Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 11:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 VHS 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post VHS
witam! mam problem w sumie banalny! mam nakrecone wesele, zmontowane w 1 plik *.avi ktory ma okolo 20Gb!! musze go nagrac na VHS! wiadomo ze na plyty DVD to nie wejdzie, wiec tu pytanie jak to nagrac?!?! a moze podzielic na mniejsze pliki i nagrac?! znacie jakies pomysly? jak wy robicie? aha i w jakies rozdzielczosci zazwyczaj robicie?!?! bo mialem pomysl zeby poprostu wlaczyc to na kompie i z wyjscia z grafiki to nagrac na kasete! ale jak mam rozdzielczosc 768x540 to mam boki poucinane a jak daje na 640x480 to jest slaba jakosc :( pomoze ktos? wiem ze glupie pytanie ale mam duzy problem!! szukalem tego ale niestety nie znalazlem! jesli temat byl poruszany to podajcie jak mozecie tylko link i poczytac! z gory dzieki za wszystko!!

piątek, 12 sierpnia 2005, 14:44
Moderator
Moderator

w jakim formacie masz te 20GB? ile to czasu (na DVD wchodzi ładnie 1,5h), co to za rozdzielczość 768x540? żaden standart. matroxy miały chyba takie coś z obcinanką, ale to było 736x540. z czego masz źródło? jeśli z DV to nie ma problemu - rób z tego dvd (przerób na MPEG2 -> szukaj na forum) - 20GB to koło 1,5h właśnie. jeśli nie, a materiał jest w tej dziwnej rozdzielczości co napisałeś to mogą być istotne problemy z przeplotem przy przeskalowaniu. napisz wogóle coś więcej to zaradzimy klęsce...
pozdro

Ostatnio edytowano piątek, 12 sierpnia 2005, 15:45 przez GrassHoppeR, łącznie edytowano 2 razy

piątek, 12 sierpnia 2005, 15:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

20GB avi (DV) tj ok 1,5h i sie miesci na jednej DVD bitrate ok 7000 tylko musisz to skompresowac do mpg2. Pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 15:43
Bywalec
Bywalec

sory pomylily mi sie rozdzielczosci :) to jest 720x540! jest to zrzucane z kamery cfrowej MiniDV!! moze ktos poradzic jak to podzielic?! pasuje mi jak podziele na 2 czesci!
1 czesc bedzie miala 1:52:59
a 2 od 1:52:59 do 2:54:46

2 czesci po niecale 2 godziny!! jaki program mi nagra czasowo 2h?!?! chodzi mi o to ze plik moze miec np 10Gb i niecle 2h filmu i to wchodzi na 4.3Gb plyte DVD?! chodzi o to zeby program zwracal uwage na czas a nie na wielkosc pliku!!?? jest to mozliwe?!

piątek, 12 sierpnia 2005, 16:38
Bywalec
Bywalec

jesli ktos moglby mi powiedziec dokladnie jak to zrobic bylbym bardzo wdzieczny!! film montuje w AP 6,5!!

2 pytanie:
1)jaki program do nagrania??
2)jaka najlepsza rozdzielczosc? czy ta moja 720x540 jest w 3:4?? chyba tak ale nie jestem pewien! z gory dzieki

piątek, 12 sierpnia 2005, 17:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy chcesz zarchiwizowac material z kompresja DV na DVD ?
2-gie pyt.
Czy chcesz wypalic plyte DVD aby mogla byc ona oglada w najzyklejszym odtwarzaczu?
3-cie pyt.
Czy wiesz co to jest kompresja do mpeg ??
4-te pyt.
Czy wiesz co to jest bitrate ??
5-te pyt.
Czy wiesz jak ile czasowo sie miesci materialu na plycie DVD?
6-te pyt.
Nie mam wiecej pytan.

piątek, 12 sierpnia 2005, 18:49
Bywalec
Bywalec

Czy chcesz zarchiwizowac material z kompresja DV na DVD ?
TAK
2-gie pyt.
Czy chcesz wypalic plyte DVD aby mogla byc ona oglada w najzyklejszym odtwarzaczu?
TAK
3-cie pyt.
Czy wiesz co to jest kompresja do mpeg ??
kompresja codeckiem mpeg, tak?!
4-te pyt.
Czy wiesz co to jest bitrate ??
???
5-te pyt.
Czy wiesz jak ile czasowo sie miesci materialu na plycie DVD?
chyba 2h

piątek, 12 sierpnia 2005, 19:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepiej wyexportuj zmontowany material w postaci DV z Adobe Premier 6.5, czasowo zeby plik nie mial wiecej niz 2h otworz program np Ulead DVD Workshop 2 zaimportuj wczesniej zmontowany i wyexportowany plik i mozesz tam sobie zrobic nawet menu i wypalaj. Reszte zrobi za ciebie program. Tj tak bardzo i to bardzo po krotce.
O ile mi wiadomo z pod Adobe Premiera 6.5 nie idzie wypalic bezposrednio z timeline plyty DVD chyba ze przez jakis dodatkowy plugin.

piątek, 12 sierpnia 2005, 19:16
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeżeli chcesz zapakować 2h na 1 płytę DVD obniż bitrate do 4500, ale jakość obrazu będzie pozostawiać bardzo wiele do życzenia. Jeżeli chcesz wypalić dwie płyty, to bitrate może być 7000 a nawet wyższy i jakość będzie przyzwoita.

piątek, 12 sierpnia 2005, 19:24
Bywalec
Bywalec

wrzucilem teraz 1h w rozdzielczosci 720x576 w programie "Sonic MyDVD" i jakosc jest szczerze najgorsza! niby wszystko widac mnie niestety to nie zadowala! mozecie mi powiedziec jak Wy nagrywacie na VHS? jesli mam caly film 2:43 i musze go na VHS nagrac?!?! moze ktos powiedziec jak?? tylko zeby jakosc byla zadowalajaca!! z gory dzieki

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 20:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]