Teraz jest środa, 26 września 2018, 07:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 jaki statyw 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jaki statyw
Mam zamiar kupić statyw do kamery jaki polecacie

środa, 29 stycznia 2003, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post AAAAAAAAA
Szkoda ze tak mało napisałęś co do wymagań np przedział cenowy.
Ogólnie kiedyś była moda na lekkie statywy(bo po co się przemęczać) i wielu uważało że statyw powinien być stosunkowo jak najlżejszy.
Praktycznie jest tak ,że ciężki statyw gwaranuje ci stabilną pracę.Wiele osób kupuje do małych kamer statywy przeznaczone do aparatów fotograficznych .Są one lekkie,maja cieniutkie nużki,kiepskie głowice,i jak zaczną np robic panoramę poziomą to będą musili przytrzymywac statyw rzeby np nogi nie odrywały się od podłoża.Wiele takich tanich statywów ma kiepskie głowice bo zazwyczaj wykonane z plastiku i po pewnym czasie użytkowania pojawiaja sie problemy. Najbardizej znane firmy to Manfrotto ,Culmann.Tyle ze wtedy na taki statyw musisz wydac powiedzmy powyzej 400zł. Ja szukjąc statywu znalazłęm taką firmę Velbon.Nie testowałem tych statywów, ani nie znam opini innych osób ale z tego co widizałem co solidne i dobrze wykonane i cenowo są również atrakcyjne. Jest specjalna seria video.Mi "wpadł w oko" statyw CX 586 i 686 .Dobra głowica z wkładką samosmarującą,odpowiednio długi uchwyt,
stabilny,wykonany z "grubych materiałów",mają wage zapewniającą dobrą stabilnośc(ok 2 KG) no i jak dla mnie atrakcyjny cenowo.
586 kosztuje 190zł natomiast 686 225zł.A i jeszcze jedna rada jeśli jesteś z wawy koniecznie kupuj statyw na giełdzie fotograficznej,bo jest tanio jak barszcz.
Przykładowo CX 686 w sklepie fotograficznym kosztuje 300zł, w MediaMarkt 270zł,a na giełdzie 225 i masz normalnie gwarancje na rok
I to tyle.Jak kupisz to podziel się swoimi uwagami.

środa, 29 stycznia 2003, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
XXX opisuje statywy stojące, a mnie się wydaje że chodzi o naramienne statywy stabilizujące gdzie praktycznie wybór jest mały. Sam szukam odpowiedniego statywu który by gwarantował płynną pracę za rozsądną cenę. Ważne żeby miał możliwość montowania kółeczek. Manfroto ma takie ale bardzo drogie, więc szukam dalej.
Ogłaszam ranking na statywy naramienne i stacjonarne - opisujcie swoje wrażenia i ceny konkretnych modeli dostępnych na naszym rynku.

pozdrawiam
FStyl

czwartek, 30 stycznia 2003, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No już się zarejestrowałem i nie jestem XXX.
Oczywiście że opisywałem statywy stojące a nie naramienne.Jesli chodzi o naramienne to na http://www.foton.kalisz.pl/ jest pare do wyboru
(a dokładnie osiem) Ceny od 249zł do 319zł.

czwartek, 30 stycznia 2003, 15:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post statyw
najlepsze statywy są firmy Sachtler, później Manfrotto, ale nie polecam

czwartek, 6 lutego 2003, 02:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Najlepsze statywy są to te które mają odpowiedni stosunek ceny do jakości. Wiadomo że chcemy mieć dobry sprzęt za małe pieniądze, więc proponuje żeby podawać cenę, model i opis naszej sadysfakcji z posiadanego sprzętu.

pozdrawiam
FStyl

czwartek, 6 lutego 2003, 13:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]