Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 21:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Pierwsze chrzciny 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pierwsze chrzciny
Niebawem będzie miało miejce to wyjątkowe wydarzenie, zanosze się z zamiarem uwiecznienia tych chwil na taśmie. Problem polega na tym, że kamerę mam dopiero miesiąc, a moja wiedza na temat fimowania jest dosyć uboga. Chciałbym zrobić to jak najlepiej, dletego proszę o informacje które mogą mi pomóc, czego się wystrzegać , itp Mam kamerkę sony dcr-trv255e Diękujęza wyrozumiałóść i życzliwośc pzdr forumowiczów

sobota, 29 października 2005, 01:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jesli jesteś ojcem dziecka to nie wypada abyś biegał po kościele z kamerą.

A jesli chodzi o to czego unika , to nie stój nigdy pomiędzy księdzem a dzieckiem i druga zasada to taka że rób to dyskretnie i wyczuciem taktu tak by swoją osobą nie zwracac uwagi.
Nie swiec też dziecku i księdzu po oczach dodatkowym oświetleniem.

sobota, 29 października 2005, 08:24
Bywalec
Bywalec

dzięki jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś rady to z miłą chęcią przeczytam

środa, 2 listopada 2005, 20:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W związku z tym, że jestem zdeklarowanym amatorem mającym na swoim koncie dwa wesela w najbliższej rodzinie, nie śmiem udzielać rad, natomiast podzielę się własnymi spotrzeżeniami, które w sposób nie zamierzony mogą stać się radami:
1. Bezwględnie należy znać przebieg ceremonii chrztu, aby wiedzieć co i kiedy filmować. No chyba, że będziesz kręcił całą ceremonie, tylko, kto to będzie później będzie oglądał,
2. Zaplanować w miarę możliwości kręcenie poszczególnych scen przed, w czasie i po ceremonii,
3. Najważniejsza jest ceremonia aktu chrztu, dlatego musisz być bardzo dyskretny aby nie zwracać na siebie uwagi,
4. Wyeliminuj wszystkich fotografów amatorów lub przynajmniej się z nimi dogadaj co i jak robimy. Sfilmowane plecy czterech foto-amatorów to zgroza dla filmowca. Widziałem kiedyś sześciu gości walczących o dobre ujęcie biednego chrzesniaka.

Poza tym potrzeba: trochę dobrych chęci, intuicji, wyobraźni, wprawnej ręki, dużo światła i przyzwoitego sprzętu.
Pozdrawiam i życzę sukcesów!

środa, 2 listopada 2005, 23:05
Bywalec
Bywalec

a co z montażem mszy, bo chyba nie dam całej.kogo to będzie później ciekawić.w zwiąku z czym jakie fragmenty mogę usunąć?? a kazanie można skrócic w razie gyby ksiądz nieco przynudzał?? :) tak wogóle to jki jest przyjęty czas zmontowanej mszy?? jest wogóle coś takiego?? :)

środa, 30 listopada 2005, 01:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, zecznij od rozmowy z księdzem. Może się okazać, że nie życzy sobie aby ktokolwiek "kręcił" się podczas kazania bo to rozprasza. Przygotuj się na pytanie o uprawnienia do filmowania/fotografowania w kościele. Jak sam kapłan jest spoko to śmiało pytaj o przebiek mszy i nawet można sobie pozwolić na ustalenie, kto z której strony podchodzi (podczas samego chrztu) aby sobie nawzajem nie przeszkadzać. Traktuj takie chrzciny jak film dokumentalny i zaczynaj montaż od dźwięku. Zarejestruj troszkę (nawet przed mszą) samego kościoła, tj jakieś szczegóły by mieć przebitki i DZIAŁAJ subtelnie. Przy chrzcie ważne jest aby jak kamera i warunki pozwalają nie używać światła na kamerze a napewno nie podczas samego chrztu! Pozdrawiam
(ostatnio miałem ślub razem z chrztem tj 2in1 ;))

środa, 30 listopada 2005, 01:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]