadające reklamy, czołówki programów itp. Wiem tylko, że dla TVP dużo rzeczy robi Platige Image.

środa, 13 lipca 2005, 16:56
Nowy
Nowy

TVN ma swojego grafika i kozystaja takze z uslug jakiejsc firmy.polsat tez.nie wiem z uslug jakiej firmy.
wiem antomiast ze grafik TVN robi im 90% grafiki i kosi straszne pieniadze-ale facet jest jak widac rewelacyjny.

czwartek, 14 lipca 2005, 00:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla TVN robi http://www.iti.pl/_fl/itifilmstudios.htm

czwartek, 14 lipca 2005, 12:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]