Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 08:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ciekawy artykul 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ciekawy artykul
Polecam dobry artykul dla poczatkujacych oraz zawodowych filmowcow weselnych

http://www.mojewesele.com/informator/?p=OTswO3BsOzEzMDsxMTU=

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 00:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Cóź, nigdy przesada w efekciarstwie nie jest rozsądna, ale z drugiej strony surowy materiał filmowy to nie produkt, który dziś ktokolwiek kupi. Trochę podobnie jest z ubiorem, makijażem i biżuterią. Niesmak budzi nadmiar tanich ozdób, wysmarowana twarz kosmetykami i jaskrawe kolory jak na dyskotece w wiejskiej remizie. Jednakże ascetyczny ubiór bez najmniejszej ozdoby, to też nieciekawa opcja.

piątek, 2 września 2005, 00:51
Bywalec
Bywalec

Post Moim zdaniem LIPA :( - dobre ale spóźnione
Żenujące, przecież autor nie odkrywa tu Ameryki, to normalne że filmowcy weselni nie pracują na kamerach za 100 tys zł. Z całej treści tego artukułu bije jakieś rozżalenie - odniosłem wrażenie, że pisał go kamerzysta filmujący analogowo w desperacji i złości że spadła mu ilość zamówień z powodu cyfrowej konkurencji. Nic nowego nie napisano, 5 lat temu byłby to ciekawy tekst ale teraz jest już odgrzewany i nudny. Zdanie autora na temat efektów itp. jest przestarzałe jak mały fiat - no ale jak sam wspomniał opisuje on swoje doświadczenia dotyczące wesela sprzed 10lat. Czytałem już mnóstwo publikacji na ten temat - warto się zastanowić czy jest sens jeszcze na ten temat pisać.

piątek, 2 września 2005, 08:45
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post ciekawy artykuł
hmm, artykuł może denerwować "Fachofffców" z dużą kasą ale z pustką w głowie. Myślę że nie wszyscy zrozumieli intencje autora. Chodzi o to że film jakikolwiek powstaje w głowie a kamera jest tylko narzędziem. Ktoś się śmiał że nie chciałby mieć filmu z cyfrówki 1megapix, a jaką rozdzielczość ma system PAL w naszych telewizorach? 720x576 czyli 414720px!!! Jak kamera ma pewien zapas px nie zaszkodzi ale nie dajmy się zwariować. Przecież i tak tego nie wykorzystamy. Producenci się prześcigają w rozdzielczościach i "bajerach" tylko po to żeby nie zostać w tyle. Miałem niedawno klienta który pytał o DOLBY 5,1 Proszę bardzo, rozstawiam mikrofony, podłączam się do miksera od zespołu i nagrywam wszystko osobno a potem montaż jak w fabularnym filmie, cena? ok. 30000zł tak po chrześcijańsku. Ale ludzi to podnieca. Widzieliście jak robią zdjęcia cyfrówkami? na wyciągniętej ręce żeby każdy widział LCD a najlepiej jak jest ciemno, a przecież można robić przy oku w końcy głowa to darmowy statyw. Wracając do kamer analog czy cyfra to tylkosposób zapisu i tak wszystko zależy od matrycy {nie tylko rozdzielczośći}
Kiedyś było takie powiedzenie wśród fotografów po wyjęciu filmu z aparatu: teraz to już tylko można spieprzyć. uważam że w erze cyfry jest to samo można z VX 2100 zrobić to co z analoga i z jednoprzetwornikowej wyciągnąć maxa.
Podziwiam tych co filmują po ciemku, bez przesady panowie filmofffcy!

piątek, 5 maja 2006, 15:42
Stały bywalec
Stały bywalec

http://www.informator-weselny.pl/poradn ... owanie.htm

piątek, 5 maja 2006, 19:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post ciekawy artykuł
jeszcze jedno do filmujących po ciemku, rozdzielczość, szumy, piksele, konwersja coś na coś, a czy wiecie co to jest głębia ostrości? i od czego zależy? jak jest ciemno wtedy przysłona jest otwarta na maxa, głębia mała, dodatkowo tylko obiektywy z najwyższej półki rysują ostro przy pełnym otworze przysłony, tak że spada również rozdzielczość optyki. Zauważyłem też że ci co mają kamerki droższe za ok. 10000zł boją się o nie i zawsze filmują z boku bez żadnych ciekawych ujęć. Kilkanaście lat temu miałem panasonica 3000, wiecie ile razy ona "dostała w łeb"? ale nic to jak mawiał Wołodyjowski ważne że były ciekawe ujęcia. Teraz mam sony HDR-HC1, taką małą i tylko dlatego że trudno ją "trafić" przez gości a jeśli chodzi o stabilność to i i tak żadna nie dorówna kamerze naramiennej. I wisi mi że ktoś mający np VX-a będzie patrzył na mnie jak na amatora. Żałosne są te stronki internetowe gdzie jest podstrona "sprzęt", a filmik typu "spacerek po parku", ma wrażenie że te kamery najczęściej się po prostu marnują.
Taki mi przyszło do głowy: nie ważne jaki masz samochód, pokaż lepiej jak potrafisz biegać. To tak do piratów drogowych.

sobota, 6 maja 2006, 08:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: ciekawy artykuł
anaś napisał(a):
tak że spada również rozdzielczość optyki.
że co???
Cytuj:
Taki mi przyszło do głowy: nie ważne jaki masz samochód, pokaż lepiej jak potrafisz biegać.
a co ma piernik...

Ostatnio edytowano sobota, 6 maja 2006, 16:22 przez -Damian-, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 6 maja 2006, 14:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post ciekawy artukuł
może za bardzo odjechane skojarzenie fakt, może inaczej:
co jest ważniejsze w filmie technika i bajery np. matrix i inne tego typu"superprodukcje" czy atmosfera i dramaturgia tak żeby widz się nie nudził. I jeszcze porównanie; młodzi stoją jak ich Pan Bóg stworzył na badziewnym tle typu stodoła, pałki wodne, czy zdjęcie z przemyślaną grą świateł i tym czymś na twarzy uchwyconym w ułamku sekundy może tylko ten jedyny raz na neutralnym tle w końcu kto jest ważniejszy. Kiedyś młodzi przyszli ślub zamówić i pytanie brzmiało: jakie pan ma tła? odpowiedziałem że nie maluję tutaj teł tylko robię zdjęcia. Teraz mnie denerwuje jak ktoś pyta jakie robię przejścia i jaką kamerą filmuję jakie mam efekty i animacje , nie rozmawiam z nimi jałowo tylko daję płytkę i zazwyczaj wracają i zamawiają.
Bez obrazy, robisz animacje weselne, mażna czegoś takiego użyć ale niech to nie jest tandetne, może i ja kiedyś się do Ciebie zwrócę ale pozwolisz że złoże konkretne zamówienie. Mam wrażenie że teraz kręci się filmy żeby pokazać możliwości programów komputerowych a powinno być odwrotnie.
Jeszcze raz przepraszam jak kogoś uraziłem, może myślę inaczej o weselnych "produkcjach" każdy ma swój gust byle tylko nie wypaczony.

[ Dodano: Sob Maj 06, 2006 6:59 pm ]
I jeszcze jedno: po co wstawiać bajery typu "toast, oczepiny, poprawiny: itp
Film opiera się na skojarzeniach - pokaż widzowi odpowiedni obraz a on od razu będzie wiedział co się akurat ma wydarzyć, czy jest "czadowo" czy nudno, czy to jest pierwszy dzień czy poprawiny, jest dużo sytuacji i przedmiotów które wystarczy tylko zauważyć i odpowiednio zastosować ale to już jest sztuka nie każdy to umie jak również nie każdy widz potrafi to odpowiednio odebrać. To ma być wprawdzie dokument ale warto czasami dać coś z siebie, nie jestem reżyserem na weselu i nigdy nie ustawiam ludzi i sytuacji lecz szukam zawsze tzw. perełek do filmowania a jest tego naprawdę dużo.
Nie wystarczy pokazać, trzeba to ODPOWIEDNIO pokazać.

sobota, 6 maja 2006, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co jest ważniejsze w filmie technika i bajery np. matrix i inne tego typu"superprodukcje" czy atmosfera i dramaturgia tak żeby widz się nie nudził.
Ja uwielbiam matrixa i nigdy sie na nim nie nudze, a widziałem go już kilka razy :D
Cytuj:
Bez obrazy, robisz animacje weselne, mażna czegoś takiego użyć ale niech to nie jest tandetne, może i ja kiedyś się do Ciebie zwrócę ale pozwolisz że złoże konkretne zamówienie.
To było bezpośredno do mnie, czy tak ogólnie :?:

sobota, 6 maja 2006, 16:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post ciekawy artykuł
ogólnie

sobota, 6 maja 2006, 16:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

....jeszcze jedno do filmujących po ciemku, rozdzielczość, szumy, piksele, konwersja coś na coś, a czy wiecie co to jest głębia ostrości? i od czego zależy? jak jest ciemno wtedy przysłona jest otwarta na maxa, głębia mała, dodatkowo tylko obiektywy z najwyższej półki rysują ostro przy pełnym otworze przysłony, tak że spada również rozdzielczość optyki....

Oj... Panie :) to coś nowego... przynajmniej jak dla mnie :) he he
A czy kolega wie czym najbardziej film przez duże F odróżnia się od filmu przez małe ???
Z drugiej strony ... czy obiektyw w stereńkiej XL1 to dolna czy górna półka ???

niedziela, 7 maja 2006, 01:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 7 maja 2006, 08:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post ciekawy artykuł
Szkoda czasu dalej pisać, róbmy swoje. Niestety gorsze wypiera lepsze, już Kopernik to zauważył (gorszy pieniądz wypiera lepszy) LICZY SIĘ TYLKO TANIOŚĆ NIESTETY.
Nie zapominajcie tylko o tłustych gołębiach przy toaście, Pozdrawiam.

niedziela, 7 maja 2006, 11:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

...Dolna Smile Canon ma szkla tragiczne....

No to w takim razie uświadomcie mnie co za powiedzmy 6-7K złotych (tyle mniej wiecej jest warta na dziś XL1) ma lepsze szkło od Canona ??? Zaznaczam SZKŁO :)

niedziela, 7 maja 2006, 12:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dowolny Panas ze szklem Dicomar :) Za 7K mozesz tez kupic Arri ST z Rodenstockami albo Zeissami.

niedziela, 7 maja 2006, 14:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona