Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 15:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Co sądzicie o Panasonic GS 400 na wesela 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co sądzicie o Panasonic GS 400 na wesela
Cze wszystkim.Zamierzam zająć się filmowaniem imprez i w związku z tym myśle nad zakupem GS 400.Co myślicie o tej kamerze- jest lepsza os Sony Hc 1000??

sobota, 9 lipca 2005, 16:43
Nowy
Nowy

Na wesela - to z powodzeniem starczy ci tanszy model Panasonice - rownie doby - np.: GS-250 lub 140. Ja tez wybieralem miedzy tymi kamerkami - ale dalem sobie przetlumaczyc - ze bez zastosowan profesionalnych - to wydanie pieniedzy. Zobacz w opisach czym sie roznia. Najwazniejsze - ze wszystkie te modele posiadaja ten sam obiektyw - a to juz swiadczy o kamerze. Zastanow sie wiec czy warto.

P.S. Moja stoczterdziestka spisuje sie bez zarzutow - jakosc DVD - oceniona zostala bardzo dobrze przy uzyciu Pinacle Studio. Kamerka jest wiec godna polecenia. Powiem Ci tylko dyskretnie, ze zanim ja kupilem i przystapilem do pierwszego montazu - dlugo, dlugo czytalem to forum. Pzdr.

sobota, 9 lipca 2005, 20:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Co sądzicie o Panasonic GS 400 na wesela
Rafal21 napisał(a):
Cze wszystkim.Zamierzam zająć się filmowaniem imprez i w związku z tym myśle nad zakupem GS 400.Co myślicie o tej kamerze- jest lepsza os Sony Hc 1000??

zobacz te fotki, są według rozmówcy z GS400 , filmował nia te wesele
jak dla mnie to jest dno ta kamera ,
http://andyvideo.w.interia.pl/galeria.htm

sobota, 9 lipca 2005, 21:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Post gs400
Witam ! ponieważ kolejny raz czytam o fatalnej jakości gs400 ( posiadam od 4 miesięcy ) i przechodzę " intensywny kurs praktyczny " postanowiłem się podzielić moimi uwagami - TA KAMERA NIE JEST DO AMATOSKICH ZASTOSOWAŃ !!!! nie wiele da włączenie AUTO koniecznie trzeba poznać zasady operowania światłem ! i się wiele nauczyć !!! na wskazanych fotkach zapomniano o tym i nawet 2100 nie wiele by pomogła ! ale świadome wykożystanie refleksów może wzbogacić materiał a czasami wystarczy mały zoom. Zalecam bardzo interes. stronę 3ccd user.com gdzie można odszukać kawałki o jakości prof. np. Szkocja.
Sam się złapałem na uproszczonym podejściu do tej kamerki i sporo materiau diabli wzieli. Tu się nieda jednym ruchem kciuka ustawić parametrów obrazu!!! Mało tego uważam za "szatański" pomysł oddać do rąk amatorów ( jak ja ) kamerkę o PRAWDZIWYM PEŁNYM MANUALU. Soory że zabrałem głos i NIE PODEJMĘ POLEMIKI trzeba ćwiczyć , ćwiczyć .....
potrafi się odwdzięczyć . Pozdrawiam wszystkich wlodek.

sobota, 9 lipca 2005, 22:09
Nowy
Nowy

To uważacie że do filmowania lepiej nadaje się GS250.W cenie to nie ma dużej różnicy.Ja chcę filmować tylko imprezy, chcę żeby były na wysokim poziomie, ale jeżeli mam wydać więcej kasy na GS 400 i niewykożystać jej w pełni bo nnie będę umiał jej wykorzystać to chyba nie ma to sensu.A jak sprawuje się 250 na weselach?

niedziela, 10 lipca 2005, 10:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Głos Włodka może wzbudzić szacunek. Ma facet rację chyba, a wesele można machnąć wszystkim...

niedziela, 10 lipca 2005, 11:29
Bywalec
Bywalec

Wlodek to porządny człowiek, ale nie przesadzasz Łopal z tym "wszystkim".
Chciałbyś mieć wesle nakręcone Digital8, nawet 740E 1 Mpixel ?
Bo ja nie.

niedziela, 10 lipca 2005, 13:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rafal21 napisał(a):

nie mogę sobie wyobrazić, aby z takimi kamerami filmować wesela, do takich imprez przynajmniej Sony vx2100 lub inna z tej lub wyższej klasy... 8)

niedziela, 10 lipca 2005, 16:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pomijajac aspekty techniczne, artysta, bo tak nalezy nazwac dobrego filmowca, dowolna kamera zrobi ciekawy, zapierajacy dech w piersiach film. Pele na bosaka bedzie gral lepiej niz gosc z podworka, ktory dostanie najlepsze buty. Przed wojna i w latach powojennych takze robiono dobre filmy. Jak ktos nie ma umiejetnosci ani wizji tworczych, probuje ratowac sie technika, ale marne sa tego skutki.

niedziela, 10 lipca 2005, 16:45
Nowy
Nowy

Ale chyba nieco zboczyliście od tematu.Nie interesują mnie aspekty artystyczne pracy ale techniczne.Chcę się poradzić na czym się dziś kręci wesela, bo przecież wszystko idzie do przodu.Po co być za murzynami.I nie mówcie,że kamera nie ma znaczenia.Jeżeli zamawiacie kamerzystę na wesele to ciekawe czy nie będzie was obchodzić na jakim sprzęcie ktoś to robi.Nie wiem czy GS400 nadaje się na wesela , bop słyszałem ,że słabo spisuje się w słabym oświetleniu.Może GS250 będzie lepszy do tego celu?

niedziela, 10 lipca 2005, 17:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomijajac aspekty techniczne, artysta, bo tak nalezy nazwac dobrego filmowca, dowolna kamera zrobi ciekawy, zapierajacy dech w piersiach film. Pele na bosaka bedzie gral lepiej niz gosc z podworka, ktory dostanie najlepsze buty. Przed wojna i w latach powojennych takze robiono dobre filmy. Jak ktos nie ma umiejetnosci ani wizji tworczych, probuje ratowac sie technika, ale marne sa tego skutki.

bez dobrego sprzętu wizje artystyczne można mieć, ale co z tego jak do konca nie mozna ich zrealizowac, bo sa ograniczenia techniczne 8).

Racje ma Rafał21 "....Jeżeli zamawiacie kamerzystę na wesele to ciekawe czy nie będzie was obchodzić na jakim sprzęcie ktoś to robi..."

a zwłaszcza jak ktos ma kamere, która sie w dłoni mieści :?

niedziela, 10 lipca 2005, 17:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wielu użytkownikow korzysta z tej kamery do kręcenia wesel . Jeśli poczytasz dobrze instrukcję lub umiesz wykorzystać wszystkie aspekty kamery - bedziesz super zadowolony.
GS 400 jest najlepszą ofertą w tej klasie cenowej na rynku. Potwierdzają to nawet studia filmowe, ktore nabyły tą kamerę
pozdrawiam

niedziela, 10 lipca 2005, 17:17
Bywalec
Bywalec

Witam. Sam pracuje na tej kamerce od niedawna i musze powiedziec ze spisuje sie swietnie, zarowno ja jak i klienci sa zadowoleni. Mimo ze niepoznalem jeszcze wszystkich mozliwosci tej malej:) lecz jak dobrej kamerki. Wedlug mnie jest to dobry zakup, na potrzeby wesel w pelni wystarczy.

niedziela, 10 lipca 2005, 19:06
Nowy
Nowy

To jestem już prawie zdecydowany na GS400,ale dobrze by było jakby jeszcze ktoś kto uzytkuje taką kamerę opowiedział o doświadczeniach z tą kamerką.

niedziela, 10 lipca 2005, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Digital napisał(a):
nie mogę sobie wyobrazić, aby z takimi kamerami filmować wesela, do takich imprez przynajmniej Sony vx2100 lub inna z tej lub wyższej klasy... 8)

A czy próbowałeś kiedykolwiek filmować wesele tą kamerą ? Czy poznałeś z autopsji jej zalety i wady ? Czy miałeś ją kiedykolwiek w rękach ?. :oops:
Ja mogę zrozumieć, że brakuje Ci wyobraźni, lecz zabierasz głos na forum o kamerze na temat której prawdopodobnie nie masz zielonego pojęcia a to, że nie lubisz mniejszych kamer to jest tylko Twój problem.
Zgadzam się z opinią Włodka i uważam, że jest to bardzo dobra kamera w tej grupie cenowej , na automacie również nieźle sobie radzi lecz największe możliwości dają ustawienia manualne. Ocena wartości kamery na podstawie beznadziejnie zarejestrowanego filmu jest absurdem - dajcie mi PD-170 albo SONY 2100 a jak się postaram to nawet na nich zrealizuję super denny materiał, a później podam link na dowód jakie to są słabe kamery !!!. Dlaczego polecasz Video Zawiercie obejrzenie czegoś, co świadczy nie o kamerze, lecz o kompletnym braku umiejetności filmującego !!!. Czy filmowałeś kiedyś GS400 ?
e1101 przekonuje, że GS-250 jest równie dobry, nie miałem tej kamery w ręku więc zapytam, czy posiada ona takie funkcje jak zebra , Picture Adjust oraz manualne ustawienia dźwięku ? Czy jest wyposażona w dodatkowy mikrofon wraz z pilotem przewodowym sterującym funkcjami kamery?
Reasumując GS400 to bardzo dobra kamera w swojej grupie cenowej, wymaga jednak pewnych umiejętności i niezbędnej wiedzy aby wykorzystać jej możliwości.
Pozdrawiam wszystkich

poniedziałek, 11 lipca 2005, 10:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona