Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 02:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Reklamacje 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Reklamacje
Witam
Siedząc tak wieczorami i nocami przy montażu , zastanawiam się jak Koledzy podchodzą do kwestii reklamacji, no na przykład jak zdarzy wam się jakiś błąd w nazwisku młodych czy dacie. Chodzi mi o to jak długo trzymacie materiał w komputerze (lub na kasetach), ile mają młodzi czasu na zgłaszanie ewentualnych poprawek? Czy na przykład jak tydzień po oddaniu wesela, dzwonią młodzi żeby "wyciąć wójka Ludwika bo za bardzo sie zbetonił", to jak podchodzicie do tej kwestii. Chętnie poczytam opinie doświadczonych kolegów.

środa, 17 sierpnia 2005, 21:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli sa uzasadnione to poprawiam. Materialy (zmontowane) przechowuje dosc dlugo na miniDV i jesli wyszlo cos z mojej winy to oczywiscie poprawiam. Jesli pretensje sa nieuzasadnione -np. "plyta DVD sie zacina" polecam kupno nowego odtwarzacza :] Zazwyczaj skutkuje ;)
Ostatnio zaczalem informowac klientow juz przy podpisaniu umowy, ze po nagraniu materialu na VHS i DVD zadne poprawnki nie wchodza w gre :] Przyjmuja to o dziwo ze zrozumieniem :roll:

środa, 17 sierpnia 2005, 22:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy wyrazenie "o dziwo" nie jest przypadkiem wulgarne? :lol:

środa, 17 sierpnia 2005, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co prawda nie z weselami ale czasem zdaza mi sie ze ktos nie akceptuje otatecznej wersji materialu (niewazne co to tam jest czy film czy reklama czy shit dla Tv) i zasadniczo do momentu przyjecia materialu przez zamawiajacego trzymam material w komputerze.

środa, 17 sierpnia 2005, 22:55
Bywalec
Bywalec

Ja ostatnio miałem dość grymaśną parkę. Wydziwiali z muzyką i w końcu sami sie nie mogli zdecydować. Nagrałem im cały materiał, w dość kiepskiej jakości na kasetę vhs, i oddałem im ją na 2 dni. Wrócili ze spisem i w końcu coś z tego wyszło. Może to jest sposób aby młodzi zatwierdzili najpierw naszą pracę?

środa, 17 sierpnia 2005, 23:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moją zasadą jest ustalić jak najwięcej szczegółów przed weselem (muzyka, forma wstępu, zakończenie itp) i jeszcze nie zdarzyło się żeby ktoś chciał coś zmieniać w gotowym filmie (z zasady nie nagrywam wujka, który się "zbetonił"). Poprawki w godzinach, nazwiskach itp oczywiście się zdarzają i te robię bez gadania, bo to przecież moja wina. Materiał trzymam (na dysku) około 10 dni po odebraniu filmu i informuję młodych, że w tym terminie muszą zgłosić ewentualne uwagi. Jak dotąd takie podejście jest akpcetowane i obie strony są zadowolone.
Pozdrawiam.

czwartek, 18 sierpnia 2005, 09:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Slavid, masz bardzo rozsądne podejście, ja nie daje 10 tylko 2-3 dni na poprawki (zazwyczaj mam duże zaległości i tylko dwa dyski przenaczone na materiał DV). Acha i nie twierdze że z premedytacją nagrywam gości , którzy już mają problem z synchronizacją z rzeczywistością ale jeśli taki pan wejdzie mi w kadr np. na oczepinach lub jest uczestnikiem zabawy, to go po prostu nie wycinam.
Pozdrawiam

czwartek, 18 sierpnia 2005, 10:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na komputerze tez trzymam po kilka dni, ale w zeszlym roku jedna para odezwala sie po 3 miesiacach, ze nazwisko mlodej jest zle napisane - bylo L zamiast Ł. Nie zrobilem tego przez pomylke, po prostu caly czas poslugiwalismy sie nazwiskiem przez L :) Powiedzialem, ze moge poprawic za doplata, zrezygnowali.

czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post reklamacje
po zmontowaniu materiału zazwyczaj zapraszam młodych "na kawę" i siedzimy trochę przy komputerze. Zazwyczaj jest O.K. Wcześniej jednak uprzedzam że raczej poprawki nie wchodzą w grę.
Czy wyobrażacie sobie reżysera który pyta każdego widza osobno "co by tu zmienić?"
Jak jest O.K. to mamy robotę jak nie to idziemy do łopaty.

piątek, 28 kwietnia 2006, 12:39
Stały bywalec
Stały bywalec

TAk jak slavid ustalam przed wszystkie szczegoly ktore moga wplynac na finalny material,
raczej niemam wiekszych problemow jedynie literowki ale to moja wina i bez szemrania wszystko poprawiam za free.
Wszystkie rzeczy ktore moga sie przypomniec mlodym do uzgodnienia.

piątek, 28 kwietnia 2006, 14:24
Bywalec
Bywalec

Ja także staram się ustalać wszystkie szczegóły przed montażem. Chociaż ostatnio miałem sytuacją (opisaną w dziale wpadki) gdy młodym nie spodobało się umieszczenie fragmentu jednego utworu w danym miejscu, chociaż miałem mieć wolną rękę przy doborze utworów (z podanej przez nich listy).

Żeby łatwiej było nanosić poprawki składam film z ok 20-minutowych fragmentów (głównie na sali, bo wcześniejsze wydarzenia dziele tematycznie). Potem nie muszę od nowa montować całości a jedynie dany fragment.

niedziela, 13 sierpnia 2006, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja odkąd używam specjalnego programiku do generowania super dokładnych umów z klientami nie mam problemu z literówkami, nazwiskami, muzyką , efektami, datami i godzinami, itp. Wszystko to jest wyszczególnione dokładnie w umowie, klient czyta co podpisuje.
Banalnie łatwo jest też mi filmować, programik generuje dokładny plan zdjęć całego wesela.

niedziela, 24 września 2006, 19:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja odkąd używam specjalnego programiku do generowania super dokładnych umów z klientami nie mam problemu z literówkami, nazwiskami, muzyką , efektami, datami i godzinami, itp. Wszystko to jest wyszczególnione dokładnie w umowie, klient czyta co podpisuje.
Banalnie łatwo jest też mi filmować, programik generuje dokładny plan zdjęć całego wesela.

Są takie super programy?
To jakiś generator scenariusza:) i umów:), sprawdź może jeszcze generuje liczby w lotto, ja bym sprawdził.
Oczywiście bez urazy :)

niedziela, 24 września 2006, 21:37
Moderator
Moderator

Postu kolegi bogdan1313 nawet nie komentujcie, bo nie ma sensu...
Materiał w postaci zapisanego projektu programu montażowego i nagranych roboczych kasetek trzymam przez dwa tygodnie oznajmiając wcześniej młodych, że dokładnie po takim czasie reklamacji nie uwzględniam. Tak naprawdę, jeśli nie potrzebuję wolnego miejsca na dysku, jest to w kompie przez ten czas. Staram się też, aby to właśnie klienci w pliku tekstowym wypisali wszystkie nazwiska i inne zastosowane w filmie teksty jakie sobie życzą, teksty wklejam kopiując je z tego pliku, więc literówka nie jest moją winą.
Poprawki typu ...źle wyglądam na tym ujęciu, czy ...wujek się teraz wstydzi - nie wchodzą w rachubę.
Pozdrawiam gorąco

niedziela, 24 września 2006, 23:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
>Postu kolegi bogdan1313 nawet nie komentujcie, bo nie ma sensu... <

Czy mógłby kolega napisać co miał na myśli, bo nie zabardzo rozumiem. Poprostu uważam ze podstawa to super precyzyjna umowa. Jaki utwór w jakim miejscu filmu,jaki zastosować efekt-animacje, o ktorej mamy przyjechac i gdzie, nazwiska adresy telefony (jak by nam sie bryka popsuła) ilosc kopi filmu i na jakim nosniku oraz oczywiście kalkulacja ceny (za co klient płaci i czego moze wymagać)no i koniecznie punkt umowy mowiacy o tym ze montaz wg naszej wizji artystycznej bla bla bla.

>To jakiś generator scenariusza:) i umów, sprawdź może jeszcze generuje liczby w lotto, ja bym sprawdził.<

sprawdzilem, lipa lotto nie ma, ale zapodałem na forum programu to moze tam to wstawią, bo oprócz tego "lotto" to program załatwia wszystko w kwestii biurokracji, tylko ta cena ciut z lekka sporowata...

poniedziałek, 25 września 2006, 00:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]