Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 00:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Prezentowanie prac - propozycja 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Prezentowanie prac - propozycja
Wątek "teledyski z wesel" cieszył się chyba największym zainteresowaniem spośród wszystkich pozostałych tematów, odwiedziło go jak do tej pory 14 922 forumowiczów, a głos w dyskusji zabrało 389. Myślę, że prezentowanie swoich prac, lub prac innych które są warte pokazania ma swoje zalety - można wymieniać poglądy na płaszczyźnie konkretnych przykładów. Trudno bowiem rozmawiać o subtelnych odcieniach kolorów np. przez telefon. Krytyczne lecz nie złośliwe i uszczypliwe uwagi powinny prowadzić do przemyśleń i doskonalenia stosowanych technik filmowych, natomiast pozytywne opinie wskazać te wszystkie elementy, które mogą się podobać. Niestety oprócz bardzo pozytywnych przykładów polemiki osób naprawdę zaangażowanych w sprawę bardzo często zdarzały się wypowiedzi tzw. Gości występujących z pozycji eksperta, które w kilku słowach bez merytorycznej dyskusji miały ośmieszyć, zdeprecjonować, wyzerować osobę, która zaprezentowała swoją pracę - patrz . http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... 26&start=0 .
Zastanawiałem się nad tym co można uczynić, aby zabezpieczyć się przed podobnymi sytuacjami w przyszłości, i mam do zaproponowania nową formułę prezentowania swoich prac, która charakteryzuje się następującymi cechami:

- oglądać prace będą mogli tylko ci forumowicze, których prezentujący pracę upoważni ,
- umieszczenie filmu na serwerze z komentarzem, zabezpieczenie hasłem oraz możliwość usunięcia, zamknięcia dostępu, określenia czasu prezentowania będą dziecinnie proste
Oczywiście o udostępnieniu dla wszystkich, lub tylko "Niegości". decyduje wystawiający pracę. Udostępnienie pracy to przesłanie hasła dostępu na adres mailowy zainteresowanego ( musi go wcześniej podać stając się "Niegościem"). . Oczywiście prezentujący pracę może a nawet powinien udostępnić wszystkim stałym forumowiczom jedno hasło, które nie będzie bez powodu zmieniane. Aby ułatwić sprawę może być jedno hasło dla wszystkich "członków klubu aktywnych forumowiczów" - sprawa do dogrania
I na końcu gdzie umieszczać prace - otóż natrafiłem na wyspecjalizowany serwer o adresie
http://www.voila.pl , na którym można bezproblemowo umieszczać pliki z komentarzem i hasłami dostępu oraz hasłem administratora.
Co sądzicie o takim pomyśle ?

Ostatnio edytowano piątek, 15 lipca 2005, 13:15 przez Star, łącznie edytowano 2 razy

piątek, 15 lipca 2005, 08:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Heh, tendencyjna ta ankieta :wink: Brakuje odpowiedzi NIE

piątek, 15 lipca 2005, 09:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DZIĘKI ZA ZWRÓCENIE UWAGI, OCZYWIŚCIE WPROWADZIŁEM NIE, LECZ GDZIEŚ ZNIKNĘŁO PO DRODZE, ZARAZ POPRAWIĘ

piątek, 15 lipca 2005, 09:08
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie zamierzam oceniać cudzych prac bo nie czuję się kompetentny, ale chciałbym odnieść się do Twojego pomysłu, który jest z gruntu chory - bez urazy
Cytuj:
oglądać prace będą mogli tylko ci forumowicze, których prezentujący pracę upoważni ,
- umieszczenie filmu na serwerze z komentarzem, zabezpieczenie hasłem oraz możliwość usunięcia, zamknięcia dostępu, określenia czasu prezentowania będą dziecinnie proste

będzie naprawdę obiektywnie jeśli prezentujący pracę będzie wybierał oceniających :wink: Najlepiej jak upoważni tylko siebie albo kogoś ze swojej rodziny i będą sobie pisać poematy pochwalne

już żyjemy w kraju gdzie przesłuchiwany wybiera sobie sędziego i nie kończy się to dobrze

jescze raz - bez urazy

pozdrawiam

piątek, 15 lipca 2005, 11:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Autor pracy udostępni ją wszystkim bez wyjątku, którzy podadzą swój e-mail czyli nie będą całkiem anonimowi. W temacie "teledyski z wesel" pojawiły się wypowiedzi tzw. niezalogowanych "GOŚCI", które były w stylu " ale hała", "znajdź sobie inne zajęcie", "strzel sobie w łeb" i nie miały nic wspólnego z konstruktywną krytyką. To nie ma na celu zablokowanie krytycznych wypowiedzi, wręcz przeciwnie dyskusja na temat konkretnych zagadnień i własne wrażenia jak najbardziej, lecz "krytyka" w stylu "strzel sobie w łeb" to może niekoniecznie.
Chodzi o to, aby "Goście" mieli utrudnione zadanie robienia sobie jaj w dyskusji prowadzonej przez osoby naprawdę zainteresowane.
Oceń sam co wnosi wypowiedź GOŚCIA w podanym przykładzie http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... 26&start=0
Moja propozycja jest walką o poziom tej dyskusji, którą jak widzę do tej pory przegrywam.

piątek, 15 lipca 2005, 12:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Opinia w stylu "ale chała" świadczy tylko o odczuciach oceniającego, to że nie uzasadnił swojej oceny świadczy o tym, że albo mu się nie chciało albo nie potrafi.
Dopóki posty nie zawierają treści obraźliwych czy wulgarnych nie powinny być filtrowane. Filtrowanie ocen całkowicie pozbawia sensu robienie wszelkiego rodzaju ankiet itp.

Opinia jw "ale chała" daje też jakiś pogląd na ocenianą pracę tzn praca się komuś nie podoba, jest to cenna informacja bo jeśli jak zakładam zajmujesz się filmowaniem wesel itp imprez to klient nie powie Ci merytorycznie, że coś źle zmontowałeś lub wybrałeś złe parametry kompresji, ale powie że mu się film nie podoba (albo ale chała). I innym powie, że robisz kiepsie filmy no i ci inni już do ciebie nie pójdą.

Wypowiedź w stylu "strzel sobie w łeb" świadczy tylko o poziomie autora, ale takie mamy w społeczeństwie osobniki.

Tak więc podsumowując moją zapętloną wypowiedź:

Żadnej cenzury jeśli to forum ma być obiektywne!!!

Jedynym wyjątkiem może być naruszenie przez piszącego obowiązującego prawa lub regulaminu forum.

pozdrawiam

piątek, 15 lipca 2005, 12:25
Moderator
Moderator

wybacz Andrzeju, ale mimo, że mamy ten sam cel oddałem głos na nie, a to z kilku powodów:
- stosunkowo dużo zachodu - na bank nie zdałoby egzaminu, dla porównania weź dotychczasowy sposób polegający tylko na wstawieniu linku, który mimo swej prostoty nie skłonił gremium do prezentowania prac
- jak gość będzie chciał, to itak cię znieważy, zakombinuje żeby wbić ci nóż w wodzie, znaczy w plecy ;)
- ludzie nie prezentują swoich prac, bo często się wstydzą... czasem ludzie rżną speca, w końcu coś swojego pokażą i czar pryska... po co się odsłaniać?
- system upoważnień może spowodować spore zamieszanie, w tym wyodrębnienie się pseudo-elity, kółka wzajemnej adoracji albo innych dewiacji, które na pewno nie przyspożyłyby popularności forum
- forum to odwiedza znacznie więcej ciekawskich, amatorów i pseudoprofesjonalistów niż ludzi, którzy faktycznie mają co pokazać
- nie można by było wrzucać linków do cudzych prac, które warto obejrzeć
- jestem liberałem 8)

to nie wszystko, ale wystarczy.

osobiście pozostanę przy własnej formule strony z pracami. szału nie robi, ale styka. z resztą mój sposób odsłonił ciekawą stronę forum - dostałem mnóstwo pozytywnych opinii... na GG i maila!!! na forum nie pojawiła sie praktycznie żadna pozytywna opinia... wnioski dają do myślenia...

w sumie, mówiąc szczerze, płytkie opinie gości czy nie gości niewiele są dla mnie warte i potrafię ję bez problemu odfiltrować. weźmy na ten przykład najlepszego norberta, pokrzyczał, pokrzyczał, nic nie zaprezentował i znikł...

osobiście zależałoby mi, aby prace były prezentowane jakkolwiek, byleby były prezentowane...

pozdrawiam

piątek, 15 lipca 2005, 12:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za opinie, może faktycznie "gra" nie jest warta zachodu, gdyż posiada więcej minusów, aniżeli plusów.
Tak więc wycofuję się z propozycji i zamykam temat.
Mam nadzieję, że temat "teledyski weselne" będzie nadal kontynuowany.
Pozdrawiam wszystkich :wink:

piątek, 15 lipca 2005, 13:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Czyli dyskusja o pracach forumowiczow ogranicza sie do filmow z wesel? Ja bym jedak optowal za czyms poza tym tematem, czyli kazda inna dziedzina filmowania, teledyski muzyczne, sportowe czy inne.

środa, 20 lipca 2005, 17:02
Moderator
Moderator

w wątku "teledyski z wesel" wbrew pozorom nazwy prezentowane były nie tylko prace związane z weselami. nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokleic się z pracami w innej tematyce.

pozdrawiam

PS. zawsze możesz założyć nowy wątek 8)

środa, 20 lipca 2005, 17:14
Moderator
Moderator

wtorek, 15 listopada 2005, 02:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Grass ma rację - zostawmy pełną dowolność oceny. Przecież człowiek wystawiąjący swoją pracę musi sobie zdawać sprawę z tego, że nie wszystkim się jego film spodoba. Powinien równiez potrafić wyciagnąć wnioski z krytyki i umieć wyselekcjonować ocenę merytoryczną od tej w stylu "ale chała", bo co prawda to też ocen ale wskazuje tylko na to, że oglądającemu nie spodobało się nic!
A swoja droga Grass to chyba masz kłopoty ze spaniem:)!
Pozdrawiam.

wtorek, 15 listopada 2005, 10:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]