Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 12:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Początek... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Początek...
Witam . Mam 17 lat , ucze się w liceum a po nim mam zamiar iść do jakiejś filmówki . Moim marzeniem jest wideofilmowanie różnych imprez 8) ( bo myśle że ten fach jest dość "lekki". ) .Mam do was kilka pytań .
1. Ile trzeba mieć kasy żeby rozkręcić interes z wideofilmowaniem ( koszt już jakiejś dobrej kamery nadającej sie na filmowanie wesel itp. , koszt progrmów , jakiejś reklamy , całego osprzętu.
2. Czy gdy się zarejestruje jako firma dostanę na początek jakieś zniżki z podatku czy dofinansowania ?? ( unia mogła by nam też pomuc )
3. Czy wogóle inwestycja w filmowanie jest opłacalna aby spokojnie utrzymać rodzinę i mieć na drobne wydatki ?
4. Jakie rady dalibyścei mi jako początkującemu filmowcowi :]
Pozdrawiam wszytkich odpowiadającym na moje pytania. :wink:

niedziela, 28 sierpnia 2005, 21:11
Nowy
Nowy

Ostatnio edytowano piątek, 16 marca 2012, 20:11 przez rafcios, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 11:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Widzę że starsi koledzy nie wypowiadają się, wcalę sie nie dziwię...
Po pierwsze primo, jeśli uważasz że to lekki fach, to wydaje mi się , że się lekko mylisz, ale zrozumiesz mnie jak zaczną sie odzywać Twoje kręgi lędźwiowe i na urlopy, wakacje zaczniesz jeździć w listopadzie, pod warunkiem , że nie będziesz miał zaległości. Nie chcę abyś myślał , że Cię zniechęcam.
Po drugie primo ultimo, szkoła filmowa faktycznie do tego niepotrzebna, jeśli chodzi o stacje montażową, no na początek wystarczy dobrze skonfigurowany i wydajny zestaw PC plus oprogramowanie - minimalny koszt to ok 10000 zyli (w wersji "econo"), chociaż nie jestem na bieżąco z cenami softu do NLE z wyjątkiem firmy ADOBE, więc sorki jeśli się mylę.
Wybór kamery to temat rzeka, przejrzyj więc forum, myślę że sam wyciągniesz wnioski co dla Ciebie najlepsze.
Ulgi dla zaczynających własną działalność są, można się także starać o dofinansowanie z funduszy UE na rozkręcenie działalności ale słyszałem , że formalności i biurokracji przy tym tyle , że się odechciewa, ale czemu nie spróbować...
O szczegółach może napiszę Ci któryś z kolegów z Forum, bo mi brak szczegółowej wiedzy w tym temacie.
Kończę te "wypociny". życząc powodzenia i wytrwałości

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 12:35
Nowy
Nowy

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do szkoły to nieżałuj pieniędzy tam uczą wielu dobrych nawyków
filmowych, kręciłem właśnie ostatnio ślub z kolegą z pracy który skończył 2 letnią szkółkę w WFD iF Szkoła filmu i telewizji, i naprawdę miałem olbrzymi komfort ponieważ on kręcił wszystko przy ołtarzu, młodzi ,ksiądz, robiąc długie stabilne ujęcia, a ja kręciłem wszystko czego moja dusza zapragnęła, i choć osobiście nakręciłem sporo różnych matriałów nie wliczając w to wesel to naprawdę miło było popatrzeć na
spokój z jakim pracował. Co prawda wydatek to spory ale warto ja niestety okres edukacji mam dawno za sobą ale myślałem o synu aby skończył tę szkołę, choć wbrew pozorom nie tak łatwo ją skończyć, ale to inny temat

wtorek, 30 sierpnia 2005, 00:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]