Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 21:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Ile to by kosztowalo... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ile to by kosztowalo...
Witam serdecznie.

Mam do was pewne pytanie. Ile kosztowala by u was taka usługa...

Współpracuje od kilku miesięcy z pewnym filmowcem z okolicy. Jest już starszym panem a swoją przygodę z fimowanem zaczynał ponad 20 lat temu. Filmuje wprost genialnie. Jeżeli mam powiedzieć żargonem to poprostu reprezentuje dobrą oldscholową szkołę filmowania. Filmuje canonem xl1s czasami canonem xl1. Ale do rzeczy... Ponieważ gościu jest starszy to nie zajmuje się obróbką filmów na kompie jednak pojawialy sie u niego coraz częstsze prośby o film na płytach więc uderzyl do mnie. Ja sie zgodzilem. Czołówki robie w premierze. resztę w ulead media studio. Praca nad projektem polega głównie na zrobieniu czołówki, podlożeniu dzwięku i kilku efektów przejść, jakieś tam napisy typu tort weselny itp itd. do tego authoring na DVD. 2 plyty z ruchomym menu (zarówno tlo jak i ikonki do wyboru scen). Dostaje od niego kasety i plyty pudelka, wszystko. placi mi praktycznie tylko za usluge. Ja za to dostaje 80 zł. Pewnie mnie teraz wyśmiejecie ale dodatkowe korzyści to np to że pożycza mi kamere na jakieś szkolne uroczystości, halogeny itd. (kamerka co prawda kiepska bo jakiś tam samsung ale jednak) obiecal takze ze pozyczy mi canona xl1 na wesele mojej kuzynki. Powiedzcie mi teraz ile takie coś kosztowalo by u was zakladając ze jest to stala współpraca
w ciągu roku, myśle średnio 2 wesela na miesiąc.

środa, 21 września 2005, 20:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Wszystko zależy od tego jak bardzo zaawansowana jest twoja robota - ile czasu trwa czołówka, czy jest to tylko bardzo prosta forma czy dodajesz jakieś fajerwerki. Poza tym region kraju też ma wpływ, a także to ile facet bierze za swoją usługę. Pierwsze wrażenie jest takie, że pieniądze, które otrzymujesz są raczej małe. Ale jeżeli gość robi zlecenia za np. 500 zł, to nie oczekuj więcej. Jeżeli kasuje 3 razy tyle, to jesteś kiepsko opłacany.

środa, 21 września 2005, 20:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]