Teraz jest sobota, 22 września 2018, 11:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Czy tkwi we mnie jakis mały talencik ? ;) Móje nowe hobby? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Czy tkwi we mnie jakis mały talencik ? ;) Móje nowe hobby?
Pytania dla wybitnych z tego forum

Witam wszystkich bardzo serdecznie :D Od narodzin mojego synka zaczełem interesowac się foto i video (pamiatkowe filmy i zdiecia). Zrobiłem mnustwo zdjęć zmontowałem filmiki o moim synku i po przez rodzine ich znajomych i ich innych znajomych moje prace zostały zauważone. Po niedługiom czasie dostałem propozycje współpracy z pewna firma "videofilmowanie" jako fotograf. Pomimo branży foto chwytałem od czasu do czasu za kamere stosując moje ujecia oraz zachęcałem mojego pracodwace do wiekszych zmian proponujac mu moje pomysły co do realizacji materiałów. Pomysły wypaliły i kolega ma dużo więcej ofert juz na przysżły sezon. Chociaz to i tak nie jest tak jak bym chciał... Pomimo tego klienci sa bardzo zadowoleni. Nasza wspołpraca narazie ukł se dobrze chociaż ja wciąż narzekam na mało profesjonalny sprzęt. Ostatnio dostałem propozycje zrobienia filmu reklamowego dla firmy która produkuje okna i drzwi. I tak sie zastanowiłem ponaglany zewnetrznymi poradami rodziny i znajomych żeby uruchomić swój własny interesik z tym że na zupełnie innym terenie (nie zdradze na jakim z wiadomych powodów) I teraz najważniejsze pytanie do starszyzny na tym forum uzywam 2 programów do montarzu uleada i AP prosze powiedzcie mi który program używaja profesjonaliści tak żebym móg oklepac jeden najbardziej uniwersalny i najbatrdziej profesjonalny program videomontarystów. Co do kamer to chce kupic dwie to mam na oku sony vx2100 (chociaz mysle o lepszych modelach ale niestety nie starczy mi chyba $$)aparat tez mam upatrzony co najwazniejksze kaske równierz mam. Następne ważne pytanie gdybyscie mieli teraz zaczynac w tej branzy zdecydowalibyście się inwestując w sprzet podejmujac ryzyko?? Jezeli chodzi o uleada to powiem wam ze całkiem niezły film z niego wyciagłem. ale chciałbym nauczyc sie wiecej i miec wieksze zasoby. Jak wiadomo najwieksze zasoby musze miec w glowie ale o to sie bede staral. Bardzo prosze o najbardziej obszerne porady. czego uzywacie co proponujecie i czy wogóle sie starać!!??!!

Reansumując
- ryzykować i podjąc sie tego wyzwania
- jakie oprogramowania zastosowac żebym nie wstydził się przy moich następnych postach

Chciałbym aby najwięksi mędrcy tego forum wypowiedzieli sie na ten temat, żeby obnazyli swoje firmy przedstawiajac co posiadają co jest potrzebne... żeby takim jak ja wybic z głowy chec założenia konkurencyjnej firmy :lol: :lol: :lol:
ps: tak w skrócie potrzebuje wypowiedzi na obszerny temat videofilmowania.
dzieki Pozdrawiam
Sory za taki długi post

wtorek, 20 września 2005, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to bardzo roznie interpretowane pojecie :)

najpewniej zaden z wymienionych nie jest :)
ale do montazu wesel wystarczy kazdy z nich, montuja jeszcze ludzie na ediusie jak i na avidzie
wszystko zalezy od osobistych preferencji a potestowac przeciez mozna samemu, wystarczy sciagnac wersje trial, nawet ediusa takowa wersja jest juz dostepna

wtorek, 20 września 2005, 14:17
Bywalec
Bywalec

co to znaczy "profesjonalny" program ?
to bardzo roznie interpretowane pojecie

Chodzi mi o wieksza tendencje wsrod uzytkowników zapewne tworza sie obozy posiadaczy roznych programow ja osobiscie kieruje sie ku ulead VS poniewaz AP jeszcze dokladnie nie poznałem dlatego pytam czy AP jest lepszy od uleada. chciałbym dowiedziec sie jaka jest tendencja uzywania tych programów wsrod mechesów montarzu na tym forum[/quote]

wtorek, 20 września 2005, 17:32
Moderator
Moderator

lepiej poczytaj forum zamiast wywoływać kolejną wojnę pomiędzy tymi obozami ;)
ja np. używam premiere i to w starej wersji 6 + boris i co z tego wynika możesz zobaczyć na mojej stronce. nie o soft tu chodzi a o umiejętności. zarówno zwolennicy uleada jak i adobe mają swoje racje, a prawda jest taka, że oba są porównywalne... i nie ma o co się spierać. sprawdż ediusa - wielu go sobie chwali - ja nie polecam. poszperaj, poczytaj, sprawdź na własnej skórze.

pozdrawiam

wtorek, 20 września 2005, 18:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

porownujac ulead video studio z ap udowadniasz ze jeszcze malo testowales programy :)
jesli juz porownywac cos z uleada to ulead media studio pro

wtorek, 20 września 2005, 18:56
Bywalec
Bywalec

Post Nie powiedziałem że mam w tym doswiadczenie....
Cytuj:
porownujac ulead video studio z ap udowadniasz ze jeszcze malo testowales programy

Nie powiedziałem że mam w tym doswiadczenie.... Chciałem zaznaczyc że wydaje mi się że mam do tego smykałkę jeżeli chodzi o poruwnywanie tych dwoch programów tio napisałem że uleada video studio poznałem dość dobrze a AP dopiero co polizałem nie znam tego programu jeszcze chciałem

Cytuj:
lepiej poczytaj forum zamiast wywoływać kolejną wojnę pomiędzy tymi obozami

Jasne i czytałem tylko chciałem sprawdzić tendencję uzytkowalności różnych producentów przez profesjonalistów takich jak wy! :D
Nie chodzi mi o to żeby w tym poscie powstała batalia za i przeciw tylko kto co używa.

JESZCZE nikt nie odpowiedział mi na to pytanie.
Następne ważne pytanie gdybyscie mieli teraz zaczynac w tej branzy zdecydowalibyście się inwestując w sprzet podejmujac ryzyko?? zaczynając od zera beż żadnych rekomendacji bez żadnych gratifikacji sami musielibyście wyciągnąć firme i znaleść klientów ??

środa, 21 września 2005, 10:38
Bywalec
Bywalec

GrassHoppeR odwiedziłem juz twoją stronkę dawno temu ostatnio także tam byłem i chciałbym cię zapytać o napisy masz jeden taki prolog do wesela, wyświetlane sa napisy i chodzi mi o poprzedzajacą linię podkreslajacą napis (podobało mi się) zapewne wkońcu znalazł bym sposób na te wpadające białe linie ale Kto pyta nie błądzi :wink:

środa, 21 września 2005, 10:47
Bywalec
Bywalec

nie o soft tu chodzi a o umiejętności.

Zgadzam się w zupełności. Podali Ci przykłady najczęściej używanych programów i sam powinieneś je sprawdzić i wybrać najlepszy dla swoich potrzeb.
Najważniejszego i tak nie robi program tylko TY -co zauważył GrassHoppeR. Podstawą są Twoje pomysły i umiętności ( I "SMAK" ) :)
Pozdro Chłopakiii

Jeszcze jedno - robiłem kiedyś efekty do -vocalu (piosenki)! Użyłem tak prymitywnego programu, że chłopaki wykonujący (piosenkę) byli w szoku, że zrobiłem to właśnie na nim ( a był super efekt )
Czasem dobrze znać walory innych programów :)))))))

środa, 21 września 2005, 11:22
Moderator
Moderator

chodzi mi o poprzedzajacą linię podkreslajacą napis

nie ma na co wpadać, rusz kreską i gotowe!

środa, 21 września 2005, 13:25
Bywalec
Bywalec

nie ma na co wpadać, rusz kreską i gotowe!

no tak :lol:

przegladalem pewną stronkę o staszku mąderku http://www.stars-in-black.pl z tego co czytałem o nim to ten człowiek sam zrobnił efekty do filmu, programem 3dmax w adobe nakładał maski a w ulead media edycja. Sam takze dogrywał dziweki zobaczcie sobie.

Wczoraj szwagier poprosil mnie żebym mu listopadzie zrobił film z wesela Juz mam plany zrobie go od poczatku do konca wg swoich pomysłów Wiem jedno w efekcie koncowym i tak nie bede zadowolony jak mi sie uda to przedstawie wam ta pracę.

środa, 21 września 2005, 14:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bardzo się cieszę, że masz tyle zapału i wprost rwiesz sie do pracy! Oby wystarczyło Ci go na bardzo długo!
Dzisiaj rozpoczynając działalność videofilmowca musisz liczyć się z niemałymi nakładami. Dobra kamera, komputer, oświetlenie, programy do różnych celów (tu jest łatwiej bo są triale), odpowiednia reklama itp.
To, że wierzysz w swoje umiejętności to bardzo dobrze, ale wielu rzeczy trzeba się nauczyć żeby można było powiedzieć, że jesteś fachowcem (choćby poprawnej pisowni:)!
Nie chcę Cię jednak zniechęcać jeżeli masz tak dużo chęci to startuj! Niestety opłacalność tego biznesu nie jest zbyt wysoka i robiąc wszelkie przymiarki raczej "trzymaj się ziemi" i nie zkładaj, że klienci rzucą się na Ciebie i braknie Ci wolnych terminów. Poza tym na samych weselach nie dorobisz się ani szybko ani dużo. Trzebaby poszerzyć ofertę i szukać innych zleceń, a to wymaga czasem nie tylko większych umiejętności ale także lepszego sprzętu.
Mimo to powodzenia!!!

środa, 21 września 2005, 15:23
Moderator
Moderator

Co do kamer to chce kupic dwie to mam na oku sony vx2100 (chociaz mysle o lepszych modelach ale niestety nie starczy mi chyba $$)

koledzy wideofilmowcy, wszyscy rzucają się na vx2100, która ma niejako miano standardu... jednak co powiecie koledzy na temat gs400? oceniając ją i porównując do vx2100 skłaniam się zdecydowanie ku panasiowi... czy to tylko moda na tą sony, czy obciach z panasiem, czy macie jakieś poważne argumenty? ja na początek koledze poradziłbym 2x gs400, tanio i dobrze. można zakupić wtedy osprzęt w postaci lamp itp, który przyda się do każdej innej kamery. co o tym sądzicie? ale serio i bez uprzedzeń proszę.

pozdrawiam

środa, 21 września 2005, 16:32
Bywalec
Bywalec

czy to tylko moda na tą sony, czy obciach z panasiem, czy macie jakieś poważne argumenty?

Byc może to głupi argument, ale Sony wyglada profesjonalniej co jest wazne w spostrzeganiu przez klienta jakimi "narzedziami pracujesz"
Wolałbym wydac prawie o połowe mniej kasy mysle że to jest dobry pomysł z tym panasem rozważałem to ale tak jak mówię dla mnie liczy sie równierz a nawet przedewszystkim prezentacja.
Tak apropo do prezentowania moich demówek chce kupic telewizor 52 calowy projekcyjny bo sa w miare tanie + dobre naglosnienie z centralnie ulozona sofa przed telewiorkiem. Jak mowi stara zasada marketingu jak zapakujesz tak sprzedaz. Dobre pierwsze wrazenie pomaga w dalszych negocjaiach. (mam dosiwadczenie w tym temacie)

środa, 21 września 2005, 17:06
Moderator
Moderator

do prezentowania moich demówek chce kupic telewizor 52 calowy projekcyjny bo sa w miare tanie + dobre naglosnienie z centralnie ulozona sofa przed telewiorkiem.

nie radzę... po pierwsze do oglądania takiego obrazu to byś musiał wyjechać z sofą ładnych kilka metrów od ekranu... po drugie jakość nie byłaby powalająca, a na pewno demaskowałaby niedoskonałości obrazu cyfrowego. poza tym do dobrego nagłośnienia musisz mieć dobre źródło dzwięku. musiałbyś ciągać dźwiękowca z datem i mikrofonami ;)
jednym słowem - nie przesadź z jakością i wielkością sprzętu bo może się to obrócić przeciwko tobie... polecam porządny telewizor crt 28'' (3:4) z porządnym dźwiękiem, miłe wnętrze, pachnącą kawę, uśmiech i porządny materiał do pokazania. to coś trochę innego, niż zwykły marketing...

pozdro

środa, 21 września 2005, 19:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony VX 2100 na pewno lepiej sobie radzi w trudnych warunkach oświetleniowych, a z takimi filmując wesela pewnie spotkasz się nie raz. Owszem można dodac więcej światła i filmowć GS 400 ale goście na pewno nie będą zadowoleni, a stosowanie ekranów rozpraszających to nowa inwestycja i nie zawsze jest gdzie to rozłożyć.
Co do prezentacji to posłuchaj rady Grassa - to jest sprawdzona metoda.
A tak w ogóle to pachnie mi tu kolejną prowokacją (albo ja już jestem zbyt podejrzliwy!).

czwartek, 22 września 2005, 13:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]