Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 04:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jak najprościej z magnetowidu do Kamerki DV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak najprościej z magnetowidu do Kamerki DV
Kchani!
Być może było juz rozprawiane na Forum o tym o co chcę zapytać. NO więc kupiłem dość leciwą cyfrówkę JVC DVL 20 i chciałbym z magnetowidu materiał VHS rzucić na mini DV, a potem przy pomocy Fire Wire'a (niebawem kupię) przerzucić to na CD (obojętnie w jakim formacie), aby był to w porządnej jakości materiał na stałe zapisany. Znalazłem informacje ( według mnie nie do końca prawdziwą), że uaktywniając wejście DV w kamerze można przegrać materiał z magnetowidu (w necie są oferowane takie zestawy do samodzielnego odblokowywania i w ten sposób zachwalane).Coś mi tu nie pasuje, ponieważ gdzie indziej wyczytałem, że to służy do zrzutu np. zdjęć.
W związku z tym pytanko: Czy aktywuje się tylko wejście DV. A co z wyjściem analogowym z kamery do Video (u mnie na CHINCH'e?
Świetnie by było gdyby tak można było z VHS'u bezpośrednio na kasetkę cyfrową w kamerze to rzucić . Zresztą wydaje mi się to zbyt proste, aby było prawdziwe. Był bym bardzo dźwięczny za rady w jakim pójść kierunku.

środa, 29 stycznia 2003, 00:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post hvs na dv
Mam ten sam problem i nikt mi nie odpowiedział czy już coś wiadomo jak to zgrac?????

piątek, 21 marca 2003, 10:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiem Wam na przykładzie mojej kamery Sony TRV 730e. Posiada ona wejście i wyjście DV, SVHS i VHS, posiada też funkcję konwersji sygnału A/C i C/A. Wyprowadzam obraz z magnetowidu kablem EURO - 3 CHINCH, do kamery podłączam kabel 3 CHINCH - potrojny JACK a CHINCHE łącze złączkami typu żeńska-żeńska i już prawie wszystko. Jeszcze tylko w kamerze ustawić w MENU opcję AV-DV OUT na ON i oczywiście kabel DV do kamerki a w kompie uruchamiam dowolny program do przechwytu DV. Oczywiście można nagrywać na taśmę w kamerze, tylko po co skoro można bezpośrednio do kompa. Zgrany materiał kompresuje się do czego tylko dusza zapragnie.
Nie wiem czy odblokowanie wejścia DV jest równoznaczne z możliwością konwersji sygnału.
Przez łącze DV zrzucamy film a przez USB zrzucamy to co mamy na karcie pamięci czyli filmiki MPEG i fotki.
Pozdrawiam

piątek, 21 marca 2003, 13:27
Nowy
Nowy

Super! :D Dzięki Rafał za zainteresowanie.
Dowiedziałem się właśnie od Ciebie teraz, że można to całkime prosto zrobić, czyli za pośrednictwem kamerki z magnetowidu do kompa. :idea:
Nic to moje !DV-In ma zablokowane. Pomyśle o odblokowaniu i ruszam z tym koksem.

poniedziałek, 24 marca 2003, 23:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rafal ma całkowitą rację. Jednak jego model kamery miał fabrycznie odblokowane wejścia DV i analog. Zresztą w kamerach Sony D8 (nawet tych z zablokowanymi wejściami) odblokowanie wejścia DV równocześnie odblokowuje wejście analogowe. Nie wiem jak to jest z JVC bo wszystkie programy do odblokowania do nich mówią tylko o wejściu DV a Tobie potrzebne jest także (zwłaszcza) wejście analogowe. Proponuję abyś przed odblokowaniem upewnił się, czy wejście analogowe także będzie aktywne.
Pozdrawiam

wtorek, 25 marca 2003, 10:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]