Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 16:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Grymasy i zachcianki klientów. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Grymasy i zachcianki klientów.
Wpisujcie swoje doświadczenia z grymaśnymi klientami i ich zachciankami.
Na początek przytoczę swoje doświadczenie, a więc…
1. Zakończyłem montaż, nagrałem VHS i DVD, wszystko elegancko w terminie i….
Cztery dni po odbiorze zlecenia dostaję telefon, żądają aby wykasować tło muzyczne kiedy jadą samochodem bo nie słychać klaksonów, żadna dyskusja nie wchodzi w grę.
Oczywiście poprawiłem, ale koszty dodatkowe poszły z mojej kieszeni.
2. Kiedyś młoda dzwoni oburzona, że uciąłem podczas filmowania w kościele jakąś piosenkę kościelną ( już nie pamiętam jaką). Niestety, nic nie mogłem poradzić bo faktycznie do zmiany ujęcia musiałem przerwać filmowanie. rzadko kiedy nagrywam 100% mszy.
A teraz najlepsze: dostaje zlecenie aby usunąć a filmu weselnego jedną osobę!!!
Aby fizycznie zniknęła z wesela!!! Bez komentarza.

Pozdrawiam :wink:

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 22:17
Bywalec
Bywalec

ja mialem kilka fajnych motywow :) ale najlepszy byl taki jak mama Pani Mlodej powiedziala ze mnie wyrzuci z wesela jak bede ja nakrecal :)

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 22:24
Bywalec
Bywalec

Np: a u koleżanki na przysiędze to takie aniołki latały...

wtorek, 16 sierpnia 2005, 17:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post blebleble
Oj, Krzysiu, gratuluję fajnego tematu!

Ja jak kiedyś dałem nieodpłatnie, zupełnie od siebie film do *********, to kazano mi robić wersję śmieszną i wersją poważną... Jeszcze mnie skrytykowano. Ja wiem, że słowa krytki są ważne, ale nie od osób, które nie mają zielonego pojęcia na temat video... :x

Jak filmujecie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, to filmujecie jak dzieci się modlą na religii? Wydaje mi się, że komunia to komunia i co za dużo to nie zdrowo. Licząc tą lekcję, potem przygotowanie w kościele, potem jak znajomi i rodzina wchodzi do kościoła, itd, itp, etc... To wstęp tego filmu to trwa chyba z 20 minut... Aaa... i jeszcze te inne "dodatki". Z resztą jak kto tam montuje to nie wnikam w to...

wtorek, 16 sierpnia 2005, 19:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 17 sierpnia 2005, 11:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Oto prosty sposób na kaprysy klientów bez dodatkowej zapłaty za robotę - dobrze skonstruowana umowa, która eliminuje takie rzeczy. Umieszczam klauzulę "Zleceniodawca nie będzie rościł pretensji wobec Zleceniobiorcy odnośnie realizacji dzieła w szczegółach nie opisywanych przez niniejszą umowę". Jeżeli ktoś chce coś ekstra po zakończeniu realizacji produkcji, to musi za to ekstra zapłacić.

sobota, 20 sierpnia 2005, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wie pan czy na początku filmu może nie być Pańskiej reklamy mówi klient, a ja na to że Paramount Pictures jest tez na początku każdego filmu, a oni na to że woleli by żeby nie było - ja na to ok, może nie być , będzie to kosztowało dodatkowo 200zł, zmiękli, a wie pan na tej randce w parku to takie cienie z tych drzew padają chcemy żeby pan to zlikwidował, a ja na to oczywiście nie ma problemu, krecimy randkę jeszcze raz wynajmujemy ekipę oswietleniową zeby zrównoważyła na terenie parku swiatło słoneczne jakieś dodatkowe 20 tys. złotych. Szczeny im poopadały, zaakceptowali cienie i reklamę na początku, a co najsmieszniejsze to za ich poleceniem w tej rodzinie nakręciłem już nastepne 3 wesela, ale natepni juz nie marudzili.

środa, 24 sierpnia 2005, 13:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zdarzyło mi się ostatnio, że musiałem siedzieć głodny i patrzeć, jak goście sobie dogadzają. Okazało się, że Młoda Para opłaciła dla mnie i prezentera tylko obiad o godz. 17.00 i kolację o 23.00, żadnej zimnej płyty nie dostaliśmy. Gdy wychodziłem, personel lokalu przypomniał mi o konieczności zapłaty za jedno piwo, o które wcześniej poprosiłem. Czułem niesmak, i pomyślałem, że być może warto się zabezpieczyć w umowie przed taką sytuacją, która choć zdarza się bardzo rzadko, ale jednak czasem ma miejsce.

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 11:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Propos jedzenia w tym roku na jednej ze studniówek, komitet organizacyjny (rodzicielski) nie uwzględnił ekip foto-video, tylko samą orkiestrę. Było nas ze 12 chłopa byliśmy o samych sokach i około godziny 10:00 zamówiliśmy ok. 10 zestawów pizzy. Ale był obciach dla nauczycieli i rodziców jak na halę wiechało tyle jedzenia dla nas, chyba zrobiło im się głupio bo do końca naszego pobytu już niczego nam nie brakowało.
POZDRAWIAM

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zdarzyło mi się ostatnio, że musiałem siedzieć głodny i patrzeć, jak goście sobie dogadzają. Okazało się, że Młoda Para opłaciła dla mnie i prezentera tylko obiad o godz. 17.00 i kolację o 23.00, żadnej zimnej płyty nie dostaliśmy. Gdy wychodziłem, personel lokalu przypomniał mi o konieczności zapłaty za jedno piwo, o które wcześniej poprosiłem. Czułem niesmak, i pomyślałem, że być może warto się zabezpieczyć w umowie przed taką sytuacją, która choć zdarza się bardzo rzadko, ale jednak czasem ma miejsce.

To masz szczęście stary że dostałeś jeszcze kolację. Ja mam w umowie że zleceniodawca zapewnia zleceniobiorcy posiłek w czasie imprezy, i w lipcu na jednym z wesel dostałem ( DJ zresztą też) obiadek o 17:00 a nastepnie 2 szklanki na stół i dzbanek wody z cytrynką do końca imprezy. Ja wyszedłem o 2:30 a DJ dymał do 5:00 o suchym pysku, tak to teraz bywa

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pytanie retoryczne. Co się stało z "polską gościnnością" znaną na całym świecie (prawie)?
A no cóż Panowie jesteśmy w europie, z której czerpiemy nie tylko dobre wzorce!
Pozdrawiam

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 12:32
Nowy
Nowy

Jeśli chodzi o jedzenie, to zasadniczo jest tak, że na wiejskich weselach nie ma problemu, natomiast w dużym mieście (np Warszawa) bywa różnie.

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jak klient płaci, za osobe w restauracji, hotelu itp. 200zł za osobe, choć w większych miastach są to większe kwoty...
Czy Ty(wideofilmowcu) policzysz mu mniej o 200zł.

Życzę smacznego :wink:

Ostatnio edytowano poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:29 przez siwyyy77, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 16:37
Moderator
Moderator

A ja nie rozumiem dlaczego "wideofilmowcy" uważają, że posiłki w trakcje wesela im się NALEŻĄ ???
Czy jak zatrudniacie muraża do tynkowania domu to też wliczone jest wyżywienie ?
Patrzę na to z punktu widzenia pary młodej: kilka lat temu się żeniłem, wesele robiliśmy w restauracji - 100 zł od osoby. Zadłużyliśmy się do ostatniej nitki, zamówiliśmy zespół i też właśnie padło pytanie "co z wyżywieniem ?".
Niby szczegół ale zespół liczył 4 osoby - 400 zł więcej.
To jest kwestia dogadania - a nie obowiązku pary młodej. Jesteście W PRACY a nie na weselu jako goście.
Uważam, że obiad i jakiś posiłek ok. północy to i tak dobrze.

A teraz czekam na zjebki.....

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 16:56
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A teraz czekam na zjebki

no to kurka ode mnie jej nie dostaniesz.

Może mi filmowcy nie uwierzą, ale dziś w pracy poszedłem na stołówkę i kupiłem sobie za własne pieniądze obiad. I tak od lat. Co dziwne nie czuję żalu do pracodawcy, że nie zapewnił mi kilku gorących dań , przekąsek, sałatek, ciast, napojów zimnych, gorących i alkocholowych. Zapomniałbym o owocach. O jednym obiedzie wytrzymuję w pracy prawie 9 godzin + 1,5 godz na dojazdy. I na dodatek mam problem z utrzymaniem szczupłej sylwetki. Musicie mieć dobry metabolizm :roll: .

Niektórzy chodzą do pracy, żeby się nawpierd....

Pozdrawiam i czekam na zjebki od wygłodzonych filmowców :D

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 17:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona