Teraz jest piątek, 21 września 2018, 14:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 scenariusz wesela 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post scenariusz wesela
Witam wszystkich od pond roku zajmuje sie amatorskim kreceniem wesel i przyznam sie szczerze popadam w rutyne gdyz (taki juz moj charakter) wszystko na jedno kopyto sie robi a ze mi sie to podoba to chcialbym wprowadzic cos nowego
Dlatego tez moj glos wtej sprawie czy macie jakies szablony krecenia wesela. Ja zeby nie byc goloslowny podam moj niekoniecznie dobry ale narazie sie przyjmuje
1 U Pana Młodego
2 przejazd do Pani Mlodej
3. do kościoła
4. kościół i msza
5. zabawa nieraz sesja zdjeciow albo plener
6. zakonczenie
Wiem ze to jest schemat i raczej kazdy z Was tak filmuje lecz chodzi nieraz o jakies niuansy np czy dajecie jakies zyczenia od rodziców dla młodych, jakies fajne zakonczenia
(machanie reka juz mi sie znudzilo i jest chyba raczej oklepane), czy krecenie za stołami ma sens ja to robie ale pod warunkiem ze goscie wtedy nie maja podanych gorących dań (mierzwi mnie jak wujek Stach meczy sie z flakami a po brodzie wszystko mu spływa)
Zaraz pewnie sie odezwie kilku forowiczow i powie zeby cos sobie samemu wymyslec a wiec to robie np wymyslilem sobie takie zakonczenie w kwiatach ktore młodzi dostali od gosci oni sa za kwiatami i wtedy cos tam do siebie szeptaja a na koniec sie caluja, chodzi mi po glowie pomysl z szampanem chyba wciele go w zycie na nastepnym weselu.
Sprawa kosciola na sam koniec kiedy juz wszyscy zloza zyczenia standardem jest jak mlodzi wraz ze starszymi ida w kierunku samochodu ja jeszcze w miedzy czasie dodaje sekwencie jak mlodzi stojaq sobie przy kosciele patrza na siebie ja w tym momencie krece ich z dolu i obracam sie wokol nich a na koniec oczywiscie caluja sie,.Efekt tego jest bardzo fajny bo widac młodych oraz gorna czesc koscioła. Wiec jak sami widzicie nie czekam na gotowce lecz cos tam sobie wymyslam aby ta moja praca byla i dla mnie zabawa.
Jesli nie obawiacie sie niczego to piszcie jak wy niektore sprawy rozwiazujeci, tutaj jestem bez pomyslu jak chodzi o samo slubowanie narazie krece tak jak leci kiedys na forum ktos pisal ze w tym momencie daje przebitke twarzy rodzicow, nie wiem co mial na mysli lecz jak ktos by wiedzial jak to robic to z mila przyjemnoscia poczytam
Pozdrawiam wszystkich weselnych filmowcow i czekam na ozywiona dyskusje

piątek, 26 sierpnia 2005, 10:33
Nowy
Nowy

Ostatnio edytowano piątek, 16 marca 2012, 20:12 przez rafcios, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 27 sierpnia 2005, 13:00
Stały bywalec
Stały bywalec

No coz myslalem ze dyskusja troche rozgorzeje ale widze ze kazdy woli poczytac jak to robia inni ale samemu nic nie powie bo sie boi konkurencji ze podpatrzy i bedzie to robila jak on. Ale przeciez chyba zaden to sekret bo na kasetach i tak widac i tak widac. Wiec coz temat chyba umrze smiercia naturalna a kiedys ktos pisal ze forum jest po to aby sie wymieniac doswiadczeniami i problemami jak widac sa jednak tematy tabu ktorych lepiej nie ruszac bo smierdzi

czwartek, 1 września 2005, 08:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem czemu się tak dziwisz. Niektórzy z kolegów przez wiele lat dochodzili do pewnego stałego "kręgosłupa" swoich filmów tak, aby różnił się on od podobnych realizacji konkurencji. Generalnie nic nowego też nie napiszę bo zasady tworzenia przyzwoitego reportażu są stałe.
Staram sie nagrywać dużo ujęć, w miarę mozliwości krótkich, z wielu miejsc i w różnych planach. Jako przbitki przykrywające np; najazd zoomu daję dekoracje kościoła (różne ujęcia ołtarza, obrączek, obrazów itp) lub na sali - dekorację sali (wiejski stół, dekorację za parą młodych itp). Wykorzystuję również jako wstawki (lub nagrywam je specjalnie) fragmenty klipów, które nie zmieściły się z różnych powodów w oddawanym filmie. Robię zakończenie w formie retrospekcji z całości imprezy. Nie używam animacji - za to troche filtrów. Nie wiem czy Ci to pomoże ale życzę powodzenia!
Nie gniewaj się ale ta "reżyserka" z całowaniem i machaniem do kamery to już zamierzchła przeszłość. Raczej znajdź ciekawsze rozwiązanie.
Pozdrawiam.

czwartek, 1 września 2005, 10:17
Stały bywalec
Stały bywalec

Brawo Slavid jeden ktory nie bal sie napisac cos na ten temat jak chodzi o to machanie to rzeczywiscie tu przyznam Ci racje jest to tzw "rezyserka" i wcale nie jestem z niej dumny wlasnie dlatego napisalem ten post aby dowiedziec sie co inni robia, a z drugiej strony to "całowanie "bardzo podoba sie mlodym
Piszesz ze starzy wyjadacze dopracowali sie "jakiegos sztywnego kregoslupa" i teraz nie chca podzielic sie z tym. Racja ale jak pisalem wczesniej przeciez zaden problem dla konkurencji zdobyc kasete z ich nagraniem i zobaczyc co oni tam tworza.
Niby czolowki weselne powinny tez byc tabu a np. Grasshoper wcale sie tam nie bal i pokazal swoje na swojej stronie. Ja przeciez nie chcialem dowiadywac sie jak to robia od strony techniczne bo to juz rzeczywiscie jaka tam tajemnica i kazdy na nia pracowal ale tylko sposoby scenariusza
Pozdrawiam wszystkich fachowcow skrywajacych sie

czwartek, 1 września 2005, 13:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Po pierwsze:nie używaj słowa scenariusz lub reżyseria,bo to przerost formy nad treścią
Po drugie:Można zacząć już od poniedziałku przed weselem,jak młoda spożywa śniadanie,jak się załatwia w kibelku jak zmienia stringi itd.
Po trzecie:NIE UDZIWNIAĆ NA SIŁĘ.Jest takie powiedzenie,że z pi..y kulki nie zrobisz.Mniej tych kolorowych jarmarków,a wyjdzie Ci na zdrowie.

czwartek, 1 września 2005, 13:46
Bywalec
Bywalec

Był taki temat Usługi wideo, tam było sporo o tych "scenariuszach" i o tych innych weselach. Byli tacy którzy pisali ze każde wesele robią inaczej. Były przykłady z podziałem na ujęcia , nawet z czasem poszczególnych sekwencji.Wystarczy poszukać .

czwartek, 1 września 2005, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie chodzi mi oto żeby nic nikomu nie podpowiedzieć, bo jak słusznie napisałeś wiele można zobaczyć i opadają wszelkie zasłony. Zostaje tylko pytanie czy ja tak potrafię i ile się trzeba przy tym narobić oraz czy spodoba się to moim klientom no i na koniec czy to się będzie opłacać. Mam na myśli raczej swój własny sposób na film realizowany pod konkretną parę. Jedni chcą aby osoba filmująca zwróciła uwagę na jedne rzeczy, które dla drugiej pary są mniej istotne. Ten "szkielet" jest potrzebny żeby wokół niego "opleść" film tak aby młodzi byli zadowoleni. Wbrew pozorom nie jest też taki sztywny jak Ty to odebrałeś. Nikt chyba Ci nie opisze konkretnych rozwiązań, podejścia do odpowiednich ujęć bo to wynika niejako samo z przebiegu uroczystości i tych właśnie nawyków, które przez lata się zdobywa. Ale zanim wypracujesz sobie swoje sposby na ślubny reportaż na pewno dobrze jest pooglądać inne realizacje, rozmawiać z kolegami z branży i co najważniejsze MYŚLEĆ i to także w czasie filmowania (a nie oglądać się za ładnymi laskami)!
Pozdrowienia.

czwartek, 1 września 2005, 14:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli chodzi o czolowki Grasshoper to zapewniam ze nie wiele osoba zajmojacych sie nagrywaniem wesel potrafi tak zrobic czolowke :] raczej wychodza im marne gnioty i 99 % to animacje komercyjne :]
pozdrawiam
thorg

czwartek, 1 września 2005, 14:53
Bywalec
Bywalec

Poczytaj to http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... &start=375 i wcześniejsze wypowiedzi.

czwartek, 1 września 2005, 18:17
Nowy
Nowy

Post Re: scenariusz wesela
bardzo ładne...

EDYCJA
Reszta to była reklama.
kotin

czwartek, 19 marca 2015, 15:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]