Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 07:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Film reklamowy dla nowoczesnego hotelu we Włoszech 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Film reklamowy dla nowoczesnego hotelu we Włoszech
Witam forumowiczów
dostałęm zlecenie zrealizowania filmu reklamowego nowoczesnego, niedawno ukończonego hotelu w jednym z włoskich kurortów. Niestety nie wiem jaką zaproponować cenę. Przybliżę troszkę szczegóły, mam być na miejscu około tygodnia zbierać materiały wideo i foto (zleceniodawca planuje również wydać folder) zakwaterowanie na koszt zleceniodawcy, następnie montaż i do klienta. Podróż do włoch również na koszt zleceniodawcy. Koszt tygodnia w tym hotelu to ok 2100 EUR.

czwartek, 4 sierpnia 2005, 10:51
Nowy
Nowy

Czy mam rozumieć, że nikt nie chciałby takiego zlecenia?? Wypowiedzcie się panowie, nie chodzi przecież o jakieś szczegółowe kalkulacje.

czwartek, 4 sierpnia 2005, 14:30
Moderator
Moderator

no jak to? dostałeś zlecenie i nie wiesz ile zarządać? to jak je dostałeś? przetarg, przyszli do ciebie, po znajomości? jak po znajomości to co my tu podpowiemy. jak przyszli do ciebie, to znaczy, że widzieli coś twojego lub ktoś cię polecił i zachęcił ich stosunek jakość/cena. nic o tobie nie wiemy, żeby ci pomóc. kim jesteś, jaki masz sprzęt, ilu ludzi zatrudniasz, jakie inne prace zrobiłeś? to wszystko jest istotne i stanowi o cenie. to, że hotel jest drogi nie znaczy, że jego reklama w twoim wykonaniu może mieć dużą wartość i odwrotnie...

pozdrawiam

PS. myślę, że kilka tysięcy (w złotówkach lub euro) 8)

czwartek, 4 sierpnia 2005, 14:47
Nowy
Nowy

Ok wiec inaczej postawie pytanie. Ile Ty (i tu każdy chętny może wstawić siebie) zarządałbyś za wykonanie takiego zlecenia. Bo właśnie o to mi chodzi. Ciekaw poprostu jestem jak inni odniosą się do tematu
pozdrawiam.

PS
cena kilka tys. EUR pokrywa się z moją ofertą ;)
może ktoś jednak zawęzi rząd wielkości

czwartek, 4 sierpnia 2005, 15:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Sądzę, że sprawa zależy od długości filmu, narracji - czy będzie i w ilu wersjach językowych, złożoności filmu. Wszystko inaczej będzie kalkulowane dla filmiku 3 minutowego, a inaczej dla 10-minutówki (swoją drogą byłoby to nieco przydługawe). Zakładając opłaty w postaci praw autorskich za wykorzystany materiał muzyczny, podatek, itd. cena może wynieść kilka tysięcy złotych.

czwartek, 4 sierpnia 2005, 18:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na rękę powinieneś zarobić chyba około 1000-1500 euro. Czyli z dodatkami wyszłoby znacznie więcej, przyjmuję oczywiście, że Cię tam kwaterują i zywią.

czwartek, 11 sierpnia 2005, 10:59
Moderator
Moderator

dostałęm zlecenie zrealizowania filmu reklamowego

no i wciąż nie wiadomo, jak długi film, z jakim przeznaczeniem (tv podróże, plazma na targach, telebimy w hipermarketach), jakie środki techniczne przewidujesz...

...od tego zależy cena...

pozdro

czwartek, 11 sierpnia 2005, 12:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Opisz wiecej! Sam jestem ciekawy co planujesz zrobic i wtedy dopiero mozna mowic o kwotach. Moze ja kiedys dostane zlecenie ;) Chociaz dziwi mnie troszke, ze ktos chce abys robil mu dosc powazna sprawe i nie wiadomo a ile.

czwartek, 11 sierpnia 2005, 15:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]