Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Magnetowid JVC SR-VS30E opinia 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Magnetowid JVC SR-VS30E opinia
Witam. Jestem zainteresowany zakupem magnetowidu JVC SR-VS30E. Czy któryś z szanownych forumowiczów może podzielić się swoją opinią na jego temat. Z góry dziekuję.

środa, 19 października 2005, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Użytkuję ten model od blisko trzech lat. Sprawuje się bez zarzutu. Można dowolnie transkodować syganał w obie strony i np; nagrywać z kieszeni analogowej poprzez złącze cyfrowe zarówno na twardy dysk jak i z komputera na kasetę co zapewnia najwyższą możliwą do uzyskania jakość połączenia. Obraz i dźwięk z kieszeni cyfrowej bez zarzutu (wiadomo), z kieszeni analogowej zdecydowanie lepsza od wielu różnych modeli magnetowidów SVHS (sprawdzałem "organoleptycznie"). W moim przypadku wymagał "dostrojenia" do odtwarzania kaset nagranych przez moją VX 2000 bo na poczatku odtwarzał materiał z pikselami. Po tym zabiegu wszytsko działa bez zarzutu.
Pozdrawiam.

środa, 19 października 2005, 15:32
Nowy
Nowy

Dzięki Slavid za garść dobrych informacji, zaniepokoiła mnie jedynie wiadomość o konieczności "dostrojenia" kieszeni DV do twojej kamery.
Ja będę go używał z kamerą PD 170, rozumiem, że nie da się przewidzieć, czy również z tą kamerą będzie wymagał inerwencji. Na czym polega owo "dostrojenie"? Czy można go wkonać samemu, czy należy sie zgłosić do serwisu JVC. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

środa, 19 października 2005, 15:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam , posiadalem taki magnetowid jakis czas temu , jest spoko ale pikseloza przy zgrywaniu cie wykonczy , mialem tor prowadzenia tasmy ustawiany i nie wiele to pomoglo , pomoglo tylko sprzedanie go , zastanow sie zanim kupisz

czwartek, 20 października 2005, 11:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mnie "stroili" w Beiksie bo tam go kupiłem. Przesłałem im taśmę nagraną moją kamerą i teraz mogę korzystać z niego bez problemów. Słyszałem także opinie, że problem ten stopniowo sam zanika wraz ze zużyciem głowic zarówno w kamerze jak i w magnetowidzie.
Najrozsądniej bedzie jeżeli przed zakupem weźmiesz kasety nagrane przez Twoją PD i odtworzysz sobie na wybranym egzemplarzu. Zajmie Ci to trochę czasu ale przynajmniej będziesz miał pewność. Dodam jeszcze, że po zastosowaniu w moim przypadku taśm DVCam (a jeszcze przed strojeniem) pikseloza znacznie sie zmniejszyła. Może to jest też jakaś droga?

czwartek, 20 października 2005, 12:49
Nowy
Nowy

Witam. Również rozważam chęć zakupu w Beiksie. Beiks daje roczną gwarancję na ten magnetowid (innych dystrybutorów nie udało mi się namierzyć, oczywiście w Polsce) i mam nadzieję, że ze swoich obowiązków będzie się wywiązywał wzorowo. Pomysł ze sprawdzeniem przed zakupem kieszeni DV własnymi nagranymi kasetami jest bardzo dobry. Co się tyczy mniejszej pikselozy przy zastosowaniu taśm nagranych DVCam, to akurat wydaje mi się naturalne. Format DVCam używa do rejestracji szerszych 15-mikronowych ścieżek przez co jest bardziej trwały. Pozdrawiam.

czwartek, 20 października 2005, 13:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]