Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 07:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 wesele + montaz - ile? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post wesele + montaz - ile?
witam,

bede wdzieczny za info ile srednio bierze sie za przygotowanie reportazu z wesela wraz z montazem. Ewentualnie jeszcze opcja z robieniem zdjec.
dlugosc materialu ok. 4h, zrzut na dvd. bede wdzieczny za info (bo najlepiej zapytac tych, ktorzy pracuja w tej branzy) oraz region polski, bo to chyba tez ma wplywa na cene.

wtorek, 9 sierpnia 2005, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... highlight=

na dzień dzisiejszy u nas (Powiat Nysa) filmowanie uroczystości weselnych kamerą cyfro. to 800zł na VHS + 200zł płyty DVD (przeważnie są to 2 płyty po 1,5h)

pozdro

Ostatnio edytowano czwartek, 11 sierpnia 2005, 09:58 przez Digital, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 9 sierpnia 2005, 17:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dziwi mnie, że można doliczać za DVD 200zł, ja już w zeszłym roku zrezygnowałem z tej formy naciągania klientów. Teraz robię zupełnie na odwrót, DVD i jedna kaseta VHS jest wliczone w cenę usługi, natomiast każda dodatkowa kaseta to 30zł. Powiem szczerze, że szlak mnie trafia z tym nagrywaniem kaset, długo i monotonie, poza tym kasety są droższe od płyt DVD.
Nigdy się nie spotkałem z sytuacją, gdzie klienci nie chcieli by DVD, natomiast w 50% rezygnują zupełnie z VHS. Być może zależy to od regionu polski.

P.s Ceny w Warszawie są bardzo różne, ja się spotkałem od ofertami od 900zł do 2.500zł

Pozdrawiam

wtorek, 9 sierpnia 2005, 18:48
Stały bywalec
Stały bywalec

Oto wachlarz cenowy z Targów Ślubnych, które odbyły się w styczniu w Poznaniu. Najtańsza produkcja - 450 zł, najdroższa - 1700 zł. Wszystko dotyczy 2h materiału filmowanego 1 kamerą i produktu finalnego w wersji VHS/DVD.
4h materiału to niewyobrażalna dłużyzna, której montaż może polegać chyba jedynie na przycinaniu klipów, podłożeniu muzyki i tytułów w niektórych miejscach. Takie "produkcje" występowały powszechnie około 10 lat temu.

wtorek, 9 sierpnia 2005, 21:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja daje do wyboru 4 kopie i jestem zadowolony jak chcą 4 razy DVD, bo to i taniej i szybciej.

wtorek, 9 sierpnia 2005, 22:18
Bywalec
Bywalec

Post Re: wesele + montaz - ile?
Grizzly napisał(a):
<cut>
4h materiału to niewyobrażalna dłużyzna, której montaż może polegać chyba jedynie na przycinaniu klipów, podłożeniu muzyki i tytułów w niektórych miejscach. Takie "produkcje" występowały powszechnie około 10 lat temu.

Zgadzam się ogólnie - ale powiedz - co zrobiłbyś - gdyby Młodzi się uparli , że chcą wszystko - i to w kilku wersjach ??
Miałem przypadek - :D Wszystkich gości na powitaniu 8O , całe błogosławieństwo , najważniejsze fragm. z kościoła - sala (w tym każda para w czasie tańca - całe oczepiny - i zakończenie - " kiedy ranne ...."
Do tego skrót całości - 1.5 godzinny ..
Nikt się nie chciał tego podjąć - ja też nie - ale mnie przekonali - i zrobiłem kilka wersji - i poszły wszystkie ... No ale mam po Twojej wypowiedzi małego katza :D
A - żeby się wyrobić - jechałem na 2 kamery , obróbka - 2 tygodnie ... brrrr

PZD Janusz

środa, 10 sierpnia 2005, 14:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Cóż klient zapłaci, klient otrzyma to, co chce. Oczywiście w granicach rozsądku. Jeżeli chce rejestrację całej uroczystości, czyli kilka godzin materiału i za to zapłaci tyle ile zażądam, czemu nie. Nasuwa się pytanie, czy kiedykolwiek to obejrzy w całości. Chyba nigdy. Czasami nie filmujemy tego, co chcielibyśmy i w sposób zgodny z naszymi upodobaniami, lecz realizujemy najdziwniejsze zachcianki klientów. :roll:

czwartek, 11 sierpnia 2005, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montuję ślub ok 25-30 min skrót z życzeń oczywiście wszystkie powitania dojazdy w szystko na muzyce to jedna płyta do 65 -70 min,
druga to zabawa oczepiny i inne atrakcje ok 70 min + 3 płyta skrót z całości ok 30 min, oraz oddaję wszystkie materiały i niech sobie oglądają w całości ile chcą za zwrot kasy za kasety.Jeśli 2 kamery to od 1500 do 2000 jedna to 1200- 1500 zależy jeszcze od tego czy siedzę w domu młodych od rana czy nie, To tyle ,oczywiście jak trzeba to zrobię i za 1000 ale to już po znajomości.

czwartek, 11 sierpnia 2005, 00:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

u mnie standart do tej pory to 4h, nieliczni chcą mieć 3h materiał z wesela

nieważne że są tańce - lecz trzeba troszeczkę urozmaicić te tańce żeby nie było nudnawo, i samym filmowaniem i troszkę efektów, trzeba spojrzeć z innej strony , każdy chce się potem zobaczyć , i za to klient też płaci ,

czwartek, 11 sierpnia 2005, 06:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Miałem kiedyś wątpliwą przyjemność oglądać wesele narżnięte na dwóch VHS-ach 240. Osiem godzin na przewijaniu to i tak za długo. Brrrrr......

czwartek, 11 sierpnia 2005, 10:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

800 VHS + 200 dvd . A dla czego? bo z DVD jest więcej roboty, trzeba przygotować menu ( ruchome) przemyśleć chaptery, skompresować itd. To wszystko zajmuje czas i klient ma prawo wiedzieć za co płaci. Oczywiście co niektórzy ze wzgledów na cene chcą rezygnować z vhs. Ale według mnie nie jest to dobry pomysł. Ja mam VHSy z przed 18 lat i dalej je można oglądać. Może jakość już nie taka ale jest. Czy ktoś widział 20 letnią płytę dvd? A widzieliście płyty porysowane, zacinające się itd.? Jednej z moich klientek pękła płyta i to jeszcze jak nosniki były po 50 zł, na szczęście miałem jeszcze materiał. Kaseta nawet pogięta na jakims odcinku daje sie dalej oglądać. Nie to że jestem fanem vhs ale nie rezygnowałbym tak szybko z tej formy zapisu

piątek, 12 sierpnia 2005, 12:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie to, ze jestem fanem DVD ;) ale przy obecnych cenach nosnikow (markowych) zawsze trzeba miec kopie gleboko schowana na wypadek zarysowania lub nawet pekniecia. Co do trwalosci to naprawde tedo nie wie nikt, jak dlugo plyta bezpiecznie zachowuje dane. Wiem tylko, ze trzeba postawic na plytki markowe a widzialem juz wesele odebrane na mediastore. Na szescie zaraz przegralem na verbatim. Pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 12:25
Bywalec
Bywalec

Ja również zgadzam sie z tym, że pobieranie dodatkowych i to tak dużych opłat jak 200 zł za DVD to nic innego jak naciąganie klienta. W moim regionie ceny usług są różne - u mnie zestaw ( 2xVHS + DVD na 2 płytach z nadrukiem zdjęcia Młodej Pary kosztuje 800zł ). DVD robi się znacznie szybciej niż kopię na VHS a poza tym z raz utworzonego filmu można robić kopii DVD aż do bólu bez straty czasu więc branie za to dodatkowej kasy jest poprostu niemoralne. W tej chwili zastanawiam się nad pobieraniem dodatkowej kasy za nadplanowe kopie VHS - to jest czasochłonna produkcja.
Oczywiści cały czas mam tu na myśli CYFRĘ :)

piątek, 12 sierpnia 2005, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja również zgadzam sie z tym, że pobieranie dodatkowych i to tak dużych opłat jak 200 zł za DVD to nic innego jak naciąganie klienta.
[/quote]

Witam, sorrki, źle się poprostu wyraziłem, u nas cała usługa (kiedy dzwoni klient i pyta) wynosi 1000zł (2x VHS + DVD na 2 płytach z nadrukiem). I w zasadzie nie ma innej opcji, no chyba, że klient bardzo nie chce płyt DVD to wtedy usługa kosztuje 800zł. Tak więc to 200zł nie jest niemoralnym pobieraniem dodatkowej kasy. 8)

Ostatnio edytowano piątek, 12 sierpnia 2005, 13:30 przez Digital, łącznie edytowano 4 razy

piątek, 12 sierpnia 2005, 13:25
Moderator
Moderator

Ja również zgadzam sie z tym, że pobieranie dodatkowych i to tak dużych opłat jak 200 zł za DVD to nic innego jak naciąganie klienta.

Cytuj:
A dla czego? bo z DVD jest więcej roboty, trzeba przygotować menu ( ruchome) przemyśleć chaptery, skompresować itd. To wszystko zajmuje czas i klient ma prawo wiedzieć za co płaci.

a według mnie jest to jak najbardziej słuszne. jeśli ktoś nagrywa na stacjonarce to oczywiście nie jest to uzasadnione, ale w przypoadku ruchomych menusów, ładnej kompresji, sensownych chapterów i wyboru scen - dla mnie OK. w końcu to też niełatwa i czasochłonna czynność dodatkowo wzbogacająca nagranie i jak najbardziej godna zapłaty. dobre menu to też sztuka.

pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 13:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona