Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 00:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Monitor LCD 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Monitor LCD
Witam,

Dlugo sie zastanawialem gdzie to umiesc pytanko ale w koncu stwierdzilem ze tuta, bo jak tutaj nie Was sie spytac jak wideofilmowcow o monitorek lcd. Interesuej mnei czy ktos pracuje na monitorku lcd do montazu?? jesli tak to na jakim i jaka jest wasza ocena jego w pracy?Interesuje mnie raczej 19'' i bedzie tylko jako monitor do montazu(podglad normalnie w tv)
Czekam na wasze opinie i propozycje konkretnych modeli.:)

sobota, 20 sierpnia 2005, 19:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od niedawna testuję IIYAMĘ H-431s-B3s, jest to "17" ale obszar roboczy ma zbliżony do "19" CRT. Jest OK :D

sobota, 20 sierpnia 2005, 19:11
Stały bywalec
Stały bywalec

no wlasnie ja tez mam na oku iiyame z tymze 19" i amma tutaj dylemacik jeszcze bo jest bardzo duza roznica w cenie miedzy modelem wejsciem analogowyma z wejsciami analog i cyfrow.

sobota, 20 sierpnia 2005, 19:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

zdecydowanie polecam firmę IIYAMA , świetna marka [pracuje na 17''] ale inni mówią to samo: jakość sama w sobie

sobota, 20 sierpnia 2005, 20:10
Bywalec
Bywalec

IIYAMA, 19'', 1500 pln bo ma kropeczkę /normalnie 1900/, ale w takim miejscu że mi nie przeszkadza. nófka sztuka, gwarancja na trzy lata, testuję od kilku dni i ciągle jestem wniebowziętaaa :D

sobota, 20 sierpnia 2005, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja za swoją dałem 1400, 3-letnia gwarancja "door to door", Wejścia analog i DVI oraz "pivot".

Szczegóły techniczne: http://www.iiyama.pl/ :D

niedziela, 21 sierpnia 2005, 08:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od czternastu miesięcy użytkuję z powodzeniem monitor LCD 17" Samsung SyncMaster 173P.
Jeżeli chodzi o geometrię obrazu, stabilizację wymiarów w funkcji jaskrawości to super. Natomiast odzwierciedlenie kolorów?
No cóż. Do pewnych rzeczy trzeba się przyzwyczaić i tak w moim przypadku przyzwyczajam się do koloru czerwonego, który jest troszkę "inny" jak w tradycyjnym kineskopie.
A tak swoją drogą pewnie jeszcze trochę wody upłynie zanim popularny LCD będzie potrafił oddać pełnię barw znanych z kineskopu.

niedziela, 21 sierpnia 2005, 12:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W robocie mam lcd Della- monitor jest naprawdę bardzo przyzwoity. W domu używam 17'' Hyundaia. Generalnie odwzorowanie barw bardzo przyzwoite, niestety, gapa byłem i nie sprawdziłem monitora od razu przy kupnie i mam jednego martwego piksela, który mnie lekko denerwuje. Generalnie praca na lcd mi odpowiada, oczy mam sterane, więc przynajmniej nie nadwyrężam ich. Oczywiście, ideałem byłby lcd Apple, najlepiej duży... Ale jak się nie ma co się lubi...

niedziela, 21 sierpnia 2005, 15:21
Bywalec
Bywalec

Post Monitor LCD.
Witam wszystkich.
Dokładnie 3 tygodnie temu nabyłem mój pierwszy 19'' monitor LCD - jest nim NEC 1970NX. Głównie zastosowanie to www, amatorska obróbka wideo, oglądanie filmów i czasami pogram sobie w UT czy w Quake'a. Jakość obrazu jest dla mnie rewelacyjna, a ostrość - bez porównania z CRT. Po wielogodzinnym siedzeniu przed LCD w ogóle nie czuję zmęczenia oczu. No i 19'' LCD to prawie 21'' CRT! Zawsze chciałem mieć tak wyrazisty obraz! Gorąco polecam!!!

niedziela, 21 sierpnia 2005, 15:55
Stały bywalec
Stały bywalec

witam, dzieki za posty ja tez jestem zwolenikiem iyamy ale nasunal mi sie monitrek 19" SAMSUNG LCD/TV 910MP i co onim sadzicie jest razem z tv oobraz ma super i parametry tez:))) i co najwazniejsze dla mnei moge wniego wejsc sygnalem tv!! czekam an opinie
kamil

wtorek, 23 sierpnia 2005, 13:26
Bywalec
Bywalec

Post Monitor LCD
Cześć. Jest świetna stronka a na niej forum o LCD: http://www.mva.pl Zajrzyj tam, na pewno coś jest o tym monitorku napisane.

Pozdrowienia.

wtorek, 23 sierpnia 2005, 20:33
Nowy
Nowy

Ja wczesniej używałem monitora lg 17 byłem zadowolony do czasu kiedy kupiłem philips 19 cali kupiłem go tanio za 1250 zł. 3 lata gwarancji jak chcesz to mogę Ci załatwić.

piątek, 26 sierpnia 2005, 15:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Kupiłem EIZO L568 17 bo udało się go upchnąć w półkę. Do wideomontażu bardzo dobry, przy nominalnej rozdzielczości nareszcie mogę mieć 4-5 ścieżek video i 3 audio nawet rozwinięte i nic się nie chowa. Generalnie zajmuję się też fotografią, ale na razie nie pracowałem w tym zakresie zbyt dużo, i z ważnymi zdjęciami. Zauważyłem tylko, że świetnie widać w cieniach nawet drobne różnice tonalne, barwy monitora są dobre. Ale gdy pracuję nad zdjęciami to i tak zawsze wrzucam na ekran z dwa zdjęcia, które wcześniej dopracowałem i mam ich dobrze skorygowane odbitki z labu, w którym zawsze robię zdjęcia. Porównanie do znanych zdjęć przynosi zawsze najlepsze rezultaty.

czwartek, 8 września 2005, 18:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mogę spokojnie polecić każdemu Samsunga 910 MP, jak również 710 MP. Oba mają bardzo dobre parametry obrazu, kolory są odwzorowane bradzo poprawnie, świetny kontrast, jasność i kąt widzenia, no i jest to też tuner TV, z pilotem, gamą wejść: composite, s-vhs. Świetnie wygląda na nim obraz z cyfrowego źródła, np. Cyfry+, DVD itp. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

poniedziałek, 12 września 2005, 22:05
Stały bywalec
Stały bywalec

witam no wlasnie sie nad nim zastanawiam zwazywszy na fakt ze moge go miec za 1600zl od przedstawiciela samsunga bez marzy zadnej tylko on ma jedna wade niema wejscia cyfrowego pod monitor:(((

poniedziałek, 12 września 2005, 22:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona