Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 10:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 RZEKOME EFEKTY SPECJALNE... 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post RZEKOME EFEKTY SPECJALNE...
Płakać mi się chce ze śmiechu, jak widze jakiś film, gdzie są naprawdę wspaniałe efekty specjalne... Zawsze brałem to na poważnie, ale gdy rozpocząłem swoją profesjonalną amatorską karierę video, patrzyłem na te efekty z drugiego brzegu rzeki (czytaj: ze strony, jak to jest zrobione?). Mam na myśli, taki film, gdzie robią coś na blueboxie, a potem cyfrowo coś wmonytowywują do tego. Mam na myśli film Titanic, wyreżyserowany przez Jamesa Camerona. Mam książkę, jak tworzyli ten film. Na przykład scena, gdzie statek się zatapia (przechyla), w jadalni lecą talerze, a ja się śmieje, że odliczają i mówią gościowi, żeby zaczął pchać szafkę z talerzami ("Three, two, one... Johny, now!) ... A ktoś myśli: "Ale jaja, Titanic sie zatapia..."... Taka ściema... hehehe... Albo trzęsienie ziemi w jakimś innym filmie, trzepią kamerą na lewo i prawo, no ale jakby ktoś pytał, to trzęsnienie ziemi... zresztą polecam Wam stronę http://www.gagi.info/. Bardzo ciekawa, znajdują się na niej wpadki z popularnych filmów. Uśmiać się można po pas... Pozdrawiam! :D

sobota, 13 sierpnia 2005, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No wiesz, a ja zawsze myślałem że oni rzeczywiście zbudowali drugi Titanic na potrzeby tego filmu. Te trzęsienia na filmach to też nie są prawdziwe?! Nie do wiary...

sobota, 13 sierpnia 2005, 13:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poza tym czy spadające talerze to jest jakiś efekt specjalny? Rzeczywiście, strasznie to dziwne że nie posłużyli się jakimś super programem do efektów żeby to zrobić, wyszło by bardziej "profesjonalnie" :P

sobota, 13 sierpnia 2005, 13:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kurde... zbudowali drugi model Titanica, lecz mniejszy, długość coś 15/20 metrów. A chodzi mi o to, że wiesz jak normalny widz to odbiera... "Kurde, ale jaja, statek tonie...". "Kurde, ale jaja, postrzelili faceta...". Wiem, że są różne metody zrobienia tego typu rzeczy... :P

sobota, 13 sierpnia 2005, 13:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nefresh Nie bardzo łapie o co Ci chodzi :roll:

sobota, 13 sierpnia 2005, 15:10
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

sobota, 13 sierpnia 2005, 16:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to złap wreszcie... :lol:

No ja się cieszę, że Ty załapałeś w końcu jak kręcą filmy...

bo
Cytuj:
A ktoś myśli: "Ale jaja, Titanic sie zatapia..."

No chyba niewiele osób zdrowych umysłowo tak myśli, bo siostrzeniec który ma 7 lat, wie że to film(rozumuje bajka) podobnie jak to, że ktoś wypada z samolotu, otrzepuje się i idzie dalej...
Nie wie do końca jak to jest(za młody by złapać) ale wie że to nieprawda.
Cytuj:
Na przykład scena, gdzie statek się zatapia (przechyla), w jadalni lecą talerze, a ja się śmieje, że odliczają i mówią gościowi, żeby zaczął pchać szafkę z talerzami ("Three, two, one... Johny, now!) ... A ktoś myśli: "Ale jaja, Titanic sie zatapia..."...

No ale co ma myśleć??? zadawać sobie pytanie czy ktoś pcha szafe czy nie... ja podobnie jak i zapewne większość traktuje kino jako rozrywke.
Widz obserwuje co się dzieje ze statkiem, i takie szczegóły jak tłukące się talerzy dodają tylko smaku i napięcia... nie widze w tym nic śmiesznego, ot co sztuka reżyserska.

sobota, 13 sierpnia 2005, 17:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

I zaczyna się przysłowiowe gnojenie... No nie no... ja też wiem, jak robią film, i w ogóle, ale nawet moi znajomi byli podnieceni, jak widzą, że człowiek się pali, a to tylko kaskader w niepalnym kostiumie polany benzyną. Przeciętny widz wie, że to kaskader, ale nawuja na swoją taśmę to wydarzeń... Film to film i żeby dobrze go obejrzeć, musisz się w niego "wtopić", bo będąc przeciętnym widzem, oglądasz film i sie w niego wczuwasz (że coś się pali, że kogoś zabili).. Każdy wie, że film to fikcja (no oprócz dokumentalnych) (też wiem, że zatapia się we filmie model Titanica).

My wideofilmowcy patrzy ma no z innej storny, a "zielony" widz, z przeciwnej strony...

sobota, 13 sierpnia 2005, 19:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Miało być: "Przeciętny widz wie, że to kaskader, ale nawija na swoją taśmę tok wydarzeń..." Ale i tak Cię lubię siwyyy77. Pozdrawiam! :(

sobota, 13 sierpnia 2005, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wiesz, ja i tak wolę sytuację, gdy ktoś przesuwa szafkę, od takiej, gdzie szafka i cała reszta jest wygenerowana komputerowo. Oglądając ostatnie superprodukcje, widząc te wszystkie efekty, podziwiam jedynie moc komputera, ale z przeżywaniem filmu i utożsamianiem się z akcją to już niewiele ma wspólnego, niestety. Pozdrawiam :)

piątek, 19 sierpnia 2005, 08:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A czy Koledzy wiecie, że podczas tworzenia niektórych karkołomnych fikcji mimo wielu zabezpieczeń, a najczęściej w imię uzyskania maksymalnej realności zdarzają się też prawdziwe wypadki, w których ludzie przeżywają realne tragedie, nawet trzeba kogoś na stałe zastąpić innym po jakimś nieudanym numerze? Nie pamiętam na jakim to filmie fabularnym została sfilmowana prawdziwa śmierć kaskadera. Może ktoś przypomni? Ostatnio pod koniec lipca b.r. wydarzył się też bardzo poważny wypadek na planie serialu "Tajemnice Smallville" 35-letni kaskader w niebezpiecznych ujęciach zastępował odtwórcę głównej roli Toma Wellinga.
Do wypadku doszło w Vancouver. Kaskader spadł z około 12 metrowej wieży i jest w stanie krytycznym.
Chyba w 2000 r. tragiczny wypadek na planie "Z archiwum X"
doszło do tragicznego wypadku. Rusztowanie, na którym znajdował się jeden z pracowników, znalazło się pod napięciem. Członek ekipy filmowej, Jim Engh, zmarł w szpitalu, pięć innych osób zostało poważnie rannych. Ustalono, że przyczyną zdarzenia było zetknięcie rusztowania z linią wysokiego napięcia. W tym samym roku na planie "Quo Vadis" prawdziwy pożar (wymknął się spod kontroli) strawił wszystkie dekoracje i drogocenne figurki, które miały być później używane. Nie ma lekko.

piątek, 19 sierpnia 2005, 11:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W Świecie Według Kiepskich też tak było. Była scena, gdzie Cyc wsadzał łape do żyrandolu i miał go porazić prąd. Tam był materiał pirotechniczny, który źle wybuchł i Waldusiowi popaliło rękę... Współczucie dla Waldusia... :cry: Z resztą potem w odcinku było widać na serio, że ma łapę obandarzowaną...

piątek, 19 sierpnia 2005, 11:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

My wideofilmowcy patrzy ma no z innej storny, a "zielony" widz, z przeciwnej strony...

super! teraz wiemy, że są dwie strony; "inna" i "przeciwna".

Po przeczytaniu takiego wątku na forum cieszę się, że zaliczam się do "zielonych"

Pozdrawiam filmowców, tych co pchają szafę i tych co mówią
Cytuj:
Kurde, ale jaja, statek tonie...".

Miłego dnia

piątek, 19 sierpnia 2005, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Efekty są i będą, ale cała sztuka jest tak zrobic film, że zapominasz ruchach kamery, efektach i wczuwasz się w fabułę i dzwięki. Na tym polega magia kina. Co innego gdy oglądsz film w kine 3D; nie sądzę , ze nie będzisz robił uników przed spadającą skałą mimo, że zdajesz sobie sprawę że to kit - a jednak.
:o

piątek, 19 sierpnia 2005, 12:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Przepraszam, ze odswiezam stary topik ale mysle ze Nefresh zwrocił uwage na ciekawą rzecz. Bardzo czesto ogladajac fil nie zastanawiamy sie jak został zrobiony. Wynika to z braku znajomosci szeroko rozumianej produkcji filmowej lub poprostu z niechci psucia sobie zabawy z ogladania filmu :) I czesto podziwiamy cos czego wykonanie było banalnie proste lub niezauwazamy czegoś czego wykonanie pochłoneło mnustwo czasu i pracy. :)

środa, 28 grudnia 2005, 10:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona