Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 06:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Ta produkcja powala na kolana 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Ta produkcja powala na kolana
Witam wszystkich :)
Przeglądając forum i dyskusje dotyczące tego co kogo powala na kolana (najczęściej tylko autora jego produkcja zadowala wystarczająco, żeby ją zaprezentować publicznie) niejednokrotnie wzajemnie nie szczędzimy sobie słów krytyki. I bardzo dobrze. Nigdy konstruktywna krytyka nie szkodzi. Dotychczas nikt nie zaprezentował niczego, co byłoby, jak się wyraża wielu, "powalające na kolana". Otóż dzisiaj natknąłem się na 2 produkcje, które mnie powaliły. Oto link http://www.peggyandsteve.com/.
Po obejrzeniu filmików - moim zdaniem świetnie zrealizowanych sądziłem, że mam do czynienia z produkcją hollywoodzką. Pozory mylą. Koniecznie przeczytajcie FAQ na stronie, żeby się dowiedzieć, jak to zostało zrealizowane. Dla mnie 11 punktów w skali 10 punktowej. Sądzę, że wszyscy (łącznie ze mną) będą się wstydzić, że uważają swoją osobistą produkcję za dobrą. Dla naśladowców - poczytajcie ile czasu zajęła realizacja. Miłego oglądania i owocnych przemyśleń. :)

wtorek, 9 sierpnia 2005, 21:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

super, ale jak można przeczytać w FAQ-u produkcja takiego filmu trwa miesiącami, więc chyba nie na nasze warunki

wtorek, 9 sierpnia 2005, 22:14
Moderator
Moderator

świetne, ale czemu tu sie dziwić? dwoje filmowców robiących filmy o sobie i wydarzeniu, z którego się cieszą... dużo czasu, dużo zaangażowania.

no i przede wszystkim - to nie wideofilmowanie...

pozdro i życzę udanych zerżnięć ;)

PS. a co do wideofilmowania, to wierzcie mi, widziałem produkcje, które zważywszy na dużo krótszy czas realizacji niewiele odstają od tych dwóch...

środa, 10 sierpnia 2005, 00:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ależ oczywiście że wideofilmowanie, tylko jedno a może jedyne w życiu i dla siebie. więc co tam czas ważny efekt końcowy, sam nawiam często młodych do zrobienia prawdziwego reportażu ze ślubu łącznie z wyprawą po sklepach do księdza spotkania rodzinne przed ślubem i cała otoczka przygotowań, jedni nawet się zgodzili z tym że po namyśle stwierdzili że nie będą mieli niestety czasu a myślałem że w końcu będzie inaczej.

czwartek, 11 sierpnia 2005, 00:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ale myslę że jak na nasze warunki realizatorskie to niektórzy na tym forum też zaprezentowali niezły poziom.
Sam nie odważę sie zaprezentować swojej produkcji bo arazie ucze się na tym co pokazujecie na forum

czwartek, 11 sierpnia 2005, 08:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mozna by tylko troche lepiej zmontowac. Ujecia sa strasznie wyczekane i wiekszosc mozna by sciac z przodu o te dobre pare klatek.

czwartek, 11 sierpnia 2005, 10:44
Bywalec
Bywalec

NIe no ludzie! Bez przesadyzmu, dla kogo takie produkcje?! Owszem, powaliło mnie na kolana, jeszcze nie podniosłem sie z upadku, ale...jak by to powiedzieć... może to i ładne i ciekawe, ale nie widzę tego jakoś na moim rynku. Pomysł jest genialny, trailer jest extra... po prostu brak mi słów. Z jednej strony jestem zachwycony a z drugiej, sam nie wiem co.

piątek, 12 sierpnia 2005, 00:08
Bywalec
Bywalec

inspirujące dla tych co nie mają pomysłu na prezent ślubny dla znajomych, dzięki :lol: podoba misie.

piątek, 12 sierpnia 2005, 00:37
Bywalec
Bywalec

Sory ale nie mam tak dobrych znajomych dla których porwałbym się na coś takiego. Wolę kupić mixer.

piątek, 12 sierpnia 2005, 00:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, kilka pomyslow jest naprawde super, ogolnie mi sie podoba ale sam nie chcialbym miec takiej. Podobaja mi sie takze czola GrassHoppeR'a i innych kolegow sa takie bardziej hmmm... takie swojskie, czy nawet romantyczne (ale pojechalem.) Cos nowego napewno mozna podpatrzec a i o to chodzi. Pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 00:47
Bywalec
Bywalec

Zawsze chciałem zrobić film z wesela bardziej jako film fabularny a nie dokumentalny. W tych klipach jest jakaś fabuła, bohaterowie mają jakiś cel do osiągnięcia i to ogólnie mi się podoba. Jakby jeszcze tak sam ślub i wesele zrobić na kształt filmu, dialogi, zwroty akcji itp. fajnie co?

piątek, 12 sierpnia 2005, 00:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę, że należy sobie zadać pytanie, czy dobrze jest cały ślub podporządkować realizacji filmu eliminując spontaniczność w zamian za ingerencję w zachowania młodych i gości ( o ile sobie na to pozwolą - to oni wyznaczają jej ramy ), czy też starać się w jak najmniejszym stopniu ingerować w to, co się dzieje. Co jest ważniejsze ślub, czy film ze ślubu ?, ambicje operatora czy udana uroczystość?. Fakt, chciałoby się nie mieć ograniczeń realizacyjnych, ale realnie zmuszeni jesteśmy do kompromisu, który nie zawsze nas zadawala. Szkoda, że autorzy powalających na kolana filmów nie zaprezentowali części III - uroczystości ślubnej i wesela, ciekawe, czy również byłaby utrzymana w konwencji sensacyjnego filmu akcji ? :wink:
PS. Filmy mi się podobały, choć nie sądzę, aby mogły służyć jako wzorce filmu weselnego w Polsce, nie zapominajmy, że zostały zrealizowane przez dwóch "zapaleńców", którzy poświęcili im dużo czasu i prawdopodobnie środków.

piątek, 12 sierpnia 2005, 08:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko fajnie, tylko że nasze produkcje ( i te lepsze i gorsze też) to są reportaże, nawet nie filmy dokumentalne ( choć może trochę). To co tu podajesz niestety nie mieści się już w tych kategoriach, jest to produkcja amatorska lecz jednak w kategoriach fabularnych. Gdzie ty sobie możesz pozwolić na dubla przy kręceniu, no może w plenerkach. Sprubój coś takiego zmontowac z posiadanych materiałów które masz, zobaczysz że się nie da.
Ale pomysł jest fajmy, choć mam zastrzeżenia do oświadczyn. Za mało jest pokazana jest dziewczyna, jej wyraz twarzy, odczucia. Na przykład w scenie przy kominku aż prosi sie o przebitki na jej twarz.

piątek, 12 sierpnia 2005, 11:58
Stały bywalec
Stały bywalec

Cieszę się, że tyle osób obejrzało znaleziony przeze mnie przypadkowo w sieci przykład dwóch filmików. Jak napisałem wcześniej, w FAQ są informacje o czasie i sposobie realizacji. Oczywiście w naszych realiach, gdzie klient płaci od kilku do kilkunastu stów za produkcję, coś takiego nie wchodzi w rachubę nie tylko ze względu na budżet, ale też czas. Natomiast sam pomysł jest znakomity - to oczywiście moje subiektywne odczucie. Druga strona medalu to fakt, że takie tempo na początku zobowiązuje do tego, by je utrzymać przez przynajmniej znaczną część dalszego ciągu filmu, czyli domniemanego a nie udostepnionego w sieci ślubu i wesela. Być może podobnie do scen z oświadczyn za jakiś czas pojawi się dalszy film fabularny, a nie reportaż. Zestawienie szybkiego tempa w czołówce i przejście do reportażu w dalszym ciągu spowodowałoby podobny efekt jak zjazd z autostrady w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania na zakorkowanych ulicach dużego miasta.

piątek, 12 sierpnia 2005, 19:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]